Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaka instalacja do Nissan Qashqai rok 2010 silnik 1.6


perturbator
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, DINO napisał:

jaki silnik?? 1.6 na podwójnych wtryskach?? zamień AC-W02 na Barakudy (pewnie się nie da :D bo to kit z AC i jest najlepszy dla ACkowych gazmenów ale spróbuj, 5 lat na elektronikę nie na resztę bo jak widzę bez limitu kilometrów :D niezły ubaw, podpytaj dokładnie co wchodzi w gwarancję, wqurwiają mnie takie niedopowiedzenia. podpytaj o zdjęcie kolektora do wiercenia i nowe uszczelki, w tym silniku to nei problem bo trzeba go zwalić do zmiany świec 

dzięki za odzew 

https://photos.app.goo.gl/fDQvYsCMienjBWrVA jestem totalnym amatorem ale chyba to podwójny wtrysk. O gwarancje dopytam jutro, i mam zapytać czy dają nowe uszczelki kolektora ? A co do wiercenia to mam zapytać czy ściągają kolektor ? sory za takie pytania ale  trudno się pytać o coś o czym się nie ma pojęcia  .

zapomniałem napisać ze to autoryzowany serwis stag 

jeszcze pytanko odnośnie tego AC to jakiś badziew ?

Edytowane przez krzys73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz 8 wtryskiwaczy, czyli albo ster na 8 cylindrów albo na 4 + emulator na kolejne 4 cylindry, tu raczej bez zdejmowania kolektora się nie da dobrze nawiercić, pytam o uszczelki bo dostępne raczej tylko w serwisie czyli jeżeli masz w okolicach to dostępne w innym przypadku hmmm :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DINO napisał:

masz 8 wtryskiwaczy, czyli albo ster na 8 cylindrów albo na 4 + emulator na kolejne 4 cylindry, tu raczej bez zdejmowania kolektora się nie da dobrze nawiercić, pytam o uszczelki bo dostępne raczej tylko w serwisie czyli jeżeli masz w okolicach to dostępne w innym przypadku hmmm :D 

czyli mam zapytać czy ściągają kolektor ? jak odpowie tak to zapytać to co z uszczelką  kolektora? a jak odpowiedz brzmi nie to szukać innej firmy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logika wskazuje, ze nie da się tego zrobić bez zdjęcia kolektora o uszczelkę możesz podpytać czy w cenie montażu, 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reasumując 

1 dopytać o gwarancję czy jest tylko na elektronikę czy na reduktor i listwę też .

2 wymiana  listwy AC-W02 na Barakudy

3 czy w cenie jest wliczony koszt wymiany uszczelki kolektora ( rozumiem że obecna się zniszczy podczas ściągania  )

jeszcze pytanko odnośnie barakudy  z czego wynika że jest lepsza? dobrze mieć jakieś argumenty podczas rozmowy. Oczywiście jak to nie problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. tak

ad2. tak

ad3, pod wpływem temperatury usztywnia się i ponowne założenie może spowodować nieszczelność 

 

może to ta, nie wiem moi dostawcy po VIN-ie mają stany magazynowe 0, ( za tydzień mam JUKA z tym silnikiem do gazowania :D ) tylko serwis ale może to ta nie przeczę :D tak samo miałem w Daci Duster z silnikiem 1.6 nissana też uszczelka tylko serwis 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sprawa wygląda tak gwarancja 5 lat na wszystko co do uszczelki to powiedzieli ze nie było przypadku ze trzeba wymienić, a co do zmiany wtryskiwaczy to możne i by była tak możliwość ale wiąże się to z dodatkowym kosztem i nie wiadomo jak by było z gwarancją, a i ze niby parametry tej listwy są takie same jak Barakudy i hanny.

a z innej beczki dzwoniłem do innego gazownika który te silniki gazuje instalacją firmy LEVATO model easy fast ze tylko ta instalacja jest dobra, dożo mi mówił wyłączaniu i załączaniu wtrysków i o regulacji itd niestety moja pamieć zawodzi no i nie bardzo wiedziałem co do mnie gada:bezradny: .a całość 3,300 z 2letnia gwarancją  bez limitu km, przegląd co 15k km cena za przegląd 150zł.

czy to jest lepsza opcja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, krzys73 napisał:

no to sprawa wygląda tak gwarancja 5 lat na wszystko co do uszczelki to powiedzieli ze nie było przypadku ze trzeba wymienić, a co do zmiany wtryskiwaczy to możne i by była tak możliwość ale wiąże się to z dodatkowym kosztem i nie wiadomo jak by było z gwarancją, a i ze niby parametry tej listwy są takie same jak Barakudy i hanny.

 

no to grubaśnie :D czyli masz 5 lat z bani i za free wymiana jeżeli będzie awaria, pewnie też pod warunkiem, że u nich serwisowane auto co 10kkm 

 

2 minuty temu, krzys73 napisał:

a z innej beczki dzwoniłem do innego gazownika który te silniki gazuje instalacją firmy LEVATO model easy fast ze tylko ta instalacja jest dobra, dożo mi mówił wyłączaniu i załączaniu wtrysków i o regulacji itd niestety moja pamieć zawodzi no i nie bardzo wiedziałem co do mnie gada:bezradny: .a całość 3,300 z 2letnia gwarancją  bez limitu km, przegląd co 15k km cena za przegląd 150zł.

czy to jest lepsza opcja ?

LOVATO, kolejny nawiedzony gość co zakłada jedynie słuszne i dedykowane instalacje tylko do tego samochodu :D quwa ludzie mają fantazję :D 

 

jak miałbym taki wybór to zestaw pierwszy, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, DINO napisał:

no to grubaśnie :D czyli masz 5 lat z bani i za free wymiana jeżeli będzie awaria, pewnie też pod warunkiem, że u nich serwisowane auto co 10kkm 

przeglądy wiadomo u nich trzeba robić a co do dystansu to  mówili o godzinach jazdy tylko nie pamiętam ile tych godzin ale ze niby w mieście  to wychodzi 10kkm a na trasie sie robi więcej .a i przez pierwsze 2 lata w przypadku awarii na trasie mogę skorzystać ze 100 punktów w całej Polsce za free  .

  a i ze niby instalacja sama da znać ze trzeba jechać na przegląd.

Edytowane przez krzys73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli to partnerski AC, 

instalacja da Ci znać bo ustawią w niej aby brzęczało :D bardzo wqurwiajaca opcja, powiedz aby nie włączali, że sam będziesz pilnował wystarczy popatrzeć na przejechane kilometry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem w moim przypadku to dobra opcja :thumbsup: bo pewnie bym zapomniał .a ta elektronika da radę? bo trochę mi namieszał   ten gość  od Levato :question1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOVATO, nie Levato

3 minuty temu, krzys73 napisał:

a ta elektronika da radę? 

dobra opcja da radę, do tego większość gazmenów sobie poradzi z podłączeniem i sam tez dasz radę, bo program dostępny za free

 

2 minuty temu, krzys73 napisał:

No nie wiem w moim przypadku to dobra opcja :thumbsup: bo pewnie bym zapomniał .

do pierwszego razu jak będzie Cię brzęczyk wqurwiał przy rozruchu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, szukam informacji dotyczącej LPG do Nissana Qashqai 2012 1.6 117KM czy tu się nadaje ten silnik. Byłem w kilku warsztatach i ilu fachowców tyle opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...