Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana żarówek H11 w QQJ11 ze zwykłych na LED , - Wasze doświadczenia.


dareken
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

 

Koledzy mam pytanie odnośnie wymiany żarówek w QQJ1 1.2DIGT wersja ACENTA , 

śiwatła to oczywiście soczewki ale w nocy jak pada deszcz nie jest za ciekawie, jak powszechnie wiadomo, 

do soczewki można zastosować HID czyli Xenon lub LED zdecydowanie wybieram led ponieważ ma 20 x mniejszy pobór prądu niż xenon i się tak nie wypala,

 

na allegro znalazłem taki zestaw:

 

 

 

http://allegro.pl/zestaw-led-cree-h11-60w-7200lm-zarowki-3-gen-i5293168884.html

 

Mam pytanko czy ktoś już to montował ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym się bał ryzykować taka kasę za chiński produkt. Po drugie w mojej ocenie wątpię by to polepszyło jakośc oświetlanie na tyle by było to warte 459 zł.

Ale... bądź forumowym testerem i napisz potem jakie wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zainwestować 80 -100 zł za philipsa z białym mocnym światłe,albo za Osramy? Dają białe mocne światło,w soczewkach wyglądają jak by były HiDy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ściągnąć z Chin i podbić cenę 100% , dopisać że wszystkie mają unikalny ,niepowtarzalny numer i heya kręcimy lody :)

http://www.aliexpress.com/item/Generation-2S-LED-Car-Headlight-CREE-ETI-Flip-Chips-12V-Car-Headlight-30W-3600LM-Aluminum-H8/32280572818.html?spm=2114.01020208.3.20.D7Vq9U&ws_ab_test=201526_1,201527_3_3_2_1_5_4,201409_1

Tu masz to samo za połowę alledrogiej  ceny ! Nawet gwarancje dają na 12mc.


Edek , ale podałeś żarówki do przeciwmgielnych (fog lamps ) więc w mijania się nie nadają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje, jeżeli chodzi o zakup z aliexpres kupiłem już buty niby adidas które tak farbowały że nie było możliwości tego używać, kurtka Salomon w której szwy rozeszły się na deszczu i smierdziała jakimś plastikiem, 

Sprzedawca od ledów z allegro twierdzi , że sprzedał już kilkanaście kompletów do QQ , natomiast z aliexpres mogą wyglądac tak samo ale może być inny led inna przetwornica , tak jak z radiami też wyglądają podobnie a w środku 

zgadka , znajomy kupił androida okazyjnie .4.4.4 a okazało się że to android 3.0 z nakładką .. i w systemie pokazuje 4.4 a w rzeczywistości to 3.0 .. tak więc bezpośredni zakup z chińskiego allegro zostawiam w ostateczności, 

 

Ze sprzedawcą umówiłem się że mogę je podłączyć jeśli będzie coś nie tak , odsyłam - zobaczymy czy warto..

Ostatnio jeździłem autem z dobrymi LED są jakieś 35% jaśniejsze od xenonów  , zastanawiam się czy Nissan nie zastosował soczewek z H11 przewidując że LEDY stanieją  a soczewka jest bezpieczna bo ma zaprojektowaną granicę odcięcia światła , bez względu na odbłyśnik czy położenie żarówki,

 

W nowym QQ po zmianach z przodu znowu zagościł tradycyjny reflektor..

2016-Nissan-Qashqai-Redesign.jpg

 

 

Zestaw który będzie zmieniany w  ACENCIE to;

- radio fabryczne na NAVI

- żarówki przód na LED

- głośniki /system audio

 

w kolejnym etapie : profesjonalne wygłuszenie tyłu i przodu, bagażnik/nadkola , podłoga przód + nakola przód bo czuć rezonans od kół , ale już namierzyłem co trzeba wytłumić także

prawdopodobnie po naklejeniu paru  odpowiednich mat , będzie cicho i przytulnie :)

Edytowane przez dareken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę TO .

Ja się dziwię że te adidasy na cle przepuścili ? 

Doświadczenia z kitajcami masz faktycznie złe , moje są diametralnie inne , radio z navi  działa (puk puk w niemalowane) już drugi rok zamiennie z różnymi mapami AM, IGO bezproblemowo bluetuth ....Spalił mi się jeden LED smd dużej mocy , ale nie wiem czy to wina przetwornika czy coś z lutowaniem .

Obudowę skręciłem tak mocno że nie mogę jej rozkręcić bez uszkodzenia soczewki , czekam więc na nową lampę ale za te pieniądze (7€) to mogę raz na pół roku kupować (żart)  


Miało być Off Topic , czyli OT , a nabazgrałem TO 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledy złożone z wielu SMT to najniższa jakość, im większy przetwornik LED tym wyższa klasa i technologia wykonania , 

LEDY tanie ,,naciupciane dużą ilością SMT właśnie się przepalają dla tego , że każda mała SMT ma swoją tolerancję i często nie-symetria powoduje prądy wirowe i przepalanie , LEDY z dużym przetwornikiem to zupełnie inna klasa, inna jakość światła , natężenie światła przy tej samej mocy jest wyższe nawet o 60%,

 

Tak samo jak Ledy domowe można kupić za 10zł i za 80zł, ..

Te Ledy H11  z dużym palnikiem wyglądaj jak profesjonalne LEDY do oświetlenia drukarskiego , gdzie liczy się odcień i temp , przy profesjonalnym wydruku..itd itp.. 

 

Zobaczymy czy teoria sprawdzi się w praktyce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja diodka :) wygląda tak 

 


Przetwornik jest ukryty pod obudową , a sama dioda jest przyklejona na termo-klejem (piękna polszczyzna :))

post-77674-0-44355300-1442526508_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W nowym QQ po zmianach z przodu znowu zagościł tradycyjny reflektor..

2016-Nissan-Qashqai-Redesign.jpg

 

 

 

to nie jest QQ po zmianach a jedynie dziennikarski szkic nowego QQ przed jego oficjalną prezentacją ( 2013r)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast kupować żarówkę za 450zł lepiej kupić sobie gotową lampę ful led używaną za 500-800zł na np allegro
 

http://allegro.pl/nissan-qashqai-14-lampa-full-led-i5519863538.html

 

http://allegro.pl/nissan-qashqai-ii-2014-lampa-prawy-przod-full-led-i5564513913.html

 

http://allegro.pl/nissan-qashqai-14-15r-lewa-lampa-full-led-igla-i5630767121.html

tu chyba odpada problem legalności ich przy przeglądach i kontroli

z ciekawości czy wymontowanie starej i zamontowanie takiej lampy to wszystko co trzeba zrobić czy jeszcze trzeba jakieś zmiany w aucie?

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ............a druga cześć pytania bo za 1500zl są już funkel używane idealne czy wymiana jest tylko wypiecie wttyczki i wpiecie nowej czy to jeszcze coś wiecej dochodzi - poziomowania lub inne poboczne bajery


http://allegro.pl/nissan-qashqai-2013-2014-nowy-model-komplet-i5634778281.html


pewnie za rok dwa bedą już tańsze z uwagi na liczbę z drugiej ręki - teraz jeszcze jest mało częśći z rozbiórek

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy FulLEDach - jak przy ksenonach  jest sampoziomowanie. A to oznacza z przodu i z tyłu karoserii czujniki przechyłu nadwozia plus wiązka plus sterowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli lipton heheheh 
wiec dla mnie najlepiej kupic jak napisał JACKO29 philipsa z białym mocnym światłe,albo Osramy!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wiązki mogą już być, ale czasami np. danej funkcji nie da się aktywować w ECU. Po drugie możesz też olać poziomowanie i tylko ustawić w miarę nisko lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli lipton heheheh 

wiec dla mnie najlepiej kupic jak napisał JACKO29 philipsa z białym mocnym światłe,albo Osramy! :)

Myślę, że to rozwiązanie jest najbardziej bezpieczne (bo zgodne z przepisami) i najtańsze. 

Sam śledziłem temat od chwili zakupu QQ i też doszedłem właśnie do takiego wniosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Osram Cool Blue słabo świecą barwa też nie jest ładna, bo do Blue to im całą drogę mleczną daleko  :D

Z żarówek halogenowych to jestem bardzo zadowolony z Philips White Vision .

To najlepiej świecące żarówki jakie miałem ,świecą daleko dalej jak X-treme Vision 130% i mają bardzo ładną barwą White :spoko: 

Postoje nawet musiałem zmienić barwą bo 4000K było za ciepło wsadziłem 6000k i pięknie barwą się zgrały z White Vision. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zainwestować 80 -100 zł za philipsa z białym mocnym światłe,albo za Osramy? Dają białe mocne światło,w soczewkach wyglądają jak by były HiDy

Jacko orginalne też są phiipsa tylko że swiecą lipnie . Te które polecasz założyłeś do Kaski :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSRAM Night Breaker


Jasność ponad 23 tys cd

W porównaniu do Philipsa X-treme vision 20 tys cd (cd candele)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Bawiłem się w wymianę żarówek na różne sposoby, w tym na ledy, o których tutaj wspomniano. Niestety elektronika sterująca światłami jest dość czuła: jakiekolwiek zestawy typu HID wywalają błędy, żarówki led - również nie są najlepsze, bo raz "przygasają" raz świecą pełną mocą. Zweryfikowałem, nie jest to problem żarówek.

Chyba najlepszym możliwym rozwiązaniem jest zamontowanie żarówek Osram Night Breaker lub Osram Cool Blue Intense - ja finalnie zdecydowałem się na te ostatnie. Niemniej jak na światłą soczewkowe są one bardzo słabe :(

Aby zestaw HID działał  prawidłowo  najwazniejsze jest aby przetwornice były dobrej jakości to znaczy nie był to zestaw za 80 - 100 zł tylko droższy i co najważniejsze CAN. - taka jest szyna w tym aucie.  Od przetwornicy najwięcej zależy  gdyż w  wiekszosci przypadków tanich zestawów  po prostu nie świecą  pełna mocą. Sam sprawdzałem przetwornice mini .Palnik 4300k który powinien świecic na biało - zółto  świcił na niebiesko jak 6000k oraz mrugał. Po podłączeniu lepszych, cięzszych i droższych przetwornic uzyskałem taka barwe jaka powinna być. Także tanie zestawy do kosza. U siebie podłączyłem dodatkowo filtr  WARNING CANCELLER gdyż moje starsze przetwornice nie były CAN i nie działał tryb AUTO - sterownik świateł rozłaczał prąd. Polecam droższe zestawy np.

 

http://allegro.pl/zestaw-xenon-can-bus-duo-h1-h3-h7-h9-h11-hb3-hb4-i5365578952.html

 

nie ma mowy  o mruganiu, rozłaczaniu , błędzie spalonej żarówki itd.

 

Co do zarówek LED o gniezdzie H11 Badziew badziew i jeszcze raz badziew.  Ten wynalazek nigdy nie będzie miał iprawidłowej ogniskowej w soczewce jak żarówka czy palnik HID. i to nawet gdyby miał 50 diód dookoła

 

Oryginalne lampy full led  mają cała soczewke wbudowana i nie rozbieraną w puszce  reflektora.   http://allegro.pl/odblask-zarowka-led-lampy-nissan-qashqai-13-15-i5314851766.html

 

 

Edytowane przez nowakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A co z rozjaśnieniem ponad linią światłocienia,która w normalnych(soczewkowych też) reflektorach,z normalną żarówką występuje?

Linia ta jest wyraźna przy żarówkach,ale odbicie nie razi po oczach przez lusterko.A jak jest w HiD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawy HID są bardzo fajne ale nielegalne. Zakładając taki zestaw trzeba mieć tego świadomość. Byłem o krok przed zakupem takiego zestawu i w ostatniej chwili zrezygnowałem jak jadąc za mną Kia oslepiala mnie właśnie takim zestawem.
Teraz poszedłem na kompromis między ładnym białym światłem a widocznoscia na drodze i mam i h11 i h7 COOL BLUE INTENSE - 4200K dają jeszcze dość jasne światło Ale słabiej świecą niżOSRAM NIGHT BREAKER UNLIMITED które też mam Ale nie zakładam. Mam tez mocno jasno białe FARENHEIT Ale one tylko wyglądają bo światło jest na poziomie 900lumenow i nic nie widać. Generalnie powod ciemno niebieskiej bańki która filtruje cześć pasma swiatła
Słabe zdjęcie Ale tak świecą długie i drogowe na cool Blue intense 4200.
Barwa jest żółto biała. Na moje oko gdzieś w okolicach 4000k

post-43427-0-52826300-1444467108_thumb.jpg

Edytowane przez Pieer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...