Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Obrotomierz


mati113

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam Micre K11 z 2001r. niestety bez obrotomierza. Czy w jakiś sposób mógłbym go zamontować? Czy powiedzmy licznik z obrotomierzem z Micry K11 1.3 podejdzie do mojej? Powiedzmy taki http://olx.pl/oferta/licznik-z-obrotomierzem-z-nissana-micra-k11-1-3-16v-CID5-ID7W0iX.html#19cd2e48bf

 

Jest to w ogole oplacalne, czy lepiej kupic i podlaczyc cos takiego? http://www.inter-rally.pl/product-pol-10627-Obrotomierz-Smoke-1-9-cyl-FI80-DIESEL.html?webeId=webepartners

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Skoro masz Micrę z 2001 to zapewne masz licznik nie na linkę lecz elektroniczny (załaczyłes zdjęcie tego na linkę - mechaniczny licznik kilometrów), wyświetlacz elektroniczny będzie na środku

 

2. Wg opisu masz diesla, potrzebujesz więc licznik do diesla - inna skala obrotomierza, inne lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Podepnę się do tematu.

 

Mam Micra K11 1.0 16V 1998r. po lifcie i mam takie zegary, czyli z elektronicznym czujnikiem prędkości.

 

42090172e940337fmed.jpg

 

 

Czy jak kupię takie zegary z obrotami to będzie można wyciągnąć obortomierz i oddzielnie go podłączyć ? ? ?

 

935db2d8cae038e9med.jpg

 

 

 

Z kąd pociągnąć sygnał ? ? ?

 

Jeżeli można poproszę o zdjęcie.

 

 

Obrotomierz potrzebuję, bo żona używa Micry przy dojazdach do pracy i chyba za dużo ją żyłuje bo spalanie ponad 8 litrów ostatnio wyszło.

Jak by był obrotomierz to by wiedziała kiedy biegi zmieniać.

 

 

Największy problem jest w tym że te elektoniczne nie mają wyjmowanych poszczególnych elementów jak w tych licznikach na linkę,

a ciężko jest znaleźć takiego elektronika z obrotomierzem a jak już to cena kosmos, a taki zwykły licznik można już za 20-30zł zadobyć.

 

Dlatego zapytuje ja Was :)

 

Czy po kupnie takiego na linkę z obrotomierzem, wymontowaniu go,

zamontowaniu gdzieś na desce i podłączeniu w odpowiednie miejsce będzie to hulać ? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilający do bezpiecznikow, masa wiadomo i sygnalowy do niskiego napięcia w cewce zapłonowej.

Ważne też jest aby dopasować obrotomierz pod ilość cylindrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camello  czyli po wymontowaniu obrotomierz z tego zestawu zegarów analogowych można będzie go podpiąć niezależnie   TAK ?

 

Wystarczy 3 kabelki ?

 

Jeszcze mam wielką prośbę bo nie mogę znaleźć a stare tematy o tym mają pousuwane grafiki i nie działające linki,

w które miejsce trzeba wpiąć ten kabelek od sygnału ? ? ?

 

Poprosze o jakąś fotkę, screna czy coś.

 

 

*****************

Już nieaktualne udało mi się kupić licznik z obrotomierzem w czwartek powinien być.

*****************

 

Mam tylko nadzieję że będzie plug&play :/

 

********************

 

Operacja się udała, zegary plug&play i działają :) 

tylko przebieg mam sporo niższy :(  trzeba będzie podkręcić, żeby się za rok na przeglądzie nie czepneli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...