Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik zmierzchu


Kylonek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam to działa bezproblemowo, kamera a właściwie czujniki kamery podczas deszczu czasem świrują, wystarczy przetrzeć i gaśnie wykrzyknik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy regulator poziomu czulosci dla wycieraczek nie jest polaczony z oswietleniem, tj. jesli ustawimy na bardzo czuly to i swiatla zapalaja si wczesniej?

Podejrzewam ze nie, ale nie mam pewnosci.

Byc moze jest to na stale w hardware - plytka ma swoja czulosc i juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest to rozwiązane w najnowszych Peugoetach,po włączeniu wycieraczek w tryb AUTO,automatycznie przełączają się światła z dziennych na mijania jeśli też są ustawione w trybie AUTO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to takie fajne.

Ja wycieraczki mam na auto ustawione caly czas wiec nigdy nie mial bym wlaczonych dziennych tylko ciagle mijania bo swiatla tez caly vzas na auto.

Testowalem drogowe na auto i polecialem po gosciu dlugimi bo wyjezdzal z bocznej uliczki a system nie zauwazyl go - troszke lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej nie trzeba pamiętać żeby włączyć mijania jak zacznie padać , dodatkowo mają kontrolkę od włączonych wycieraczek w auto 

Edytowane przez tz1609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak al po co Ci wowczas dzienne w aucie skoro zawsze zapalaja sie swiatla mijania?

To sie mija z celem stosowania oddzielnych swiatel (tylko przednich), czyli po staremu ale w automacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie tak wydaje.

Moze gdy zalaczaja sie automatycznie wycieraczki w czasie deszczu to wlaczaja sie tez automatyczne mijania?

To by mialo sens, ale nie samo ustawienie w pozycje auto wycieraczek i swiatel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, teraz rozumiem. Troche niezrozumiale zaczales ale teraz zalapalem - zbyt doslownie odczytalem to co napisales.

Moglo by tak byc i u nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy przypadkiem w Peugeotach nadal nie jest tak, że automatyczne wycieraczki trzeba uruchamiać po każdym włączeniu zapłonu?

Miałem tak w 206. Po każdym uruchomieniu silnika należało wajchą wyłączyć wycieraczki a następnie ponownie ustawić w pozycji auto by działał czujnik deszczu. Bezsens.

A co do tematu, u mnie światła na codzień działają bardzo dobrze, przełączą się na mijania nawet pod wiaduktem. Jest tylko jeden nagminny problem. Gdy po zmroku ruszam z oświetlonego parkingu wielopoziomowego w jakiejś galerii. Za każdym razem gdy w takiej sytuacji wyjadę z parkingu (a na dworze ciemno) uruchamiają sie mijania ale deska i panel od klimy zostają w trybie dziennym. Pomaga albo restart zapłonu na najbliższej krzyżówce albo prewencja - czyli zanim uruchomię silnik, wyłączam tryb auto i włączam go dopiero po wyjechaniu z parkingu na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie spotkalem sie z tym problemem a jezdze (niestety) troche po centrach handlowych.

Moze to kwestia softu a moze nie mialem tej watpliwej przyjemnosci :)

Zdarza sie, ze nie wlacza sie mijania podczas deszczyku gdy nie jest zbyt ciemno i musze "korygowac recznie" - przelaczyc na mijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy przypadkiem w Peugeotach nadal nie jest tak, że automatyczne wycieraczki trzeba uruchamiać po każdym włączeniu zapłonu?

 

Tak jest,po wyłączeniu zapłonu trzeba je załączyć,tyle tylko,że nie mają typowego ustawienia wajchy w pozycję AUTO jak w Nissanie tylko załącza się je poprzez popchnięcie wajchy w dół i ona wraca w swoje położenie ale wycieraczki już są w AUTO,o czym informuje kontrolka na desce.Uważam,że praca wycieraczek w Nissanie jest lepsza,mamy regulację czułości,tam tego nie ma,mamy pojedyńcze machnięcie w celu oczyszczenia szyby tam też tego nie ma.Jedyne co jest właśnie fajne to automatyczne załączenie świateł mijania kiedy pracują wycieraczki.

Edytowane przez tz1609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale czy przypadkiem w Peugeotach nadal nie jest tak, że automatyczne wycieraczki trzeba uruchamiać po każdym włączeniu zapłonu?

 

To wg mnie jest fajne, ponieważ zimą kiedy przymarzną wycieraczki nie trzeba pamiętać o tym, a machniecie "wajchą" w dół kiedy potrzeba nie jest uciążliwe.

 

 

 

,mamy pojedyńcze machnięcie w celu oczyszczenia szyby tam też tego nie ma.

 

Otóż jest wystarczy krótko pociągnąć "wajchę" do siebie (jakbyś chciał użyć spryskiwaczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale czy przypadkiem w Peugeotach nadal nie jest tak, że automatyczne wycieraczki trzeba uruchamiać po każdym włączeniu zapłonu?

 

To wg mnie jest fajne, ponieważ zimą kiedy przymarzną wycieraczki nie trzeba pamiętać o tym, a machniecie "wajchą" w dół kiedy potrzeba nie jest uciążliwe.

 

 

 

,mamy pojedyńcze machnięcie w celu oczyszczenia szyby tam też tego nie ma.

 

Otóż jest wystarczy krótko pociągnąć "wajchę" do siebie (jakbyś chciał użyć spryskiwaczy).

 

Co Ty tak zachwalasz tego Peugeota?

Ja nie uwazam zeby wlaczanie za kazdym razem automatycznych wycieraczek bylo fajne - niezle auto jak trzeba samemu to ciagle wlaczac

Wg mnie tylko samoczynne wlaczanie swiatel mijania po zalaczeniu wycieraczek mozna by przejac do Nissan'ow - reszta jst gorza (moja subiektywna opinia)

Generalnie jestem zadowolony z pracy automatu wycieraczek i swiatel w Nissan'ie -tylko ta jedna rzecz przydala by sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście rozwiążanie z tymi automatycznymi wycieraczkami w QQ mi sie też nie podoba. W poprzednim Renault mimo wajchy w dół - po wyłaczeniu zapłonu - trzeba "aktywować" je na nowo.

Zaś w Qashqaiu.... automat działa zawsze... I latem nie mam nic przeciwko - zaś zimą musze się mocni pilnować by przed zapaleniem silnika je wyłaczyć.

Ale i tak raz na jakiś cza się zapomniam i po odpalanieu wycieraczki jak nie sa przymarznięte (co obawiam się może spalić silniczek) - wrzucała mi duuża porcję śniegu do kabiny [zawsze otwieram drzwi, odpala silnik by sie grzał i mam zamiar wyjśc go odśnieżyć i.... kilka razy musiałem jeszcze go odśnieżąć w środku].

Natomiast bardzo dobrze by było, by wraz z właczeniem wycieraczek - waczały się miajania. I najlepiej jakby to był wymóg ustawowy - wyeliminowało by to debili jeżdżących na dzienych w trakcie opadów, szczególnie  denerwujące - opadów śniegu.

 

 

 

Karminadel,na forum nie używamy wulgaryzmów.!

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście irytuje sam czujnik opadów, niejednokrotnie zdarza się że częstotliwość pracy wycieraczek jest nieodpowiednia do panujących warunków. Podczas gęstego deszczu interwały czasami są zbyt długie i szyba zachodzi wodą, natomiast podczas drobnych gęstych kropel wycieraczki wymachują jak głupie. Bardziej praktyczne już były manualnie ustawiane interwały, które miałem w starym fordzie mondeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego wyłączyć? Wydaje mi się że gdzieś czytałem że automatyczne wycieraczki można wyłączyć i będą działały z 'standardowymi' interwałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomnial @Herson.

Przeciez automatyczne nie oznacza przymusowe i mozna wrocic do "sterego" sposobu ich pracy.

Zachowane jest wszystko tak jak automatu by nie bylo. Nizej dzwignia od wycieraczek i po automacie. Mozna tez pobawic sie zmiana czulosci pracy wycieraczek - pokretlo na dzwigni od wycieraczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu czujnika zmierzchu zaobserwowałem dziś dziwną rzecz. Pogoda lekko deszczowa, włączone światła dzienne, włączyłem samemu mijania bo uznałem że w taką pogodę jednak lepiej użyć mijania. Po włączeniu świateł łucznik i deska przyciemnia się aby nie razić - tryb nocny. Po jakimś czasie gdy było już jasno ale dalej jechałem z włączonymi światłami mijania zegary zaczęły mocniej świecić jak w trybie świateł dziennych. Niby ok, lepiej widać ale ciekaw jestem czy jest jakiś czujnik w środku który dostosowuje jasność wyświetlacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Pogoda lekko deszczowa, włączone światła dzienne, włączyłem samemu mijania bo uznałem że w taką pogodę jednak lepiej użyć mijania. 

 

Nie bardzo rozumiem Twoją "uznaniowość" w sytuacji opadu deszczu...

Wg art. 51 na dziennych można jeździć tylko w czasie normalnej przejrzystości powietrza. Jakikolwiek opad deszczu wyklucza normalną przejrzystość.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu - to "system" jakoś ocenia czy włączyć podświetlanie deski rozdzielczej i nawigacji w trybie noc/dzień - ale nikt tego na forum nie rozkminił jak.

Ja stawiam, że jest to zależne od godziny - system ocenia czy jest dzień/noc na podstawie zegarka. Np. można zaobserwowac jak się wjedzie w tunel w ciągu dnia. Światła mijania się włączają bo w tunelu ciemno, a deska i wszystko inne świeci jak w dzień. Więc wydaje mi się, że nie jest to oparte o czujnik naświetlenia - ale to tylko moje gdybanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...