Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wytarta kierownica w QQ J10 - porady co zrobić z tym fantem


Gość waldemarus65
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

też jestem tego zdania 
mozna zrobić ten niby efekt za 50 zł ale...... 
ja wolałem wydać parę stówek i cieszyć się miłym dotykiem i przede wszystkim profesjonalną robotą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z całą pewnością i u mnie będzie tapicer. Zapewne jak sam nie dam rady zdjąć kierownicy to na miejscu mi zdejmą obszyją i załażą (oczywiście za kilka zł więcej) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą usługę masz już w cenie dla nich to jest 5 minut,dla nas...lepiej nie mówić.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z ciekawości pytałem jednego tapicera z mojego zaścianka (z sąsiedniej miejscowości) ile orientacyjnie kosztuje u niego obszycie kierownicy (gładką skórą, bez udziwnień, na wzór kierownicy fabrycznej).

270 zł + 120 zł demontaż i montaż kierownicy. :|

No chyba porąbało gościa w obliczu konkurencji, która w głębi kraju robi podobną usługę za połowę tej ceny, łącznie ze zrzuceniem kierownicy. Choć z drugiej strony daje pojęcie jak rozpieszczeni są fachowcy na zachodniej granicy, gdzie Niemcy z pocałowaniem ręki płacą takie kwoty ze świadomością, że u siebie i tak zapłaciliby więcej. Mechanicy samochodowi na ten przykład niemieckich klientów traktują tutaj priorytetowo. :thumbsdown: Bo 100 czy 200 euro dla Niemca, to jak splunąć. A dla Polaka? Sami wiecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty wiesz Colinsie jaki ja mam bool gdy czytam ile taka usługa kosztuje "TAM" u polskiego Tadzia , a ta sama "TU" u Johna czy Mihaela :) wiem , wiem już nic nie piszę w tym kierunku , bo i zarobki inne .

...pb potaniało na 1.19€ :) za to Marlboro podrożało na 10.50€ :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam, zakładałem u mnie nową kierownice bo plastikowa po mimo 5 lat masakra założyłem  kierownicę z Allegro,  koleś obszywa kierownice do Nissanów. Moją odesłałem jemu więc może to ta:) http://allegro.pl/kierownica-skorzana-obszyta-nissan-qashqai-d2598-i6056018866.html

Prezentuje się super w dotyku rewelacja ręce się nie pocą zobaczymy jak dalsze użytkowanie. Kierownicę  założyli mi za  80 zł.

Kierownica była wcześniej  po 220zł czyli już podrożały.

Edytowane przez lis.gdansk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dzisiaj w końcu udało mi się obszyć kierownice, tz zlecić ta usługę :)

obszyłem w Lublinie w http://obszycia-kierownic.pl/wp/ o godz. 9 zostawiłem samochód, po pracy odebrałem. Czas obszycie około 3-4 godziny. Całość tz demontaż obszycie i montaż 150 zł. Efekty oraz przyczyna obszycia w załączeniu. 

wszystkie przyciski z kierownicy działają, błędów żadnych nie ma. Moim zdaniem warto było.......

post-56509-0-34516500-1470081370_thumb.jpg

post-56509-0-61783900-1470081372_thumb.jpg

post-56509-0-67909400-1470081376_thumb.jpg

post-56509-0-28782500-1470081380_thumb.jpg

post-56509-0-66416500-1470081383_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym na moją patrzyła (ta wytarta) ;)

 

Faaajnie to zrobili ...elegancko!

Podoba mi się :spoko:

 

Stronkę też mają fajną - przejrzysta , konkretna.

Szkoda,że za daleko mieszkam...

Muszę poszukać w mojej okolicy, bo już patrzeć nie mogę na tę zjechaną fajerkę  , a i mieszek przy okazji by się ogarnęło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super wlanie ostatnio zastanawiałem się co z tym zrobić i skoro obszycie nie wychodzi tak drogo to tez się na ten ruch skusze.

ma może ktoś w warszawie albo okolicach taki warsztat który zajmuje się obszyciami?

a teraz pytanie drugie czy tylko u mnie czy u was też zaczął się zdrapywać plastik (pierwsza warstwa) z panelu do obsługi szyb bocznych który jest zamontowany w boczku drzwi kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

super wlanie ostatnio zastanawiałem się co z tym zrobić i skoro obszycie nie wychodzi tak drogo to tez się na ten ruch skusze.

ma może ktoś w warszawie albo okolicach taki warsztat który zajmuje się obszyciami?

a teraz pytanie drugie czy tylko u mnie czy u was też zaczął się zdrapywać plastik (pierwsza warstwa) z panelu do obsługi szyb bocznych który jest zamontowany w boczku drzwi kierowcy?

Uciebie to dopiero poczatki schodzenia warstwy gumy z przycisku bocznego...poczekaj jeszcze troche a i od strony pasazera rowniez tak bedzie jak i nawiewy srodkowe okragle itd...a zaznaczam rocznik 2007.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Stronkę też mają fajną - przejrzysta , konkretna.

 

 

Szkoda tylko, że olewają emaile. Zrezygnowałem tylko z tego powodu i u siebie zrobiłem gdzieś indziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PeRŁAziomal nie pocieszyłeś :thumbsdown:

 

Jak to się zwie..

ten typ tak ma... :nissan:

Niektórzy ,po ówczesnym wyczyszczeniu tej gumy nakładają sprejem cienką warstwę na te elementy... Nie mogę tego postu znaleźć - ale jak poszukasz głębiej ,to znajdziesz odpowiedni temat...

Mi osobiście się to nie podoba...

Edytowane przez Sky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że olewają emaile. Zrezygnowałem tylko z tego powodu i u siebie zrobiłem gdzieś indziej

 

No szkoda... Wniosek - "nie wszystko złoto co się świeci.."

 

Podaj namiary , ceny i zdjęcia - może komuś się przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Też dzwoniłem po różnych warsztatach i więc albo kazali mi przynieść zdemontowana kierownicę ,lub gdzie indziej sami by zdemontowali do obszywania, ale cena była dosyć wysoka - jak do starego już auta. Więc obszywałem sam, t.z.n. kupiłem na allegro gotowy już przycięty i zszyty odpowiedni pasek skóry ( miękka włoska skóra ). Podajesz gościowi tylko średnicę kierownicy i jej grubość, a on wysyła ci już okrągły pasek skóry, obrobiony na brzegach na maszynie który zakładasz na kierownicę, do tego komplet nici + igła ( kolor nici i  skóry do wyboru)  za jedyne bodajże niecałe 40 -pln. Jest nawet filmik jak po założeniu na kierownicę samemu pościągać nićmi. Może to nie wygląda zbyt profesjonalnie ,ale dla mnie w porównaniu jak kiera wyglądała przed - to jest nieporównywalne, no i ręce nie ślizgają się. Teraz ju z wygląda lepiej , bo już się ułożyła a zdjęcia robione były zaraz po obszyciu.  post-37069-0-79161600-1509127692_thumb.jpgpost-37069-0-62252000-1509127719_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Note obszywałem ,umówiłem się z gościem i na poczekaniu to robił.150zł zdjął kierownicę,skóra podklejona na kierze,bardzo profesjonalnie zrobione.Zakład niedaleko Pyrzowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka skore z allegro jak kolega wyzej i trzyma sie to juz dobrych pare lat, nie przedziera sie, nie marszczy i jest duzo lepsze w trzymaniu niz ta oryginalna guma. Dla niewymagajacych i praktycznych jak najbardziej polecam, dla estetow ktorym przeszkadzac bedzie ze ramiona nie sa oblozone skora pozostaje tapicer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ju z wygląda lepiej , bo już się ułożyła a zdjęcia robione były zaraz po obszyciu.

 

Okrutnie to wygląda, skóra pomarszczona, niedoszyta na bokach. Zobacz jak można obszyć kierownicę za 150zł, miękką skórą, łączenie skóry pełnej oraz perforowanej, wieniec dodatkowo pogrubiony pianką. Nic się z tym nie dzieje pomimo kilku lat używania.

 

post-88157-0-21930200-1509827419_thumb.jpg

 

post-88157-0-88268100-1509827423_thumb.jpg

 

post-88157-0-09107000-1509827428_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obszycie  wyszło 170 pln bez sciągania kierownicy usługę wykonano w Solcu Kujawskim .Jest rewelacyjnie   

 

Poka, poka, poka ... poka, poka kierę mi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...