Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350z] Dzwieki skrzyni biegów


waskid

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga na laika w temacie.

 

dobra przejde do rzeczy, mam zetke 2 tygle i ma ona pewna przypadlosc a przynajmniej tak mi sie wydaje.

dobiegaja do mnie rozne opinie na ten temat i nie ma jasnej odpowiedzi - dlatego postanowilem sie upewnic wsrod wiekszej grupy.

 

zauwazylem ze jak auto stoi cala noc, lub nie ruszane jakis czas a jest np chlodniej to po odpaleniu, jak pedal sprzegla jest w polowie wyskosci (na luzie) to skrzynia zamienia sie w wiertarke udarowa, wystarczy sie pobawic sprzeglem.

da sie wbic bieg wtedy gdy tak halasuje i jest jeszcze nierozgrzana ale na polsprzegle dzwiek sie zaczyna modulowac jakby cos rotacyjnie przyspieszalo w momencie zasprzeglania biegu.

 

nagralem film zeby ulatwic, ostatnio ten objaw sie zmniejszyl wiec tzw przezemnie UDAR jest slyszalny zaledwie 2-3 razy na filmie.

 

pytalem kilka osob, i opinie mowia o lozysku oporowym, wyciskowym lub skrzyni pomijam fora jakies rozne bo cuda diagnozuja eksperci.

 

ktos mi mowil ze mial okazje sprawdzic to w nowej zetce i jest to samo, ze te skrzynie tak maja ale za to wytrzymuja 1000nm natomiast zalecil wymiane oleju (profilaktycznie) na 75w90 syntetyk.

 

oto film:

https://drive.google.com/file/d/0B46nHlFc8ZuAV2xnWE1TcUl1ZVU/view?pli=1

w 0:23 wbilem jedynke aby na chwile i potem znowu luz

 

Kolejna rzecz, jak pojezdze albo dam "pochodzic" az sie rozgrzeje problem znika i jest nieslyszalny - od tak nie ma udaru xD

 

CZY TAK MA BYC?

 

PS. AHA - sprzeglo sie nie slizga, zapina biegi normalnie, podczas jazdy nic nie zgrzyta anie halasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zetkowe skrzynie są głośne i często łożyska wyją choć nie wpływa to w żaden sposób na ich pracę :) naprawdę ciężko zepsuć tą skrzynie :D nic się przejmuj i łomotaj dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...