Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

T31 2.5 benzyna


Beny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na podstawie doświadczenia mechaników prinsa. 2.5 nie ma, bo rzadki model. ale silnik jest podobny i nie gazuj go. Zwróć uwagę na wszystkie primery, w tym P12.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rzadki a wszyscy wszystko wiedzą nawet w serwisie byli zdziwienie bo nigdy nie mieli w sprzedazy mój gazownik ma infiniti i tez sobie zagazował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu na forum też gazują (przez wiele lat byli userzy z 2.0 i 2.5 gaz) i Ty też możesz. Pytasz jednak a ja odradzam. Ale jest tu Dino, który nie odradza ale czy znajdziesz doświadczonego gazownika jak on? Będziesz potem naprawiał głowicę, będziesz miał hajs na to? Będziesz znał gazowników, którzy to tanio wyremontują? Jeśli nie to te 11 litrów / 100 km chyba nie jest aż takie złe? Silnik odwdzięczy się niespotykaną bezawaryjnością. Mnie się już to znudziło. Każdy coś naprawia a ja nie mam co. Ile jeździsz?

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero rok na gazie 10 tyś km kupując auto wiedziałem co robię ze gaz bedę zakładał

Pożyjemy zobaczymy coś sie złego zacznie dziać dam od razu znać jak na razie wszystko śmiga :)

A tak wracając do listy prinsa dlaczego nie ma tam silników VW z serii FSI które kompletnie nie nadają sie do lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle mojej wiedzy zdobytej kosztem własnych i kolegów błędów przychylam się do zdania że LPG to raczej nie do produkcji azjatyckiej ani japońskiej ani koreańskiej. Kolega Beny już narzekał na koszt zakupu gumowej osłony, a nie poznał cen elementów głowicy i całej głowicy. Dodatkowo jako argument przeciw jest liczba pojazdów z tym silnikiem i wprost z tego wynikająca niewielka ilość części z odzysku - z rozbitych.

Wniosek? W przypadku awarii będzie trzeba oprzeć się o remont na oryginalnych częściach niż zamiennikach.


To co zwykle bezawaryjne na benzynie nie zawsze będzie działało na gazie.


Niemniej ciekawy jestem efektów za jakieś 50tys. km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 mój gazownik ma infiniti i tez sobie zagazował

jesli to ma byc argumet ze ten silnik jest dedykowany dla instalacji gazowej to gratuluje

brzmi to jak np. odpowiedz na pytanie policjanta:

-'czemu przekroczyl Pan predkosc?'

- 'inni tez tak jechali'

 

po pierwsze gazownik zrobil sobie ta instalacje 'po kosztach', po drugie jak silnik 'straci moc' moze go stac zeby postawic auto pod plotem i kupic inne.... Ciebie tez na to stac?

 

pozdrawiam

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to ma byc argumet ze ten silnik jest dedykowany dla instalacji gazowej to gratuluje

brzmi to jak np. odpowiedz na pytanie policjanta:

-'czemu przekroczyl Pan predkosc?'

- 'inni tez tak jechali'

 

po pierwsze gazownik zrobil sobie ta instalacje 'po kosztach', po drugie jak silnik 'straci moc' moze go stac zeby postawic auto pod plotem i kupic inne.... Ciebie tez na to stac?

 

pozdrawiam

całkowicie się zgadzam bo silniki z reguły projektuje się na benzynę lub olej napędowy a jak ktoś chce jeździć za darmo polecam inne środki transportu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam i odsyłam do postu remont silnika fotorelacja... w ostatnich postach wymieniamy poglądy z kolegą który ma silnik z LPG w ostatnim stadium agonii


Dopiero rok na gazie 10 tyś km kupując auto wiedziałem co robię ze gaz bedę zakładał
Pożyjemy zobaczymy coś sie złego zacznie dziać dam od razu znać jak na razie wszystko śmiga :)
A tak wracając do listy prinsa dlaczego nie ma tam silników VW z serii FSI które kompletnie nie nadają sie do lpg

te silniki cierpią na tyle dolegliwości że LPG tylko je dobija przed czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 4 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

 

W dniu 16.11.2023 o 23:54, Beny napisał:

No i przejechane na gazie 100000 i nic się nie dzieje z silnikiem. 

Beny dzięki za aktualizację w temacie. Właśnie też stałem się posiadaczem X'a z silnikiem 2.5 i zamierzam go zagazować. Gazownik zaproponował instalacje BRC z dotryskiem benzyny, by chronic zawory przed wypaleniem. Powiedz mi czy i co ile sprawdzasz luzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie były sprawdzane mechanik stwierdził jak nic się nie dzieje to nie ma potrzeby . Raczej mnie to nie uspokoiło. Chyba muszę poszukać innego mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...