Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić używane QQ? - pytaj tu :)


mucka38
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy warto skusić się na coś takiego?

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-qashqai-nissan-qashqai-1-2turbo-nowy-silnik-bezwypadek-ID6BLy3Z.html#f3cb4fae13

Wersja owszem, dość podstawowa natomiast chodzi o te kwestie z slinikiem, czy to wygląda wg Was uczciwie pod względem formalnym? Czy może tu być jakiś kruczek? Co do samego auta, po VIN nic niepokojącego nie wychodzi, również w zagranicznej weryfikacji historiapojazdu gov.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, że te silniki palą olej i mają problemy z łańcuchem, co prowadzi do awarii(Jacko by ci wiele powiedział, jemu też zmienili silnik i niewiele to dało ) to móc tego jest 115 KM a nie jak w ogłoszeniu, no chyba że w Szwecji jest więcej.
Zapewne Szwed płakał jak sprzedawał... ze szczęścia

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, właśnie dla tego, że są tak "udane", Nissan się z nich wycofał na rzecz nowej jednostki 1.3

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich 

Jako że moja wysluzona almera n16 rocznik 2004 mimo iż niezawodna i w ogóle na nią nie narzekam to robi się jednak coraz bardziej wiekowa i noszę się z zamiarem zakupu czegoś nowszego. Chce pozostać wierny marce, wybór padł na Qashqai'a benzyna 1.6, że względu na budżet w grę wchodzą roczniki 2010-2012.

Proszę szanownych forumowiczów o rzut oka na poniższe modele i zopiniowanie:

1. https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-qashqai-full-bezwypadkowy-webasto-ogrzewanie-postojowe-ID6BHIKM.html#gallery-grid

2. https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-qashqai-1-6-benzyna-stan-super-100-gwarancji-przebiegu-patrz-opis-ID6Btedv.html

3. https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-qashqai-1-6-16v-116-km-bezwypadkowy-oryg-lakier-i-przebieg-89-tys-km-salon-it-ID6BNFQ7.html

4. https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-qashqai-1-6-benzyna-1-reka-oryginal-przebieg-i-lakier-118-tys-km-potwierdzone-ID6BO4DH.html#gallery-grid

Dziękuję i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Naprawdę nikt nie jest w stanie rzucić okiem i napisać choć po jednym zdaniu ? Jeśli nie to proszę chociaż o info czy auto z poz.1 jest sprzed liftu czy po lifcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, MisilYE napisał:

1.po liście.-reflektory przednie i .maska i światła tylne  oraz zegary o tym świadczą .tyle na szybko

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie  Kaśki są poliftowy.

Add1 na plus: webasto(bardzo fajna sprawa) ,fabryczna navi ,kamera cofania.

Add2.3.4 te są w podobnym wyposażeniu.

O wyglądzie nie piszę bo trudno powiedzieć coś że zdjęć.(w sensie mankamentów) wszystkie wyglądają Ok.

Zastanawiają mnie przebiegi?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebiegi są rzeczywiście interesujące, aż za dobre, hehe. Weryfikacja będzie ciężkim tematem, ale bedziem próbować ;)  Ten z poz.1 ma rzeczywiście najlepsze wyposażenie - pójdzie na pierwszy ogień :)

Jeszcze raz dzięki, pzdr

  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to może dodam swoje trzy grosze w temacie.
Jażdżę QQ J11 1,6 DIG-t z 2016r.
Pierwsza rejestracja 04.2017r.
Biała perła w wersji N-Connecta + pakiet styl. Dodatkowo koła zimowe na alu 16".
Dołożyłem do niego skórzany podłokietnik (materiałowy mnie irytował łatwym plamieniem się i wymieniłem na oryginał w skórze) i aluminiowe listwy progowe, reszta jak z fabryki. Krajowy, bezwypadkowy. Zadbany.
Przebieg 42000km, gwarancja do 04.2020r. z możliwością przedłużenia.
Planuję przed zakończeniem podstawowej gwarancji, przesiąść się na coś innego.
Jaką realnie kwotę jestem w stanie uzyskać za taki samochód?
W ogłoszeniach zwykle są auta sprowadzane, nie koniecznie z autentycznym przebiegiem lub nie znaną historią więc ciężko porównać.
Rozważę też propozycje jeśli kogoś interesuje takie auto tu na forum.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

Chciałbym wymienić swoją fokę na jakiegoś crossovera. Jednym z moich faworytów jest Qashqai bo ma niezły prześwit i pokrętło 4x4 więc można napęd uruchomić świadomie a nie pozostawić to do decyzji komputera. W necie jest sporo opinii negatywnych o tym aucie, głownie słaba jakość wykonania.

Interesuje mnie Qashqai z roku 2010-12, silnik 2,0 diesel i 4x4. Ewentualnie 1,6 , ale wydaje mi się że ten silnik jest trochę za słaby-wyżyłowany jak do takiej budy.

Jak wyglądają koszt eksploatacji takiego auta i dostępność części zamienników? Jaki jest orientacyjny koszt wymiany rozrządu i co ile kilometrów (jest łańcuch ale.....), koszty elementów zawieszenia, koła dwumasowe ze sprzęgłem, obsługa DPF, co ile kilometrów serwis napędu 4x4 i koszty? Podobno ma słabą trwałość zawieszenie.

Jak wygląda zabezpieczenie antykorozyjne, czy w tych rocznikach jest problem z korozją? Podobno strasznie rozsypują się wahacze i są drogie. Jeśli koroduje to na jakie elementy szczególnie zwrócić uwagę.

Czy występowały akcje serwisowe w tych rocznikach?

Jaka jest trwałość napędu i jakie koszty najczęściej spotykanych awarii?

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie? Czy faktycznie występują często wycieki, gdzieś o tym czytałem że lubi pocić się silnik i skrzynia?

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów,

Przeglądałem forum  nie znalazłem podobnego problemu jak mój,

Planuje zakup qashqai 2011 w 1.6 benzyna. Auto wydaje się być zadbane i na stacji diagnostycznej małe miejscowości nie było do czego się przyczepić poza 2 rzeczami.

1. prawy przedni hamulec znacznie słabszy o 25%

Ale mój istotny problem to:

2. tylne zawieszenie  - cytując mechanika zbieżność wynosi +20 milimetrów.

Zastawiam się czy da się to po prostu wyregulować, szak zawieszenie niezależne. Czy raczej oznacza to poważną kontuzję? A więc i potrzebę wymiany droższych część?

Będę wdzięczny za sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2020 o 19:25, marp napisał:

pokrętło 4x4 więc można napęd uruchomić świadomie a nie pozostawić to do decyzji komputera.

I tu się mylisz. Komp nad tym czuwa. Nie pojeździsz z 4x4 szybciej jak 30 km/h.

W dniu 18.01.2020 o 19:25, marp napisał:

Jak wygląda zabezpieczenie antykorozyjne, czy w tych rocznikach jest problem z korozją? Podobno strasznie rozsypują się wahacze i są drogie. Jeśli koroduje to na jakie elementy szczególnie zwrócić uwagę.

Koroduje wszystko co pod autem.

W dniu 18.01.2020 o 19:25, marp napisał:

Czy występowały akcje serwisowe w tych rocznikach?

Tak

 

W dniu 26.01.2020 o 21:08, MarkoPolo11 napisał:

2. tylne zawieszenie  - cytując mechanika zbieżność wynosi +20 milimetrów.

Na jakiej długości jest to zmierzone i czym zmierzone-jak na stacji to pewnie na płycie najazdowej? Niech poda w kątach i jakie są wartości wymagane oraz granice tolerancji, bo sama ta wartość nic nie mówi. 

 

Edytowane przez cezzar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu ‎18‎.‎01‎.‎2020 o 19:25, marp napisał:

Witam

Chciałbym wymienić swoją fokę na jakiegoś crossovera. Jednym z moich faworytów jest Qashqai bo ma niezły prześwit i pokrętło 4x4 więc można napęd uruchomić świadomie a nie pozostawić to do decyzji komputera. W necie jest sporo opinii negatywnych o tym aucie, głownie słaba jakość wykonania.

Interesuje mnie Qashqai z roku 2010-12, silnik 2,0 diesel i 4x4. Ewentualnie 1,6 , ale wydaje mi się że ten silnik jest trochę za słaby-wyżyłowany jak do takiej budy.

Jak wyglądają koszt eksploatacji takiego auta i dostępność części zamienników? Jaki jest orientacyjny koszt wymiany rozrządu i co ile kilometrów (jest łańcuch ale.....), koszty elementów zawieszenia, koła dwumasowe ze sprzęgłem, obsługa DPF, co ile kilometrów serwis napędu 4x4 i koszty? Podobno ma słabą trwałość zawieszenie.

Jak wygląda zabezpieczenie antykorozyjne, czy w tych rocznikach jest problem z korozją? Podobno strasznie rozsypują się wahacze i są drogie. Jeśli koroduje to na jakie elementy szczególnie zwrócić uwagę.

Czy występowały akcje serwisowe w tych rocznikach?

Jaka jest trwałość napędu i jakie koszty najczęściej spotykanych awarii?

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie? Czy faktycznie występują często wycieki, gdzieś o tym czytałem że lubi pocić się silnik i skrzynia?

 

 

 

 

 

 

Te roczniki mają silniki z wtryskiem pośrednim. 1.6 daje radę, ale 4x4 na w nim nie znajdziesz. Sam napęd 4x4 nie powoduje jakiś większych problemów. Nie polecam automatów. Tragedia, szczególnie koszty naprawy, bo oscylują w granicach połowy ceny samego auta.

Filtr Dpf trzeba regularnie wypalać przebieżką na dłuższej trasie z większą prędkością.

Zawieszenie gnije już w fabryce, zwłaszcza przednie sanki. Da się kupić zamienniki w rozsądnej cenie. Pasują też niektóre części od koleosa i outlandera. Jeśli chodzi o wahacze to najczęściej idą sworznie. Same wahacze są trwalsze od sanek. Do tego wszystkie łączniki i ich końcówki. Często się wybijają i łapią luzy. Jeśli chodzi o zabezpieczenie antykorozyjne to pod spodem jest pod zdechłym azorkiem. Wbrew pozorom da się kupić zamienniki wielu części zawieszenia w przyzwoitych cenach i to lepsze jakościowo od oryginałów. Czasem zdarza się gnicie dachu. Robią się purchle i złazi lakier, ale to nie we wszystkich kaszankach.

Jeśli chodzi o jednostki napędowe to są całkiem przyzwoite poza najmniejszym dieslem. Wycieki nie zdarzają się aż tak często. Zwrócić uwagę należy na chłodniczkę oleju, w którą wkręcony jest filtr. Czasem puszczają tam uszczelki. Zwłaszcza jeśli poprzedni właściciel nie za bardzo dbał. Dobrze jest po zakupie zrobić mały serwis: olej, rozrząd, świece, kable. Skrzynia manual jest dosyć przyzwoita jeśli chodzi o usterki, ale niektórzy narzekają na przełożenia zwłaszcza między 2 i 3 biegiem. Nie wiem jak z tym jest, bo mam (niestety) CVT. Dlatego wystrzegaj się automatów. Także z silnikiem diesla, choć ten jest klasyczny.

Silnik 1.6 bardzo dobry do gazu ale są dwie wersje. Z mono i z duo wtryskiem. W tym drugim instalacja trochę droższa bo potrzebny albo komp i 8 wtrysków albo emulator, który symuluje dodatkowe wtryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, chciałbym się dowiedzieć trochę o QQ z pewnego źródła od Was.

Jestem konkretnym laikiem jeśli chodzi o auta, ma jeździć od a do b i tyle dla mnie, mam tydzień, dwa na podjęcie decyzji czy zakupić Nissana Qashqai z 2009, silnik 2.0 dCI (150 koni), 160tys. km, wnętrze w miare spoko bo skóra, panorama ale napęd chyba na przednią oś. Auto ma mi sprowadzić z Niemiec znajomy (znalazł, zarezerwował). Moje obawy to co na pewno po zakupie trzeba będzie wymienić (filtry, oleje) / sprawdzić (znajomy sprowadza jedynie dobre sztuki, ufam mu ale QQ jeszcze nie sprowadzał). Jak silnik może wyglądać przy takim przebiegu, czy te 160tysiecy przebiegu to go w jakiś sposób dyskwalifikuje? często sprawdzacie w aso historie pojazdu? chyba mam znajomego który mógłby rozmawiać po niemiecku, żeby pogadał z jakimś oddziałem w Niemczech (a możne w Polsce dostane jakieś informacje?),

Do porównania do tej pory jeździłem audi A3, 1.9 tdi z 1999 ale maglownica i sprzęgło padło na trasie, fart, że żyje (jeszcze koszt turbiny wskoczył) to nie chce mi się tego naprawiać, dlatego szukam innego auta, padło na Nissana QQ ale prosiłbym o jakies rady jak dla Laika, 

Co Wam padało/psuło się, jakie koszty naprawy mniejwiecej mieliscie? 

W diesle obawiam się koszty turbiny, czy komos padła? wtrysków, te słynne tylne wahacze? w ogolę w zawieszeniu w Nissanie QQ co się psuje?

Przepraszam, za chaotyczny post, liczę na zrozumienie,
Pozdrawiam, Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160 tys w dieslu z Niemiec???Ja mam benzynę z tego roku krajowy i po mieście tylko się bujam i mam 190 tys.jesli chodzi o zawias to gniją wahacze tylne(mnie to spotkało) i trzeba sprawdzić sanki bo też lubią korodować.A dlaczego diesla? Ile robisz km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marek3LL5 napisał:

Nik nic? Cienkie to forum!:(

Uważasz ,że powinieneś dostać ofertę od ręki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym na wstępie Wszystkich Was powitać.

Planuję zakup QQ+ 2, I po liftingu tj. 2010-2013 z silnikiem 2,0 PB ze skrzynią manualną i napędem 4x4. Proszę o ewentualne oferty sprzedaży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maciek_Elk napisał:

Chciałbym na wstępie Wszystkich Was powitać.

Planuję zakup QQ+ 2, I po liftingu tj. 2010-2013 z silnikiem 2,0 PB ze skrzynią manualną i napędem 4x4. Proszę o ewentualne oferty sprzedaży. 

Proszę sobie na spokojnie wypełnić rubryczki i powinno pokazać się sporo ofert.Nie ma za co.

https://www.otomoto.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej tekny. Z Niemiec, 77k, koleś który  sprowadził też musi mieć zysk. Na bank bita i sądzę, że dosyć poważnie. W ostatnim roku widziałem kilka takich cudeniek. Przed reparacją. Żaden Niemiec nie jest głupi by sprzedać po okazji niewiele ponad roczne auto, które powinno mieć najpewniej jeszcze niemal 4 letnią gwarancję. Brak podanego VINu. Zapewnienie o oryginalnym lakierze. Cały przód mógł być rozpierniczony, co mogli to wymienili, a tam gdzie byś na bank nie grzebał miernikiem lakieru poprawili.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, calypso83 napisał:

Proszę sobie na spokojnie wypełnić rubryczki i powinno pokazać się sporo ofert.Nie ma za co.

https://www.otomoto.pl/

Dzięki. Inaczej bym się nie domyślił. Dlatego piszę na forum bo szukam krajowego "pewnego" powiedzmy auta. Nic od Panów handlujących samochodami. Ps. aktualne oferty mi nie odpowiadają. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Jeszce nie jestem użytkownikiem QQ ale mam nadzieję, że niebawem zamienię moją Mazdę 6 na Qashqaia :) Szukając opinii na temat tego autka znalazłem Wasze forum i czytając od kilku dni jestem w kropce jaką wersję wybrać... Czy poniższe ogłoszenie jest warte przemyślenia? Polift, fajny silnik, wyposażenie, cena, ale przebieg, wymiana oleju chyba co 30 tys. i zawodowi handlarze... Miałem kiedyś służbówkę Renault 1,5 dci i wymiana oleju co 30 to była porażka, część autek nie dotrwała do 100 tys.

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-qashqai-navi-1-6-tdi-131-km-salon-pl-1-wlasciciel-serwis-nissan-a-ID6D79O2.html?#gallery-open

Dzięki z góry za rady.

Pozdrawiam

Edytowane przez gkiwi
zły link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, piszę z ogromną prośbą w związku z planowanym zakupem auta. Wybór mój padł Nissan'a Qashqai. Nie będę ukrywał, że żaden ze mnie znawca, jedynie trochę poczytałem testów/opinii. Reasumując to co przeczytałem, warto wybrać benzyniaka z silnikiem 1.6 bez CVT. Jednocześnie doczytałem, że warto by był po liftingu, to znaczy żeby był z rocznika od 2010, ponieważ poza wyglądem, rozwiązano kwestie problemu z zawieszeniem i jest lepiej wygłuszony. Szukam auta używanego do kwoty 30.000. Więc pytanie do Was co tak naprawdę mogę znaleźć w tej cenie i co przede wszystkim wziąć pod uwagę. Zastanawia mnie też przebieg ... ponieważ bardzo bym nie chciał po zakupie ładować od razu pieniędzy w niego. Znalazłem też taki model wystawiony na sprzedaż: https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-qashqai-1-6-115km-klimatyzacja-isofix-ID6CYmYJ.html? ( przepraszam jeżeli nie można zamieszczać linków zewnętrznych ). Czy warto się zainteresować tym modelem ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z linku jest przedliftowy, ze starszą wersją navi,bez możliwości aktualizacji z mapami na płytach.Na zdjęciach prezentuje się ładnie .

Przebieg dość niski jak na ten rocznik,ale podobno dają gwarancje na przebieg i coś jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...