Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tryb Eco nissan note 2


karolus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na tym forum  mam taki drobny dylemat kupiłem nowego nissana note w którym jest dodatkowo załączany tryb eco zastanawia mnie jedno czemu przy pierwszych przejechanych kilometrach na pulpicie mrugało takie szerokie zielone  poziome  podświetlenie  a teraz tylko przy odpaleniu auta dzwoniłem do serwisu ale oni nigdy z takim problemem nie mieli do czynienia kazali podjechac  tylko ten brak czasu moze ktos z was mi powie czy w waszych autach jest tak samo dodam ze reszta z trybu eco działa wystawianie ocen za jazde itd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szybko śmigaj do serwisu niech szukają, od tego są może to jakaś błachostka. Mi w pierwszym mc podpinali podgrzewanie lusterka bo nie działało. Daj znać co było powodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam Wszystkich Serdecznie,

 

Kilka dni temu zakupiłem nowego NOTE, mam taki problem:

Wyłączając tryb ECO nadal mam podświetlenie niebieskiej łuny na wierzchu zegarów, a moim zdaniem powinno się wygaszać, tak przynajmniej było w samochodzie testowym.

Pozostałe sprawy związane z ECO działają prawidłowo (pokaz pedału gazu, zielony wskaźnik eco jazy znajdujący się pod niebieskim podświetleniem)

Proszę powiedźcie jak jest w waszych autach.

Może można to jakoś ustawić, w salonie nie wiedzieli.

 

Dziękuję bardzo za odpowiedzi

Pozdrawiam

Kacper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper72 po wyłączeniu eco podświetlenie też powinno zgasnąć. Włącz jeszcze raz i trochę pojeździj, być może coś się zawiesiło. To auto naszpikowane jest elektroniką, która lubi zawodzić.

U mnie potrafi zgasnąć w czasie jazdy bez powodu silnik, pomimo wyłączonego "autooff" w ASO nie wiedzą co się dzieje.

Masz czujniki martwego pola w lusterkach? Jeżeli tak to za chwilę zauważysz kolejny problem.

U mnie jak deszcz pada cały czas się świecą, opinia ASO - ten typ tak ma :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper72 po wyłączeniu eco podświetlenie też powinno zgasnąć. Włącz jeszcze raz i trochę pojeździj, być może coś się zawiesiło. To auto naszpikowane jest elektroniką, która lubi zawodzić.

U mnie potrafi zgasnąć w czasie jazdy bez powodu silnik, pomimo wyłączonego "autooff" w ASO nie wiedzą co się dzieje.

Masz czujniki martwego pola w lusterkach? Jeżeli tak to za chwilę zauważysz kolejny problem.

U mnie jak deszcz pada cały czas się świecą, opinia ASO - ten typ tak ma :).

 

 

Witam,

 

Dzięki za odpowiedź, na razie jeżdżę i bawię się tym guzikiem ECO, ale podświetlenie nie gaśnie :-(

Dam mu jeszcze kilka dni :-)

Niestety, albo na szczęście nie mam tych czujników :-)

 

Pozdrawiam

Kacper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

 

Ja również mam podobny problem. U mnie przestał wyświetlać się ekonomizer pedał gazu na tym okrągłym liczniku. Teraz mam tylko zielone podświetlenie, które reaguje na dodanie gazu (zwiększa się lub zmniejsza). Wybieram się do serwisu ale jakoś ciągle brak mi czasu. Telefonicznie dowiedziałem się że nigdy z takim problemem się nie spotkali.  Jak na razie wyłączyłem tryb eco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy to pomoże, ale przycisk eco włącza podświetlenie niebieskie i zielone diody w kształcie półksiężyca oraz zielony znacznik gazu przy okrągłym liczniku. Można jednak wyłączyć na stałe podświetlenie gazu przy liczniku (jest to opisane w instrukcji) i wtedy przycisk eco będzie uruchamiał tylko zielone podświetlenie u góry deski wraz z niebieską poświatą i raportem 1,3,5. Swoją drogą, nigdy nie udało mi się uzyskać oceny 5 - zawsze jest 3. Nie wiem jakbym musiał jeździć, by dostać piątkę. Stąd tryb eco mam wyłączony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od nowości jeżdżę z ECO włączonym. Ponoć jakoś to zmienia ustawienia komputera, ale trudno mi to potwierdzić, bo po wyłączeniu nie odczuwałem nagle większego wciskania w fotel :). Ponieważ zapisuję sobie spalanie, spróbuję w tym roku gdzieś ze 2-3 miesiące pojeździć z wyłączonym - sprawdzę różnicę.

 

Co do oceny - żona się ze mnie śmieje, bo każdą naszą wyprawę Notesem kwituję "i znowu trója". Próbowałem kiedyś zrobić małe oszustwo i włączyć eco na trasie, żeby nie rejestrował przyspieszania i hamowania w mieście, kiedy ten zielony paseczek umyka błyskawicznie. Gdzie tam, trója...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie da jak się da.

Pierwszy raz dostałem "5" jak wracałem w którąś niedzielę nadranem z imprezy (jako kierowca) i baaaaaaardzo się nie spieszyłem,

ledwo na oczy widziałem itd....

Generalną zasadą aby dostać "5" jest aby tak wciskać (a raczej tego nie robić) Z A W S Z E pedał gazu, ruszając i przy każdej zmianie biegu,

aby na wyświetlaczu białe prostokąciki sygnalizujące położenie pedału gazu nie zeszły poniżej zielonej linii po ich prawej. Można ruszyć normalnie spod świateł, ale szybko osiągnąć prędkość podróży a potem - relax. Pieścimy  :)  pedał gazu utrzymując jedną prędkość, ale bez tempomatu, aby w sumarycznym czasie jednego przejazdu (od zapalenia do zgaszenia silnika) chyba minimum 3/4 czasu (tego nie wiem) świeciły się wszystkie 5 diod ponad prędkościomierzem. A jak stajemy na światłach to start/stop powinien działać.

To w sumie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej,

Ja dostałam któregoś dnia  5, ale nie pytajcie jak dokładnie wtedy jechałam, nie mam pojęcia. Na pewno był wieczór, więc nie było korków :)

Wtedy kiedy mi się wydaje, że jeżdżę naprawdę ECO to nadal 3.:-) Tylko z u mnie z tym trudno bo głównie poruszam się po obwodnicy, a tu i korki i niezbyt ekologiczna prędkość :)

 

Trochę się zdziwiłam jak przeczytałam że są problemy z ECO. Nota mam od 2 miesięcy i u mnie działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
  • 3 lata później...
W dniu 16.03.2016 o 15:14, Gość Kub19 napisał:

Cześć

 

Ja również mam podobny problem. U mnie przestał wyświetlać się ekonomizer pedał gazu na tym okrągłym liczniku. Teraz mam tylko zielone podświetlenie, które reaguje na dodanie gazu (zwiększa się lub zmniejsza). Wybieram się do serwisu ale jakoś ciągle brak mi czasu. Telefonicznie dowiedziałem się że nigdy z takim problemem się nie spotkali.  Jak na razie wyłączyłem tryb eco. 

Mam pytanie co było przyczyną niedziałającego ekonomizera ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...