Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi na zimę


Grigorij0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To fakt - sprawdź samemu - i będziesz wiedział na 100000%.

Zobacz kilka stron wcześniej - jak koledzy dyskutowali o rozstawie, o ET itd - nie było od początku jednoznacznej odpowiedzi - więc.... zaufaj sobie i sam sprawdź, tak jak pisze JACKO29.

I ważne - napisz potem dla innych co ustaliłeś organoleptycznie.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok już rozumiem ze orygnalne są krótsze i bedą pasowały do zapasu. ale skoro 16 są dłuższe to czy śruba antykradzieżowa, która pasowała do oryginalnych czyli chyba też jest krótsza dobrze zabezpiecza koło bo chyba jest jej mniej wkręcone. Z zakresu prawa pracy jestem obryty ale z mechaniki to juz uuuuuuuuuuuuu cieżko:)

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj.Tak bezpośrednio nie odpowiem Ci.To trzeba by było przemierzyć.Tzn.grubość felgi,w miejscu przylegania,długość śrub i porównać jak to wygląda względem piasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gorzej niż te felgi (z którymi dał bym rade żyć) wyglądają te chlapacze z tylu. Wiem że są praktyczne ale mnie to jakoś razi w każdym aucie.

A co do śrub - o ile są krótsze? Jeśli kilka milimetrów np 3 to takie połączenie nie zmniejszy trwałości mówię ci to jako mechanik a raczej konstruktor maszyn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przyjadę do momu to zmierzę różnice - gdzies na necie wyczytałem ze przy skoku 1,25 srednio musi wejsc 8 obrotów co dale ze 1cm musi wejsc aby sruba dobrze czytała (ile w tym prawdy nie wiem)


a najlepsze teraz, że ja przeżyje i te felgi i błotniki:)

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najblizszym czasie czeka mnie kupno opon zimowych, widzialam nowe kompletne kola 16" felgi stalowe za oko 1600 zeta do QQ J10 ja mam ( od za dwa dni) QQ J11 i gosciu w sklepie powiedzial mi, ze te kola do mojego auta nie pasuja mimo, ze rozstaw srob  114,3, cyganil czy byl pijany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 17' od J10 i pasują.Ale! Trzeba oprócz rozstawu śrub sprawdzić odsadzenie  tzw.ET ,powinno być 40 , średnicę pasowania na piastę,oraz szerokość felgi,która powinna zawierać się w zakresie 6.5-7.0J.Przy czym,jeżeli pochodziły z J10 to nie rozumie czemu miały nie pasować.Nawet jeżeli wejście na piastę jest za duże,to stosuje się pierścienie wyrównawcze i nie ma problemu.


Może chodziło mu ,że wizualnie nie pasują? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kola sa u handlarza w internecie, sprawdzilam z tym co mi napisales i wszystko sie zgadza ( 114,3 x 6,5J x ET 40) sa to felgi nowe stalowe nalozone opony nowe 215 x 65 x 16" (wiadomo) dopuszczalna predkosc H czyli do 210 km/h w cenie 400 zl za sztuke wiec kupuje. Piekne dzieki za info.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij na stan i date produkcji tych opon bo cos to tanio jest. Dlamnie dziwnie tanio wręcz

No i trzeba sprawdzic na ile jest śrub felga :) ale jak od J10 to musi pasować

Ps. Odsadzenie ET40 to taki ideał. Jak będzie 38 czy 47 to tez będzie ok

Edytowane przez Pieer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłaś auto za pewnie 100KPln więc nie załuj na opony klasy premium lub prawie klasy premium. 

Felgi stalowe można zaakceptować ale bezpieczeństwo jest najwazniejsze - przynajmniej dla mnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ich nie kupilam, ale ja zawsze jezdzilam na oponach "no name" dlatego zaoszczedzilam na auto za 100KPln :) a jakie mam opony obecnie na 19-kach takze nie wiem.

 

A ja wrecz przeciwnie, zawsze szukam najlepszych opon na zime, bezpieczenstwo i zdrowie warte jest wiecej niz kilka stowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie są te zimy... pewnie w Skandynawii !

Monika !

Kup sobie opony wielosezonowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy temperatura spada ponizej 8st mamy warunki zimowe, mieszanka gumy w oponach letnich przy takich temperaturach twardnieje wydluzajac droge hamowania. Zawsze szukam testow wybranych opon przed zakupem, jesli dana opona nie byla testowana w zadnym magazynie raczej nie ma co sobie nia glowy zawracac. Ale kazdy szuka wg. swoich kryteriow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też pamiętać, że nie ma idealnie zbilansowanych opon zimowych. Jedne są dobre na śniegu inne na wodzie. Jeszcze inne są średnie tu i tu. Był kiedyś robiony test, który potwierdził, że typowo śniegowa opona zimowa na mokrej nawierzchni w dodatniej temperaturze (do wspomnianych 8 C), zachowuje się gorzej niż opona letnia ! Dlatego trzeba rozsądnie traktować zakup. Jeżeli jeździmy głównie w mieście, gdzie śnieg jest prawie zawsze zgarnięty a drogi "posypane" solą, trzeba szukać zimówki o dobrej charakterystyce na mokro. Jeżeli natomiast jeździmy po śniegu, trzeba celować w  opony typowo śniegowe. Twierdzenie, że przy ciepłej zimie bez śniegu lepiej jeździć na letnich niż na śniegowych zimówkach nie jest pozbawione sensu ;)

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak rzeczowa odpowiedz. Nie mniej jednak trzymalbym sie z daleka od nieznanych marek opon.

Ja swoje kola bede zmienial za 2 tygodnie, niestety dealer uraczyl mnie kolcowanymi gumami i tak juz zostanie az sie nie zuzyja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zimówki z kolcami ? W Polsce nie można jeździć na oponach z kolcami.

 

Tak jest, mam Pirelli zimowki z kolcami i nie jezdze po Polsce nimi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tu jest, 6 miesiecy nie ma slonca i trzeba jakos z tym zyc. A co do gumek to jesli moglbym wybierac to pewnie zdecydowalbym sie na jakies Nokiany, Finowie wiedza co robia. Wczesniej jezdzilem na bezkolcowych Good Year UltraGrip, dwa razy zdarzylo sie zima ze stracily przyczepnosc na tzw. czarnym lodzie. Obecne Pirelli po mimo klekotu na suchym asfalcie sa bardzo w porzadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie pół roku zimy , a u mnie jak jest -2*C i 1cm śniegu przez kilka godzin w roku to tragedia narodowa i klęska , myślałem o takiej oponie 

http://www.eiretyres.com/product/Dunlop/65/16/R-254802

lub takiej 

http://www.eiretyres.com/product/Michelin/65/16/R-278864

Ta ostatni michelinka jest niby letnia , ale rekomendują jako wielosezonową , bo i na mokrym wyśmienita i śnieg jej niestraszny .Przynajmniej tak piszą , no na czymś trzeba się oprzeć .

Tylko zawsze mi się zdawało że jodełka to dosyć głośny bieżnik , a ty taka agresywna rzeźba i tylko 69dbeli  ?


ps; sklep jest u niemiaszków , tak więc z PL też można zamawiać .

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli moge doradzic dobrą opone zimową to BRIGSTONE Blizzak DM-V1 troszke trzeba wydac ale podjazdy zasniezone lekkie błotko bez zadnych problemów nawet niekiedy nie trzeba było załanczac napedu jezeli ktos jezdi na narty to polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...