Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] kierunkowskaz w prawo, ruch kierownica - gaśnie komputer


MichalS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam prośbę o pomoc i nakierowanie mnie gdzie i co sprawdzić w poniższej sytuacji. Auto: P12 1.8 (benzyna) sedan 

 

Samochód postał 2h na deszczu. Podczas późniejszej jazdy, przy:

 

1. włączaniu kierunkowskazu w prawo - gaśnie ekran komputera na chwile i zapala się kontrolka tylnych lamp przeciwmgielnych

2. analogiczna sytuacja przy wrzuceniu wstecznego i załączeniu sie kamery

 

Objawy są losowe, tzn, raz się stanie raz nie. Sprawdzałem przed chwilą (auto postało 1h na parkingu krytym, po jeździ - mogło przeschnąć)

 

Pytanie/prośba:

 

-czy szukać braku masy (np. po kostkach) ?

-aku jest stare - ma 6 lat - to może być przyczyna ?

 

Pozdrawiam, dziekuję za wszelkie wzkazówki

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator faktycznie stary. Zawsze możesz sprawdzić do jakiej wartości spadnie napięcie podczas rozruchu zimnego silnika. Nie powinno być mniej niż 10V. A jeśli chodzi o drugi problem jest to najprawdopodobniej wina okablowania. Najlepiej ze schematem, sprawdź multimetrem ciągłość odpowiednich przewodów, kostek w jakim są stanie oraz zasilanie i co ważne masy na odpowiednich kabelkach. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od masy tylnych świateł. U mnie samo czyszczenie styków rozwiązało problem, choć był on mniejszy (szybkie klikanie kierunku prawego - losowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny "problem"... otóż podczas dłuższego skrętu (np. jeździe po rondzie) i jednoczesnym naciśnięciu klaksonu (np. na wpadających bez ostrzeżenia na pasy pieszych :D ) zmienia mi się stacja radiowa / utwór CD albo ścisza się radio, nie jest to jakoś mocno uciążliwe ale jeżeli tego nie naprawię to pewnie skończy się czymś poważniejszym :P

 

Jak myslicie może to być podobny problem jak u kolegi @MichalS ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wie jak się do tego dobrać...? bo szczerze mówiąc jeszcze nigdy tej części nyski nie rozbierałem i nie chciałbym czegoś połamać... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, czeka cię zdjęcie kierownicy wraz z poduszką powietrzną i twoim oczom ukaże się winowajca twoich problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...