Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czy to świece? - pilne


Gość saki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jestem nowym posiadaczem siedmioletniej almery 1,4 z sekwencyjnym gazem. Mój problem jest taki. Otóż dzisiaj w czasie jazdy na gazie auto zaczęło szarpać i po chwili zgasło. Spróbowałem zapalić raz jeszcze, jak przeszło na gaz było to samo. Teraz jeżdżę na benzynie, przełonczanie na gaz wyłączyłem, ale raz na jakieś 5 kilometrów autem potrafi szarpnąć, ale niezbyt mocno.

Czy to jest kwestia starych świec? Jeśli nie, to czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego zamieszczasz 2 takie same pytania w dwoch dzialach !!!!

 

proponuje zamknac watek !!!!

przepraszam, mam po prostu kłopot z samochodem i boję się jechać nawet do warsztatu, by nie narobić większych szkód. Dlatego potrzebuję pilnej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dopiero co kupiłeś Nyskę to wymiana świec, filtra powietrza i oleju to podstawa. Warto też pojechać na regulację gazu.

 

Jak to nie pomoże to trzeba szukać dalej, ale zacznij od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym wypadku gaz nie ma nic do rzeczy - na benzynie idzie jechać, ale rzuca. Dodam jeszcze, że nawet jak samochód przejedzie pare kilometrów, to na luzie słychać takie dławienie się, a na obrotomierzu są widoczne skoki obrotów i zejścia poniżej 500 na minutę. Może to kogoś naprowadzi na trafną odpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że na benzynie idzie a na gazie nie bardzo to jeszcze nie oznacza że na pewno układ zapłonowy jest w porządku. Pamiętaj, że przy gazie sprawność świec i przewodów ma o wiele większe znaczenie niż przy benzynie, tak więc każda drobna ustertka na gazie się podwaja.

 

To co piszesz to wydaje się typowe dla brudnej przepustnicy i silniczka krokowego. Poczytaj na forum, sporo o tym było.

Można wyczyścić samemu ale to oznacza kilka godzin w garażu. Opisy znajdziesz na forum.

 

Ja tę czynność zleciłem mechanikowi (brak czasu i warunków do pracy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem załamany - dalej niewiadomo co to. Ale na początek mala sprostowanie: to

szarpanie i brak możliwości jazdy na benzynie było spowodowane po prostu

brakiem gazu :-)

A teraz do rzeczy. Rano w samochodzie skaczą obroty: od 0 do 900. wyżej nie

idą. czuć, że autem delikatnie coś trzęsie i to się dusi. Dopiero jak się

silnik porządnie ogrzeje, sytuacja wraca do normy i można normalnie jechać. bo

wyjazd wcześniej oznacza zgaśnięcie na pierwszych światlach.

Mechanior mi wymienił świece, które były w strasznym stanie. Przewody są okej.

Filter powietrza czyściutki. Wcześniej nawet pojechałem do gazownika, by

sprawdził, czy gdzieś się jakieś lewe powietrze nie dostaje. Sprawdził i

wszystko okej. Ja już nie mam pomysłu co zrobić.

Do tego warsztatu w którym naprawiam od lat, dopiero w przyszłym tygodniu

przyjedzie gość od diagnostyki komputerowej. Możliwości pojechania do nissana

nie ma, bo mnie na to nie stać.

Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie przepustnicy i silnika krokowego.

 

Ja dzisiaj odebrałem swoją Nyskę po takowym zabiegu i jak ręką odjął.

Wchodzi ładnie na obroty i nic sie nie dusi i nie faluje.

 

Ewentualnie może być walnięty przepływomierz, ale to już poważniejsza sprawa (od 200 do 2000 PLN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już się wszystko wyjaśniło i wiem co to było. Po pierwsze to oszukał mnie sprzedawca. Gaz nie jest sekwencyjny, ale zwykła instalka drugiej generacji na mikserze. Ale wracając do meritum.

Patałachy od gazu spartaczyły robotę. Zainstalowały mikser, który po prostu nie pasował. Zasłaniał częściowo przepływomierz, który wariował i silnik dostawał za mało powietrza. Mikser już wymieniony na specjalny do almery i wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: no takiego naciągactwa to nie widziałem ;-) choć mnie też kiedyś handlarz wmawiał, że auto jest 16V a widać ewidentnie że było 8V :-D

oto Polska właśnie. Pierwszy raz mam auto z gazem i ni diabła się nie znałem. Wszystko inne sprawdziłem, ale tego nie. Oczywiście na umowie nie mam nigdzie "gaz sekwencyjny" więc się ze sprzedawcą nie wykłócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...