Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HYDE PARK- dyskusje na różne tematy


Gość Andrzej G
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprecyzuję, chodziło o Passata w ogóle, a 1.6 tdi zaszkodziła afera z nim związana i chyba chodzi o wizerunek.

U mnie w pracy jak były służbowe 1.6tdi to zasłynęły z ciągłych awarii DPF po niewielkich przebiegach. Stawiam, że te nowe tsi na pasku z odwrócona glowicą (kretynizm a'la Renault) są od nich zdecydowanie sensowniejsze w użytkowaniu.

Nie wiem, tak patrząc na ulice w moich okolicach to co drugi samochód to Passat. Przypuszczam, że Passatowi szkodzi obecnie Superb, Tiguan i pewnie wysokie wersje Octavii, a wchodzi jeszcze Kodiaq. Superb oferuje jednak trochę więcej za trochę mniej chociaż z tym mniej to obecnie różnie bywa.

 

Znasz kogoś kto by zrezygnował z VW tylko dlatego, że bardziej truje? ;)

Tzn. gdzie koło Ciebie, że masz Passata na Passacie? W Wolfsburgu mieszkasz?

 

A wracając do porównania silnika w Nissanie to rzeczywiście charakterystyka zewnętrzna to chyba fale Dunaju skoro nawet na plecach to czuć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy obecnie niewłaściwie eksploatowany diesel z DPFem będzie sprawiał problemy.

Tyle, że są takie, które nie spawiają problemów tak szybko jak to dzieło VW. W ogóle coś ostatnio do nowych konstrukcji ten koncern nie ma ręki. Imho bez sensu zmieniają co chwila gamę silników zaczynając prawie od nowycg bloków silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które niby nie sprawiają problemów? ;)

A ja napisałem, że nie sprawiają, czy nie sprawiają tak szybko? No 50tkm to dpf u Fiata nawet wytrzymuje ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na bugajskiej, a trafiłem tam totalnie przypadkiem jadąc do Toyoty zamówić Aurisa...

 

A Muniek to fajny gość  :thumbsup:

Szczerze? Wolałbym Aurisa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Wolałbym Aurisa...

Eeee tam. Auris z zewnątrz jako tako wygląda, ale cała reszta nie dorasta Pulsarowi do felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam. Auris z zewnątrz jako tako wygląda, ale cała reszta nie dorasta Pulsarowi do felg.

Przykłady poproszę

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mike12345

Kwestia gustu, jezdze tez nowym Aurisem i zdarzaja sie niedorobki wnetrza tj. odpadajace plastiki przy przesuwaniu foteli, wibracje rolety bagaznika, wychodzaca gabka z siedzen, a najgorsza jest slaba widocznosc-bardzo male szyby i wysoki, pionowy kokpit, odleglosc do lusterka wstecznego jest moze 15cm. Najmocniejsza strona to bezproblemowe silniki: 1.3 vvti i 1.4d4d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę: 1/ilość miejsca przede wszystkim, Auris jest zwyczajnie mały, 2/wykończenie wnętrza - bardziej nastawione na komfort w Nissanie, Toyota jest b. uboga, 3/silnik - w podstawowych wersjach aut nawet nie ma co ich porównywać 3/ zawieszenie - w Aurisie układ kierowniczy kompletnie nie daje informacji zwrotnej 4/ cena - Toyota jest za droga nawet przy wygórowanych cenach Nissana. Więcej mi się już nie chce pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć nie mam aurisa (ale miała siostra, wymieniła właśnie na c-hr) i nigdy nie miałem pulsara(choć jeździłem kilkukrotnie) to również uważam, że auris jest "gorszym" wozidłem, choć pewnie mniej awaryjnym. Do w/w dołożył bym jeszcze tandetne wykonanie bagażnika, szczególnie podłogi, duży hałas podczas jazdy i ogromną ciasnotę tylnego rzędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze ciekawostka: nie wiem, czy w Aurisie jest montowany silnik wolnossący 1.3. Miałem wątpliwą przyjemność jazdy Corollą napędzaną tą jednostką i wspominam ową jazdę jako pierwszą podróż odbytą samochodem bez napędu. To powinno być zabronione. O braku przyjemności nawet nie ma co mówić, ale poruszanie się autem kompletnie pozbawionym siły i dynamiki jest zwyczajnie niebezpieczne. I do tego ta pływająca skrzynia biegów... koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni ....Przypominam, iż temat brzmi "Pochwalmy się naszymi Pulsarami"  ----- więc nie róbcie kolejnego tematu śmietnika o wyższości jednego modelu nad innym.

Istnieją już takie tematy - gdzie można sobie podyskutować o tych sprawach.

 

Macie ochotę - wrzucajcie tutaj zdjęcia swoich wozodoopów , pokazujcie swoje nowe nabytki , napiszcie kilka słów o nim - Nissan Pulsar.

 

I wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni ....Przypominam, iż temat brzmi "Pochwalmy się naszymi Pulsarami" ----- więc nie róbcie kolejnego tematu śmietnika o wyższości jednego modelu nad innym.

Istnieją już takie tematy - gdzie można sobie podyskutować o tych sprawach.

 

Macie ochotę - wrzucajcie tutaj zdjęcia swoich wozodoopów , pokazujcie swoje nowe nabytki , napiszcie kilka słów o nim - Nissan Pulsar.

 

I wszystko.

Pulsary tutaj są tak ciekawe, że tylko je pokazywać. Równie dobrze można sobie folder pooglądać :lol: wnioskuję uprzejmie o nieodbieranie resztek ruchu na tym podforum ;)
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wozodoopów, czy doopowozów? Odpowiedź jest bardzo ważna, bo nie wiem czy być za rebelią "polonusa" czy wysłać nowy wiersz pisany 13-to zgłoskowcem "Pulsar - moja miłość".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo nie, z tym się zgodzić nie mogę. Doopowóz to zwykły samochód, natomiast wozodoop obraża mojego Pulsara, którego powinienem tutaj wychwalać, co niniejszym czynię: Pulsar, mój kochany Pulsar, najlepszy ze wszystkich aaaaaut, lalala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Coś miłego :)

Właśnie wróciłem z podróży Pulsarem. Przejechałem 5500 km w Alpach, po autostradach, a także prowincji Francji oraz Włoch. Jestem autem zachwycony! Bezproblemowy w każdych warunkach, całkiem żwawy nawet przy wakacyjnym obciążeniu. Spalanie przyzwoite, średnio wyszło 6.1 litra. Wygodnie, szybko, sprawnie, bez ubytków oleju. Nie spodziewałem się aż tak dobrej postawy auta. Widoczny na drogach Francji, Belgii i Niemiec. To jest świetny samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Trochę nie na temat ale czy jest tu ktoś kto mieszka niedaleko Nowej Wsi Ełckiej, ma nieco czasu i chęci żeby obejrzeć Pulsara stojącego w tamtejszym komisie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Jak ktoś ogląda Dom z papieru to uwaga na nisko latające Pulsary, widziałem właśnie w zwiastunie :D

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...

20210725_164053.jpg

Nie wiem czy ktoś jeden ze znaków obrócił, ale przed szlabanem strefa jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam całą grupę ;)

Zastanawiam się nad zakupem Nissana Pulsar i chciałbym skierować pytanie do posiadaczy tego auta. Z racji, że auto jest rzadko spotykane na polskich drogach, czy jest może ktoś z okolic Rudy Śląskiej/ Zabrza/ Gliwic/ Katowic? Jeśli tak, to chciałbym podjechać do niego zobaczyć auto na żywo? Za poświęcony czas mogę zaoferować zgodnie z polską tradycją coś płynnego ;)

Pozdrawiam Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Wysłałem Ci na PW namiar na jednego z kolegów z Rudy Śląskiej. Możesz też obdzwonić ASO w swojej okolicy - może w którymś stoi Pulsar zostawiony np. w rozliczeniu przy zakupie nowego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Ciekawostka. Wybrałem się clio na zakupy. Po jakimś czasie zaczeło z nawiewów walić padliną. Wróciłem, podniosłem maskę, a tam:

20230915_203328.jpg

Dzisiaj ruszyłem pulsara po dwóch tygodniach stania, pomyślałem dźwignę maskę zanim ruszę, a tam to:

 

20230916_172338.jpg

 

Teraz się zastanawiam czy te jeże same tam wlazły czy zabiła je jakaś kuna czy coś i wciqgneła pod maskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć.

Jestem tu nowy z zamiarem nabycia w 2024 roku Pulsara. Na razie tylko będę czytał forum by jak najlepiej poznać auto (i np jego bolączki) które mi się spodobało z tylu innych na rynku.

Celuję 1.6 tekna, ale jak się nie da to 1.2 może być ;) ale też w wersji tekna. 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...