Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Funkcja "auto" na pokręteł nadmuchiwane powietrza do kabiny


Pepe6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Ale z ciekawostek zdradzę,że jestem w trakcie testowania pewnego rozwiązania :D . Zdjęcia zdradzą co to takiego.  

Osuszacz/podgrzewacz elektryczny cy cuś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrzewnica elektryczna.   Po pierwszych testach na sucho podniosła temperaturę o około 6 stopni w 3 minuty ( testowana na zimnym zgaszonym aucie podłączone do prostownika dużej mocy )   W weekend zmontuję układ sterowania. Mam nadzieję osiągnąć dobre efekty szybszego odmrażania szyby zanim silnik się zagrzeje.  Miała być docelowo w wylocie na szybę ale ciasno tam i trzeba by deskę demontować aby to posklejać w całość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, to ciekawe. Jaka moc grzałki i z czego wytargana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie sprawdzałem jaka moc, najtańsza z allegro czyli Renault megane ( kilkanaście złotych z wysyłką )  próbowałem też z audi i choć na szerokość pasowała idealniej to była o dwa centymetry za długa ( muszę pokombinować czy da się skrócić i może podmienię ) . Niestety jest to pół środek, i jak nie będę zadowolony to wrócę do próby montażu w nawiewie na szybę wtedy to będzie dawać czadu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odkrywców świat należy. Kombinuj i nie zapomnij o fotkach ;):spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odgrzeje temat. Zrobiło się ciepło i pojawił się problem z klimą. Generalnie chłodzi ok ale zauważyłem ze podaje gorące powietrze na nogi pasażera. Tunel środkowy jest mocno nagrzany. Na nogi kierowcy już nie dmucha gorące ale ciepłe. Dzieje się tak w trybie ustawienia nadmuchu na auto. W trybie ustawienia na kabinę czyli wprost na osoby siedzące w aucie na nogi nie grzeje. W pozostałych położeniach tak. Czy domyślacie się co może być na rzeczy? Dodatkowo rano gdy ruszam z pod domu niepotrzebnie mocno grzeje także muszę znacznie skręcać temperaturę zadaną. Pomyślałem ze nawala czyjnik temperatury w kabinie ale po całym dniu na parkingu podziemnym jest ok nie licząc piekarnika w nogach pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z czujnikiem to nie ma nic wspólnego, bo to nie jest klima podzielona na strefy, gdzie można ustawiać temp. dowolnie w miejscu siedzenia.

Dziwne jest to co piszesz.

Ustaw nadmuch na nogi, nastaw temp. i włącz prędkość wentylatora w tryb AUTO z włączoną klimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to ,że u pasażera leci cieplejsze niż kierowcy to względne odczucie  bo faktycznie ona nie jest dwu strefowa ?  Natomiast za dogrzewanie nóg odpowiada chyba ten sensor pod kierownicą może coś z nim nie tak. 

 

Mnie zastanawia ta klima od samego początku ,ma tylko jeden czujnik temperatury przy prawym kolanie kierowcy  i czujnik nasłonecznienia i to jej niby wystarcza do rozdzielania powietrza na wszystkie strefy.  ( Jest jeszcze atrapa czujnika przy awaryjnych w poliftowym ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z czujnikiem to nie ma nic wspólnego, bo to nie jest klima podzielona na strefy, gdzie można ustawiać temp. dowolnie w miejscu siedzenia.

Dziwne jest to co piszesz.

Ustaw nadmuch na nogi, nastaw temp. i włącz prędkość wentylatora w tryb AUTO z włączoną klimą.

 

Ustawiałem w ten sposób i gorące powietrze zamienia się w cieple ale w żadnym wypadku nie zbliża się do temperatury która leci z pozostałych nawiewów

Może to ,że u pasażera leci cieplejsze niż kierowcy to względne odczucie  bo faktycznie ona nie jest dwu strefowa ?  Natomiast za dogrzewanie nóg odpowiada chyba ten sensor pod kierownicą może coś z nim nie tak. 

 

Mnie zastanawia ta klima od samego początku ,ma tylko jeden czujnik temperatury przy prawym kolanie kierowcy  i czujnik nasłonecznienia i to jej niby wystarcza do rozdzielania powietrza na wszystkie strefy.  ( Jest jeszcze atrapa czujnika przy awaryjnych w poliftowym ) 

 

W nogach u pasażera leci gorące powietrze tak że plastiki są gorące, u mnie w nogach leci ciepłe ale obudowa tunelu nie nagrzewa się. Różnica jest kolosalna. Zastanawiałem się co to jest pod awaryjnym. Nic tam nie jest podpięte i wygląda jak uchwyt na drobne do wózka z biedronki. wygląda na to ze jest jakiś problem z klapami które gdzieś nie domykają dopływu ciepłego powietrza z komory silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Trochę w tym temacie. A jak ma się ustawienie obydwu pokręteł w tryb AUTO? Czy wtedy uruchamia się "pół klima"? Chodzi mi bardziej o zalecenia odnośnie załączania przynajmniej raz w tygodniu w zimę klimatyzacji. Czy takie ustawienie AUTO rozwiązuje ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zalecał cały czas jeździć na auto z włączoną klimatyzacją zimą. Wtedy cały czas działa osuszanie powietrza w samochodzie co zapobiega parowaniu szyb.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też jeżdzę. Znalazłem artykuł w którym jest napisane że klimę trzeba używać nawet w zimę bo jeśli jest nie używana to może dojść do jej uszkodzenia. I dlatego zastanawiam się czy opcja AUTO rozwiązuje ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak że klima przy minusowej temperaturze się nie uruchamia bo blokuje ja czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkacja auto nie rozwiazuje tego problemu. Poza auto musisz jeszcze włączyć klimę środkiem pokrętla. 

Ona w zimę oczywiscie będzie grzać ale jak kolega napisał, osuszanie powietrza działa.

Czujnik jej nie blokuje, załącza się ale w mniejszym zakresie (ja widzę to mniejszym skoku obrotów przy załaczaniu się kompresora), poniżej -5°C kompresor załącza się tylko przy ustawieniu nadmuchu na szybę. W tej pozycji załącza się tez klima jak jest wyłączona i nie można wlączyć obiegu zamkniętego powietrza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...