Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wytarta kierownica w QQ J10 - porady co zrobić z tym fantem


Gość waldemarus65
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaram się coś zredagować, mam jeszcze trochę zdjęć, ale jak już wcześniej pisałem, nie za bardzo udało mi się zawiązać końcowe przeszycie, bo supeł mi się rozwiązywał (taka jest ta nić). Ratowałem się jak mogłem i mam nadzieję, że nie rozwiąże się to z biegiem czasu :D

 

Yanekoktagon, dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie wyjąć skórę spod ramienia , odwinąć nić jeśli zrobiła się za krótka ,dowiązać kawałek (odciąć za supłem i przypalić ) i poprawić szycie raz jeszcze ?

Szyłeś nicią pojedynczą czy podwójną ?

A następnie ułożyć szew za pomocą cienkiego śrubokręta .

Gdy będziesz wklejać zdjęcia użyj forum naszego ! obok  czarnego "NAPISZ" masz białe "WIĘCEJ OPCJI"

Olej Imageshack czy Fotosik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,
Czy ktoś zetknął sie już z takim oto tematem -

W moim  QQ 2011/przebieg ok.65000km zaczęła się wycierać kierownica i proces ten jakby zaczyna postępować coraz to szybciej. Auto ma zaledwie 3,5 roku.
Niestety nie zwróciłem na to uwagi w czasie gwarancji, wtedy jedynie zauważyłem wytarcie gałki biegów i to zgłosiłem i wymieniono mi na gwarancji. Ale na kierownicę nie zwróciłem specjalnie uwagi - pewnie jeszcze nie była zbyt wytarta,
a teraz wygląda tak jak na zdjęciu.
Zdaje się, że tak teraz auta robią.

Jak by miało byc już zupełnie paskudnie to będę musiał pomyśleć o obszyciu skórą (od 150zł) albo o wymianie na nową (widzę na allegro za 300zł nową). Ale nie wiem czy taką kierownicę daje się łatwo odkręcić, ktoś może wie  jak to się w praktyce robi i czy samodzielnie można do tego podejść, czy raczej zapomnieć ?post-40757-0-52867700-1434022665_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie miałem w Note,szukałem oryginału ze skóry ale były o wiele droższe od obszycia.Za obszycie zapłaciłem 200zet i miałem to pieknie zrobione,Co do zdjęcia kierownicy nie jest to trudne,ale wymaga wyczucia i niestety kombinacji lub wprawy.Z tyłu są wejścia na odblokowanie zaczepów od poduchy i tititki :D Jak to zdejmiesz to pozostaje tylko odkręcić nabę kierownicy i wymienić kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny że tego nie doczyścisz? Miałem podobne ślady na swojej kierownicy, wydaje mi się że to po prostu złuszczony naskórek z rąk. Kilka nasączonych szmatek do kurzu z biedronki w moim przypadku załatwiło sprawę.

Edytowane przez Dziarski Henk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to schodząca farba. Można oczyścić i pomalować, ale efekt będzie krótkotrwały. Lub lepiej dać do obszycia. Są zakłady kompleksowo wykonujące tego typu usługi, łącznie z demontażem i montażem kierownicy, a jakość jest często lepsza niż z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas ma inną kwasowość potu, a niektórzy także nadpotliwość. To powoduje, że u jednego lico skóry niszczy się po 100 kkm a u innego wygląda dobrze po 200 kkm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ogólnie musi być kiepska jakość materiałów jak po 65.kkm tak wygląda , moja ma 350. w skórze przejechana i wygląda dużo lepiej .

Ja bym dał do obszycia , oni sami zdejmą i zamontują kierownice jak nie czujesz się na siłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że obszyć nową prawdziwą skórą... skoro oryginalna taka kiepska.

Ktoś kiedyś wrzucił na forum ,zdjęcie takiej kiery po "renowacji" czyli obszyciu - baardzo elegancko to wyglądało, dużo lepiej niż oryg. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.
Sprawdziłem - to jednak nie zabrudzenia tylko wytarcia.

I jeszcze w uzupełnieniu - moja kierownica nie jest skórzana, tylko taki piankowy plastik ( to jest wersja Visia ).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra.

Auto mam 2x starsze od twojego i przebieg niemalże x3. Jedyne na kierze to malutki zadzior od pierścionak i to napewno żony bo moja obrączka przecież tego nie zeobiła ;)

Edytowane przez kajusDE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem ten  już był opisywany w temacie;  " Skórzana kierownica w Qashqai 1,6 z 2008 " poczytaj sobie i zobacz jak ładnie to zrobili koledzy Fergul11 Michalmiko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas ma inną kwasowość potu, a niektórzy także nadpotliwość. To powoduje, że u jednego lico skóry niszczy się po 100 kkm a u innego wygląda dobrze po 200 kkm. 

Nie ważne ile kilometrów tylko to co napisał kolega wyżej. Dodam widziałem identyczną sytuację w thali po niecałych 60 tyś. gdy bym nie wiedział że z salonu nie uwierzył bym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie dotyczy tylko "obszytych" kierownic. Takę te bez obszycia u jednych strasznie się wycierają po 2 latach a u innych wyglądają jak nowe po 5. Wszystko zależy do potu i od tego, czy kierownica jest sukcesywnie podgrzewana przez słońce. W autach garażowanych degradacja postępuje wyraźnie wolniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorze a jaką wersje auta masz?

Czy porównywał ktos organoleptycznie kiere z golaska a tą z Tekny? W audi A6 w zależności od wyposażenia była inna kierownica (4 rodzaje bodajże) Bo ta kwasowość to jakoś śmiesznie brzmi, juz przedzej bym to słońce obstawiał tylko ze Polska to nie chociażby Włochy i 3 lata to trochę mało żeby słonko kiere tak zmęczyło.

Kiedyś sie mówiło ze ogólnie kiera meczy sie szybciej jak auta sa w miastach użytkowane a te z tras mimo wyższych km wyglądają jakoś lepiej, ale widac teorie sie zmieniają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta kwasowość to jakoś śmiesznie brzmi,

Może i śmiesznie, ale nie dla tych, których dotyczy ta przypadłość. Miałem kumpla, który miał ten problem. Pal licho kierę, ale co ten chłop przeżywał prywatnie i towarzysko. Nie do pozazdroszczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra to wyglada... Wiem ,ze BMW miało rożne wersje skory czy to kierownica czy fotele.... Noże i tutaj tez tak jest? Ja przy 75000km nie mam śladu .. Możliwe, ze to kwestia tego potu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor postu dodał "sprostowanie" - że to NIE SKÓRA .... tylko "piankowy plastik".

 

To chyba troszkę wyjaśnia dlaczego kierownica wygląda jak wygląda.Tak czy siak - badziew.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,to piankowy plastik,imitacja skóry.U mnie zaczęło obłazić przy 70 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak było :D A później się posypało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostowania nie doczytałem. Skyler słusznie zauważył.

To nie papa tylko jakiś twór. Stąd efekt, coś pewnie dobrze strzelałem w te wersje wyposażenia ;) Zapewnie jak i w innych markach jest tych różnic więcej.

Mimo że koszt obszyciach mniejszy to wolałbym zamienić na oryginał ze skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...