Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan P12 słabe przyspieszenie


MruQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym użytkownikiem na tym forum i mam takie pytanie być może to problem. Zakupiłem ostatnio Nissana Primere P12 1.6 109km 146 tyś. 2005r.. Nie miałem styczności z tą marką i nie wiem czy on tak jeździ czy coś jest nie tak bo jak na tyle koni to troszke wydaje mi się że słabo przyspiesza. Błędów 0 przepływomierz sprawny. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

 

Trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie...

Słabo przyśpiesza? W porównaniu do czego?

Każdy ma swoje odczucia i pojęcie "mocy" ;)

No chyba że w ogóle nie przyśpiesza, Ty mu w gaz a tu nic?

 

Weź pod uwagę , że 1,6 przy tej masie budy - to jest kaplica... Mało kucyków ,, aby poderwać taką furmankę :D

Niestety ...... szału nie ma , asfaltu nie zwiniesz i uważaj przy wyprzedzaniu....

Jedyny "plus" , to to - że jak się już bolid rozbuja , to przyjemnie i komfortowo się jedzie ;)

 

aaa i pamiętaj o obrotach - lubi wysokie ;) Nie schodź poniżej 2500 , bo łańcuszek rozrządu się naciągnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj ostatnio jezdzilem fordem focusem KOMBI 1.6 tam jest chyba 75KW wiec mniej niz w mojej primerce bo umnie jest 80KW i powiem ci ze naprawde ten ford szybciej przyspiesza. Nie wiem czy miałbym szanse z nim na 100km. Nie mowie o sciganiu sie to poporstu taka metafora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75 kW = 100 KM / 150 Nm przy 4000 obr/min (Focus 1,6)

 

80 kW = 109 KM /  144 Nm przy 4000 obr/min (Primera 1,6)

 

masa również porównywalna  lecz silniki inne ...

Spotkałam się z opinią ,że tym 1,6 w P12  : "najlepiej wychodzi  stanie pod blokiem" :P

 

Czasem jakość paliwa też ma wpływ . 

 

Wiem co masz na myśli ....  ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...