Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kto kupował felgi na ALLEGRO ?


Gogol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bez mozliwosci ogladniecia i sprawdzenia w warsztacie typu CNF nie kupilbym poprzez Allegro. Cena nie jest rewelacyjna. Za 600zl mozna dostac komplet uzywanych felg z oponami z 3mm bieznikiem, ktore beda wygladac o niebo lepiej (np. Artec).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowanie używanych felg to jest nic innego jak wspieranie złodziejstwa.

Skad te wnioski? :shock: Czy chcesz powiedziec, ze sprzedajac prosciutkie, zadbane felgi z oponami od mojego Focusa jestem zlodziejem/paserem? :evil: ](*,)

 

A co 3 mm bieżnika. To jest nic innego jak łysa opona, która na mokrej nawierzchni będzie ślizgać jak łyżwy na lodzie. Opona to minimum 5 mm

Dla mnie tez, ale jednak ludzie rzucaja sie na takie opony jak zyd na suchary :roll:

 

EDIT: Jesli stwierdzilbys, ze Allegro jest idealnym miejscem dla wszelkiej dzialalnosci, nazwijmy to przestepczej, to wtedy przyznalbym racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowanie używanych felg to jest nic innego jak wspieranie złodziejstwa

Zdaję sobie sprawę, że kupowanie używanych rzeczy to może być wspieranie złodziejstwa, ale czy w każdym przypadku. Jak ktoś sprzedaje jedno używane radio samochodowe to na 90% jesst kradzione, ale jak ktoś ma stos używanych felg to jest to paser albo złodziej? Czy jest recepta jak odróżnić handlarza od pasera.

 

Bez mozliwosci ogladniecia i sprawdzenia w warsztacie typu CNF nie kupilbym poprzez Allegro.

Co to jest zakład typu CNF.

 

Opona to minimum 5 mm

Popieram. Opona to również nie tylko głębokość bieżnika ale również jej stan ogólny a przede wszystkim wiek opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem w tym tygodniu, ale allegro to był tylko pośrednik. przy takich zakupach tylko odbiór osobisty :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat ten gosc co sprzedaje handluje felgami, ma ich mnostwo. aukcje wystawia tez jego brat. jak rok temu szukalem czegos dla siebie to bylem ogladac mozna dostac oczoplasu jak sie wejdzie do niego do piwnicy.

 

pozdrawiam

slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko odbiór osobisty, ja jechałem po swoje 300 km, a były one tez z allegro (nie czekałem do końca licytacji nawet, tylko umówilem sie z gościem, ze przyjade no i kupiłem od razu).

A co do tych akurat felg - powiem, ze może cena dobra, ale sa po prostu brzydkie, pomyśl jak takie felgi beda wyglaały na P11.144 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tych akurat felg - powiem, ze może cena dobra, ale sa po prostu brzydkie, pomyśl jak takie felgi beda wyglaały na P11.144 :?:

 

 

Tak jak mówisz. Wzór jest totalnie ni w dupe ni w oko :?

Może jak założysz niski profil typu 195/50 na laczQ z ładnym bokiem to jeszcze jakoś będzie wyglondało ale szału nie ma. Pozatym jest niebezpieczeństwo kupowania felg odnawianych i świeżo malowanych - jeżeli ktoś sprzedaje je za takie grosze to znaczy że sam kupił za jeszcze mniejsze bo jak się uprzesz to sam remont kosztuje 400zł - wniosek z tego prosty - mogły być nieźle j**nięte, spawane po pęknięciu itp, generalnie kupił szroty i podrychtował na szybko. Nie mówie że na spawanych nie da rady śmigać ale przy 200 km/h wolałbym mieć felgi porysowane niż świeżo malowane spawaki ( no i zasadniczo przy 200 nie specjalnie widać rysy :wink: )

 

PEACE 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz. Wzór jest totalnie ni w dupe ni w oko :?

Może jak założysz niski profil typu 195/50 na laczQ z ładnym bokiem to jeszcze jakoś będzie wyglondało ale szału nie ma. Pozatym jest niebezpieczeństwo kupowania felg odnawianych i świeżo malowanych - jeżeli ktoś sprzedaje je za takie grosze to znaczy że sam kupił za jeszcze mniejsze bo jak się uprzesz to sam remont kosztuje 400zł - wniosek z tego prosty - mogły być nieźle j**nięte, spawane po pęknięciu itp, generalnie kupił szroty i podrychtował na szybko. Nie mówie że na spawanych nie da rady śmigać ale przy 200 km/h wolałbym mieć felgi porysowane niż świeżo malowane spawaki ( no i zasadniczo przy 200 nie specjalnie widać rysy :wink: )

 

Dzięki wszystkim. Już chyba wiem co zrobię, ale na pewno nie kupię tych wskazanych i na pewno odbiór osobisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm........, mnie też się wydaje, że ten wzór jest mocno taki sobie. Jak to ktoś powiedział przy innej okazji, na innym Forum: "Nie ma reweli"

Pod linkiem poniżej można zrobić wizualizację różnych alufelg w różnych autach (uwzględniając jego kolor):

 

http://www.motoricus.pl/felgi/index.php?context=motoricus

 

Próbowałem tak wirtualnie przymierzyć coś do n15 sedan - żeby wiedzieć mniej więcej w którą iść stronę, ale jakoś nic mnie nie powaliło. Oj ciężko będzie coś znaleźć w używkach......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowanie używanych felg to jest nic innego jak wspieranie złodziejstwa.

Nie obrażając nikogo, powiem że siejesz Waść farmazony. Owszem, sporo felg oferowanych na Allegro to przedmioty kradzieży, ale dla kogoś kto chce kupić dobre felgi z legalnego źródła, nie będzie żadnego problemu by ustalić ich źródło.

Pewnie, jak komuś zależy na jak najniższej cenie, a na resztę przymyka oko, to pewnie na takie trafi, ale jak się pogada trochę ze sprzedającym, a przede wszystkim pojedzie po nie osobiście, to wszystko jest jasne.

Ja kupowałem alusy na Allegro od kolesia, który podjechał samochodem, z którego zostały zdjęte ( sprawdziłem sobie w necie, czy ma taki sam rozstaw śrub i średnicę otworu centralnego, żeby mieć pewność, że nie ściemnia ). Wziąłem felgi do pierwszego z brzegu zakładu oponiarskiego, żeby sprawdzić czy nie są krzywe i dopiero wtedy zapłaciłem.

 

Przy zachowaniu odrobiny zdrowego rozsądku ten aspekt, o którym mówisz, w ogóle nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kupował felgi na allegro.? I co?

A może zna ktoś tego sprzedawcę?

Co sądzicie o tych felgach bo cena jest przystępna :

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68083379

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanych felg.

 

Dzięki za opinie.

 

ja kupowalem alusy na al;legro zarówno do mercedesa jaki i do nissana micry kupilem ats i RS

allegro jest ubezpieczone wiec popros sprzedawce o wysylke DHLem w tedy w 24 godz dostaniesz przesylke jezeli po kolejnych 24 h bedzie cos nie tak to zglaszasz allegro ze towar jest nie z godny z opisem np, sa krzywe a w opisie bylo proste :!:

proces zwrotu kosztów bedzie dlugi i zmudny ale kase odzyskasz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...