Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan QQ 1,5 dci


yarkos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, cezzar1 napisał:

Jakim cudem może przybyć oleju?

Nie wiem w jakich kręgach się obracasz, ale to brzmi tak, jak najlepszym sposobem na wyjście z biedy jest obrabować bank. DPFy w qq są bezproblemowe w użytkowaniu, a już w ogóle z 5 wtryskiem.

Proszę daj wskazówki od czego zacząć, na co zwrócić uwagę bo u mnie to średnio załącza się co 50-100 km. Może nie martwiłbym sie aż tak gdyby nie pojawiało się to kopcnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ropa jest wtryskiwana do oleju 5 wtryskiem po to by przepalana wyczisciła DPF. a jesli nie przepali sie bo nie zdazy np jak przerwiesz proces to reszta zostaje w oleju i oleju " niby " przybywa. rozrzedzony jest z ropoą i moze dojsc do zatrcia silnika.

jezeli bedziesz tego pilnował to nic sie nie stanie

 

taki urok tych aut.

czesta wymiana oleju i pilnowanie stanu najwazniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oskarex777 co Ty za brednie opowiadasz??? Ropa jest wtryskiwana do oleju??? Po to masz 5 wtryskiwacz (w 1,5dci) umieszczony bezpośrednio przed DPF, aby wywołać spalanie w DPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 1.5dci, ta chmura biała z tyłu to wkurzające wypalanie dpf, zawsze zalapie nie wtedy kiedy trzeba. Fakt, ropa dostaje się do oleju ponieważ sterownik zwiekrza ilość paliwa by piąty wtrysk w dpf miał ciśnienie i rozpoczęło się wypalanie, dlatego zaleca się wymianę oleju co 10-15tys km. Najgorzej jest wtedy gdy rozpocznie się cykl wypalania, a kończymy jazdę w tym momencie, wtedy na 100%masz rope w oleju, specyficzny zapach na bagnecie i rzadki olej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, oskarex777 napisał:

Najważniejsze ze wiemy co mówimy. ;)

Najważniejsze, że powielacie mity. :D

20 godzin temu, wojtek2 napisał:

Fakt, ropa dostaje się do oleju ponieważ sterownik zwiekrza ilość paliwa by piąty wtrysk w dpf miał ciśnienie i rozpoczęło się wypalanie,

Kolejne bzdury. W jaki sposób przez piąty wtrysk, ON się dostanie do oleju silnikowego?

20 godzin temu, wojtek2 napisał:

dlatego zaleca się wymianę oleju co 10-15tys km.

Taką wymianę się zaleca nawet w silnikach bez FAP czy tam DPF, jak kto woli.

20 godzin temu, wojtek2 napisał:

Najgorzej jest wtedy gdy rozpocznie się cykl wypalania, a kończymy jazdę w tym momencie, wtedy na 100%masz rope w oleju, specyficzny zapach na bagnecie i rzadki olej.  

To co opowiadasz, dotyczy zużytego silnika i lejących wtrysków, które nieprawidłowo rozpylają podczas normalnej pracy a co dopiero podczas wypalania. W sprawnym, szczelnym silniku, prawidłowo działających wtryskiwaczach nie ma takiego problemu. Zresztą w K9K (1,5dci) zwiększenie dawki przez wtryskiwacze główne jest na tyle niewielkie, że nie ma problemu z niespaleniem paliwa. Zaznaczam-w sprawnym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LIQUI MOLY CERATEC 300ML DODATEK USZLACHETNIAJĄCY DO OLEJU SILNIKOWEGO
Liqui Moly nr 7181 lub 3721

Waszym zdaniem warto go dolewać  z tym silnikiem 1,5dci ?

Edytowane przez xyz77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2020 o 10:12, cezzar1 napisał:

Najważniejsze, że powielacie mity. :D

Kolejne bzdury. W jaki sposób przez piąty wtrysk, ON się dostanie do oleju silnikowego?

Taką wymianę się zaleca nawet w silnikach bez FAP czy tam DPF, jak kto woli.

To co opowiadasz, dotyczy zużytego silnika i lejących wtrysków, które nieprawidłowo rozpylają podczas normalnej pracy a co dopiero podczas wypalania. W sprawnym, szczelnym silniku, prawidłowo działających wtryskiwaczach nie ma takiego problemu. Zresztą w K9K (1,5dci) zwiększenie dawki przez wtryskiwacze główne jest na tyle niewielkie, że nie ma problemu z niespaleniem paliwa. Zaznaczam-w sprawnym silniku.

Proponuję koledze kupić sobie K9K i pojeździć trochę, nie u jednego mechanika byłem i nie jeden powiedział to samo, w tym 2 razy w ASOw Rzymie, nie raz miałem więcej oleju niż wlałem rozcieńczonego z ropą. Niewiem czy silnik przy 120 tys już jest aż tak bardzo zużyty żeby lały wtryski, a co dopiero puszczały pierścienie. Może kolega mówi o K9K w Clio, u mnie w 106KM tak właśnie się działo, z resztą nie tylko u mnie bo 103KM robił identycznie. Tak narodził się niby mit że kręci panewki, fakt, kręci przez rzadki olej, gdy ktoś zmienia raz na 30 tys km. 

Gdy zacząłem wymieniać olej co pół roku nie miałem problemów z dziwnymi odglosami, czy innymi dolegliwościami, biała chmura niestety jak była tak została, do czasu gdy pozbylem się go przy 186 tyś. 

Edytowane przez wojtek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, wojtek2 napisał:

Proponuję koledze kupić sobie K9K

Nie chcę. Mamy sporo tego w firmie, ale w megane i w lagunach. Nie ma problemu z ropą w oleju. No ale jesteśmy na forum nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobra, skończcie słodko pierdzieć, bo zeszliście z tematu, bo przy wypalaniu DPF silnik pracuje tak samo. A "FAP, czy tam DPF, jak kto woli" to taka sama pomyłka jak powiedzieć na kaczkę kura.

Co z tym pukaniem? Bo ja też mam po stronie pasażera niezłe disko! Po odpaleniu tak jakby uderzenie i klekotanie o większej częstotliwości (nie kle, kle, kle, a drrrrrrr) xD, niższe od klekotu silnika, słychać je tak jakby spod schowka. Po dodaniu delikatnie gazu powyżej 1000 obrotów cichnie. Poduszka dolna, czy dwumas? Lewarkiem nie narywa, silnik troszkę drga, a jak się od strony maski nachylę w stronę grodzi, to słyszę to dudniące pukanie. Nie jest to bociani klekot z silnika. Drrrrrrrr   xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 18.11.2015 o 18:45, yarkos napisał:

Witam

 

Mam do Was pytanie na temat silnika 1.5dci.

 

Dokladanie mi chodzi o dziwny dzwiek wydobywajacy sie z silnika podczas jego pracy.

Slychac taki cykliczny dziwiek.

 

Po zgaszeniu silnika I ponownym zapaleniu dziwiek znikl.

Po jakims czasie znow sie pojawil.

 

NIe wiem czego szukac, dziwiek jest slyszalny w kabinie ale wew. silnika go nie slychac.

 

Prosze Was o wasze wskazówki !!!

 

Dzieki za pomoc

Witam. Podbija temat. Nissan qq 1,5 dci kopci i stuka. Dpf wyczyszczony , 5 wtrysk wymieniony, wtryski sprawdzone i dale to samo. Dobrego doszła kontrolka dpf która się co jakiś czas zapala. Dym biały i śmierdzący. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...