Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

za wysokie obroty T30


stefek998
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

filtr paliwa kiedy wymieniany ?, Zacznijmy od najtańszych rzeczy . Nie każdy robi 30 tyś rocznie , ja robię ok12tyś a mój tata ok 6 tyś rocznie . zła kondycja silnika bardziej spowoduje problem z rozruchem , kompresją , braniem oleju .

czy podczas wkręcenia obrotów dymi auto ?

czy w dolocie nie ma za dużo oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr paliwa kiedy wymieniany ?, Zacznijmy od najtańszych rzeczy . Nie każdy robi 30 tyś rocznie , ja robię ok12tyś a mój tata ok 6 tyś rocznie . zła kondycja silnika bardziej spowoduje problem z rozruchem , kompresją , braniem oleju .

czy podczas wkręcenia obrotów dymi auto ?

czy w dolocie nie ma za dużo oleju?

chodzi o to ile robił zanim go kupiłeś. Obecny Twój przebieg jest bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam identyczny problem rano wchodzi na takie same obroty i czas podobny i wraca do normy tylko jak jest zimno czyli koło zera i poniżej  i tez szukam przyczyny  wymieniłem czujnik temperatury dwupinowy i nic myslałem ze przepływomierz ale też nic ,czy tobie po wymianie czujnika plynu chłodzącego jednopinowego przeszło?

wymieniłem tylko 2 pinowy,a teraz dowiedziałem sie ze jest jeszcze 1-en tylko nie wiem gdzie on jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ten jedno pinowy jest 1 cm niżej ale to nic nie da jest też jakiś czujnik temperatury  na pompie paliwowej też go podmieniałem. Salon nissan kilku elektryków i nic.Ja po wymianie prawie wszystkiego się poddałem i obecnie zastosowałem trik z oszukiwaniem temperatury .Zastosowałem takie coś http://allegro.pl/przekaznik-przerywacz-czasowy-impuls-12v-10a-i5952125583.html  po odpaleniu X napięcie z ładowania załącza przekaźnik z potencjometrem  który można wysterować na jaką się chce temperaturę, a  przekaźnik też się wyłącza po jakim chce czasie ja mam ustawione na około 2-3 min i mam spokój.Jak ma ktoś więcej czasu chęci i kasy niech próbuje bo ja straciłem wszystkie trzy i nie znalazłem problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ten jedno pinowy jest 1 cm niżej ale to nic nie da jest też jakiś czujnik temperatury  na pompie paliwowej też go podmieniałem. Salon nissan kilku elektryków i nic.Ja po wymianie prawie wszystkiego się poddałem i obecnie zastosowałem trik z oszukiwaniem temperatury .Zastosowałem takie coś http://allegro.pl/przekaznik-przerywacz-czasowy-impuls-12v-10a-i5952125583.html  po odpaleniu X napięcie z ładowania załącza przekaźnik z potencjometrem  który można wysterować na jaką się chce temperaturę, a  przekaźnik też się wyłącza po jakim chce czasie ja mam ustawione na około 2-3 min i mam spokój.Jak ma ktoś więcej czasu chęci i kasy niech próbuje bo ja straciłem wszystkie trzy i nie znalazłem problemu.

wymieniłem 1 pinowy i jest tak samo ,moze troche krócej czyma obroty. Na pompie nie wymianiałem ale sproboje ,chyba to tez nie majatek kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego doradzę ci tyle  ja walczyłem z tymi obrotami około 3 miesiące i nikt nie wpadł na to czemu tak się dzieje.Elektryki  serwis nissan wymiana wszystkich czujników przepływki  zaworów SCV .Autko pali na tkniecie czarnego dymku nie zobaczysz asfalt zwija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego doradzę ci tyle  ja walczyłem z tymi obrotami około 3 miesiące i nikt nie wpadł na to czemu tak się dzieje.Elektryki  serwis nissan wymiana wszystkich czujników przepływki  zaworów SCV .Autko pali na tkniecie czarnego dymku nie zobaczysz asfalt zwija.

Czyli dużo powymieniane na nowe i nie wiadomo co było przyczyną?

Tak mam to rozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę nie ma warunków, ale jak będzie chłodniej spróbuj odpalić na kilka sekund, zgasić i odpalić ponownie.

Edytowane przez vlad24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powymieniane tak pali super ale na obroty i tak wchodził.Więc zrobiłem  tak

 czujnik dwu pinowy bo z tego komputer bierze odczyty oszukuje i wysterowywuje temperature około 30 stopni dopiero po odpaleniu. Załącza mi to plus z ładowania.Taki bajer zakupiłem http://allegro.pl/potencjometr-obrotowy-liniowy-b-20k-0255-i5522974670.html

i coś takiego http://allegro.pl/przekaznik-przerywacz-czasowy-impuls-12v-10a-i5907133312.html.
Oczywiście trochę trzeba mieć pojęcia jak to zmontować i gotowe.Nie można oszukać Xtraila przed odpaleniem i wysterować np. 30stopni bo jak będzie na dworze -15stopni to auto ciężko będzie paliło zakrótko świece żarowe będzie grzać za uboga mieszanka itd. Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwstrysk, wytrysk i dotrysk :D

Może wasze wtryskiwacze są zmęczone i nie pozwalają na pełną satysfakcję. Ktoś je sprawdzał pod tym kątem, z tym problemem?

Edytowane przez vlad24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwstrysk, wytrysk i dotrysk :D

Może wasze wtryskiwacze są zmęczone i nie pozwalają na pełną satysfakcję. Ktoś je sprawdzał pod tym kątem, z tym problemem?

czy to by znaczyło ze na -10 C działaja idealnie a na plusowej temperaturze sie mecza?? Ale teraz maja tydzien urlopu ,jak wroce to moze beda wypoczęta :)

Wątek deczko się przydługi zrobił....

Widac problem tez jest duzy skoro taki długi watek,moze cos z niego uda sie wykopac skoro servisy wysiadaja :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może autor da fotkę jak wygląda ten czujnik u niego w komorze i listwę wtryskową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam czy ktoś rozgryzł ten problem bo nikt z tysiaca osób  nie ma jednoznacznej odp. oprócz Macgyverów zastepowania jakims przekaznikiem,potecjometrem, itp

moze trzeba usterkę  zgłosic do producenta :-)


Czyli dużo powymieniane na nowe i nie wiadomo co było przyczyną?

Tak mam to rozumieć?

czy problem rozwiazałeś kolego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ten jedno pinowy jest 1 cm niżej ale to nic nie da jest też jakiś czujnik temperatury  na pompie paliwowej też go podmieniałem. Salon nissan kilku elektryków i nic.Ja po wymianie prawie wszystkiego się poddałem i obecnie zastosowałem trik z oszukiwaniem temperatury .Zastosowałem takie coś http://allegro.pl/przekaznik-przerywacz-czasowy-impuls-12v-10a-i5952125583.html  po odpaleniu X napięcie z ładowania załącza przekaźnik z potencjometrem  który można wysterować na jaką się chce temperaturę, a  przekaźnik też się wyłącza po jakim chce czasie ja mam ustawione na około 2-3 min i mam spokój.Jak ma ktoś więcej czasu chęci i kasy niech próbuje bo ja straciłem wszystkie trzy i nie znalazłem problemu.

Witam klege  czy móglbys podac opis jak to zrobić dokładnie dla laika jak ja z zastosowaniem tego przekaznika i potencjometru  opózniajacego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyłem dwa tematy o tym samym. Na przyszłość proszę sprawdzać w wyszukiwarce, lub po prostu na googlu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zakupujemy przekaźnik u tego pana piszemy żeby nam go zmodefikować na czas regulacji do 5 min. http://allegro.pl/przekaznik-przerywacz-czasowy-impuls-12v-10a-i6019986130.html Standardowa jest tylko do 2 min. czyli za mało autko się nie rozgrzeje zimą i ostatecznie wejdzie na obroty.

Przerobiłem to żeby ukrytym małym przyciskiem załączać przekaźnik ręcznie jeśli auto tego potrzebuje,  czyli tylko rano w okresie zimowym.

Podpinamy +,- do przekaźnika może być + stały jest opisane na przekaźniku gdzie.Dwa kable do załączenia przek. dociągamy do kabiny i jakiś włącznik (pan dołącza gratis włącznik z przek.)

Na filmiku youtube wszystko widać gdzie podłączyć co i jak. Potem podpinamy się kablami dwoma do podwójnego kabla od czujnika temperatury.Jeden kabel wkręcamy do przek. pierwszy z lewej  (potrójne złącze patrząc tam gdzie kable podkęcamy)

Wkręcamy w środkowe (potrójne złącze) środkowy styk potencjometru a drugi kabel od czujnika łączymy obojętnie z którym wolnym stykiem potencjometru. 


Zapomniałem dodać potencjometr do regulowania temperatury coś takiego http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5268687239&reco_id=481d548a-ded5-11e5-8469-027f8d968121&ars_rule_id=201 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Zapomniałem dodać potencjometr do regulowania temperatury coś takiego http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5268687239&reco_id=481d548a-ded5-11e5-8469-027f8d968121&ars_rule_id=201 

Nie zaglądałem i nie zerkałem a tym bardziej nie czytałem/zagłębiałem się to co wyżej--ponieważ już w tym linku co podałeś, TO NIC NIE WIDAĆ!!!

Często prosimy o skanowanie strony i dopiero jej wklejenie w posta, gdyż po jakimś czasie każda strona-oferta przemija.

Tutaj mamy dowód, iż po 5 dniach już nie ma podanej strony.  Chyba, że ktoś widzi inaczej niż ja. (w tej chwili)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam..Okolo tydzień temu kupiłem x-traila 2003 2.2 114 km. I mam ten sam problem z obrotami co i wy..Stefek czy ten myk z oszukiwaniem silnika się sprawdza i czy po czasie nie dzieją się inne dziwne rzeczy... czy może ktoś doszedl od czego tak się dzieje.. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączę się do tematu.

Mam T30 114KM z 2002 roku od kilku sezonów i u mnie jest to samo. Problem występuje tylko jak jest zimno ( powiedzmy poniżej 5 stopni C.) do momentu lekkiego rozgrzania silnika. Komputer nie widzi błędów. Na ciepłym silniku jest ok. Od późnej wiosny do wczesnej jesieni przy temp. powyżej 10 stopni problem znika. Silnik jest igła: nie kopci,pali w normie i nie bierze oleju. Wymieniłem prawie wszystkie eksploatacyjne części ( poza zaworami na pompie) w tym kompletny rozrząd, intercooler i wtryskiwacze... Na tapecie był i EGR i przepływomierz - nic nie dało. Przez dłuższy czas ( do wymiany wtryskiwaczy) stosowałem bardzo dobry dodatek do paliwa Luqui Moly do CommonRail. Czytając temat widzę że wymiana czujników też nic nie daje.Dziwne że ten problem nie występuje w Almerach i Primerach z tym samym silnikiem. Jeżeli chodzi o XT 136KM to są to już inne francuskie silniki niż te 114KM montowane do 2003r.

Szkoda że nikt nie doszedł co jest przyczyną tego jak ja to nazywam "ryczenia" zimnego silnika. Pozostaje chyba tylko oszukać ten czujnik chłodziwa ( no właśnie, gdzie on dokładnie się znajduje?)

Pozdrawiam

PS

Tutaj wątek z "elektrody" gdzie opisane są dokładniej parametry pracy silnika podczas występowania problemu:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2500882.html

Niestety tam też nie znaleziono rozwiązania.

Edytowane przez John777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś wszystko tylko nie SCV. W Twoim modelu są dwa.

Muszą być sprawne aby utrzymywać jednolite ciśnienie na listwie paliwowej i reagować odpowiednio szybko gdy ciśnienie jest albo za duże albo za małe.

Jest opisane na forum, gdzie po wymianie SCV zniknęły problemy z zapalaniem, falowaniem czy wysokimi obrotami.

Opisy są powciskane w tematy o czymś innym i ciężko je znaleźć.

 

 Jeżeli chodzi o XT 136KM to są to już inne francuskie silniki niż te 114KM montowane do 2003r.

Z tym francuskim to nie trafiłeś.

Silnik jest taki sam, tylko ma inną pompę wtryskową, inne wtryski Denso i turbinę z VNT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwało renault swoje silniki dci i teraz wszyscy mylą konstrukcje japońskie od francuskich :D 

 

Dopiero T31 dostało silniki z renówek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówki i nadzieję na załatwienie jednego z ostatnich mankamentów mojego X-Traila, który jest niezłym autem. Nawet go lubię, zresztą nie mam innego wyjścia po zainwestowaniu 3 krotności ceny zakupu :-ooo. Nigdy bym się nie spodziewał, że w aucie o przebiegu ok. 220 tys. km (przebieg autentyczny, obecnie ma 257tys.), ogromną ilość części na raz trzeba wymienić :-000. No ale większość już mam za sobą, jeszcze tylko to "ryczenie" na zimno.

Z tym francuskim silnikiem, to powiedział mi majster. Zgłębię temat. Różnic miedzy 114KM i 136KM jest na oko wiele i na pewno inaczej się te silniki zachowują ( czasami jeżdżę kolegi XT z 2007 roku), ale może faktycznie gołe silniki mogą być podobne.

OK, no to zaczynam przekopywać forum. Jak załatwię temat dam znać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tym francuskim silnikiem, to powiedział mi majster. Zgłębię temat. Różnic miedzy 114KM i 136KM jest na oko wiele i na pewno inaczej się te silniki zachowują

Jakbyś miał wątpliwości że to Japończyk ;)https://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_YD_engine

A wszystkie problemy nt falowania, gaśnięcia lub wycia jak to nazwałeś przeważnie rozwiewa wymiana SCV.

Teorie o czujnikach temperatury to trochę naciągane. Który diesel w minutę się nagrzeje by zmniejszyć obroty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johan777 jak ogarniesz ten zawór SCV i wycie minie to daj znać bo u mnie też ciągle to samo z rana czy nawet jak postoi około 5 h i jest to samo z obrotami..więc będę bardzo wdzięczny.. pozdrowiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...