Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wytarta kierownica w QQ J10 - porady co zrobić z tym fantem


Gość waldemarus65
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oj tam, oj tam Grzmocie. Ja tam swoją kierę ledwo trzymię jedną łapką. Właśnie dlatego żeby nie uszkodzić. Zresztą drugą kończyną i tak nie dałbym rady, bo przecie browara czymś trzymać muszę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam Grzmocie. Ja tam swoją kierę ledwo trzymię jedną łapką. Właśnie dlatego żeby nie uszkodzić. Zresztą drugą kończyną i tak nie dałbym rady, bo przecie browara czymś trzymać muszę. :D

Za brak zestawu samotrzymającego piwo grozi mandat. Więc wiesz Colinsie, piwo trzymasz między kolanami, w nim słomka. Wtedy łapki wolne i mogą spoczywać na kierownicy. Jak nie chcesz zarysować kierownicy trzymaj ją zewnętrzną stroną dłoni. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle nie wygląda..

W moim X-trailu koło kierownicy w części środkowej jest obszyte skorą dziurkowaną(perforowaną)a tu skóra jest inna..

Jak to wyglada  w innych Qashqai-jach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie niestety jest obłaz na godzinie 10 i 2 - przebieg 85kkm

zdziera się cieniutka warstewka, pomagam jej bo wtedy lepiej wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zdziera się lakier. Aż ciśnie się na usta z czego ten badziew jest robiony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A ja pokusiłem się o samodzielne obszycie kierownicy. Skóra kupiona na allegro na wymiar kierownicy koszt 40zł. Czas obszywania 1 godzina, mnie się podoba.

IMG_20200813_184121.jpg

IMG_20200813_184135.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja zakupiłem pokrowiec na aliexpress. Czekałem ponad miesiąc, ale pokrowiec jest naprawdę dobrze dopasowany i wygląda znacznie lepiej niż wytarta skóra na kierownicy.
Przy szyciu, warto jednak zdjąć kierownicę, by wykonać to jak najdokładniej. Kiedyś próbowałem to zrobić na założonej kierownicy i ... nigdy więcej.

https://pl.aliexpress.com/item/32237757589.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5d445c0fOhSzuM

 

3.png

122289394_703609880257342_6881120826161437642_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytalem wczoraj o obszycie mojej wytartej kierowaji - przebieg  200 000 - powiedzial mi 250-300zl i caly dzien auta nie mam ;-)

Gruba robota i nie taka tania jak sie wydaje ;-D 

Jeszcze sie wstrzymuje - kryzys ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obszywałem kierownicę w Note,jakieś 8 lat temu,płaciłem 150 zł,stawki poszły do góry na pewno....ale kierę miałem obszytą w 3 godziny! Gościu zdjął ją i założył bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też miałem obszywana kierownice bodajże przez gości z Radomia.i po 40tys to wygląda słabo ,bo tam gdzie jest dziurkowana to już pomału zanikają dziurki a płaciłem 150 albo 180 2 lata temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Obszywałem 2 lata temu plastikową kierownicę w żony wozidełku .😊

A wczoraj odebrałem od tapicera obszyty skórą daszek z qq. :),

Ten plastikowy trochę mnie irytował😁

IMG_20210126_214955.jpg

IMG_20220122_114408.jpg

IMG_20220122_125905.jpg

IMG_20220122_125852.jpg

Edytowane przez wal.st
Dodanie zdjęcia
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. W X-trailu t31 miałem podobny problem. Skóra na kierownicy była wytarta i miała powierzchniowe zadziory. Na samodzielne obszywanie kierownicy nie mam ani cierpliwości, ani czasu. Zresztą, ten temat przerabiałem w poprzednim samochodzie i skończyło się żałośnie. Autotapicer w mojej okolicy zarządał za obszycie jakiejś chorej kwoty, i nawet już szukałem nowej kierownicy, ale postanowiłem wykorzystać dostępne preparaty do renowacji skóry.
Pierwszym preparatem była szpachla do skóry i farba firmy COLOURPRO. Po umyciu kierownicy, usunięciu zadziorów bardzo drobnym papierem ściernym, nałożyłem farbę.
Oczywiście cała procedura odbywała się zgodnie z instrukcją i tutorialami dostępnymi na YouTube. Farba jest kłopotliwa w nakładaniu, bo trzeba ją nakładać równomiernie na całej powierzchni cienkimi warstwami, schnie długo i śmierdzi. Efekt był przyzwoity. Po tygodniu kierownica zaczęła się kleić do rąk, a potem zaczął schodzić lakier zabezpieczający (ostatnia warstwa).
Zmyłem farbę, co kosztowało trochę czasu i pracy, ale nie mogłem tego tak zostawić.
Drugim preparatem był zestaw do renowacji skór SAPHIR TERRAGO. Tu miałem pewne obawy, bo preparat ma formę pasty w tubce.
Pierwsze skojarzenie z pastą do butów budziło obawy o trwałość efektu i brudzenie rąk.
Ale SAPHIR generalnie robi dobre produkty do skór, a alternatywą było szukanie innej kierownicy i obawy w jakim stanie uda się ją kupić...
Jak się okazało, moje obawy się nie sprawdziły. Po przemyciu skóry zmywaczem z zestawu owinąłem palec bawełnianą szmatką i nałożyłem pastę na kierownicę, tak, jak się pastuje buty. Preparat piękne się wchłonął, poł godziny później przepolerowalem kierownicę bawełnianą szmatką i nałożyłem kolejną warstwę. Kierownica wyszła bardzo ładnie. Preparat ma przyjemny, naturalny zapach, a skóra stała się bardzo miła w dotyku. Wcześniej, po farbie, w dotyku przypominała bardziej lakierowane drewno, niż skórę.
Żadnego brudzenia rąk nie zauważyłem.
Efekt jest trwały, kierownicę odnawiałem na początku września ubiegłego roku, a dziś wygląda tak samo, jak po nałożeniu preparatu.
Jeśli ktoś, tak jak ja, nie ma cierpliwości do samodzielnego obszywania, a drażni go zużyta skóra na kierownicy, to mogę polecić, czystym sumieniem zestaw TERRAGO SAPHIR.
Efekty przed i po na zdjęciach :)
8fd306df1110f93e3944c475b6210f23.jpge49e79eb0c3c947d109d2669db9b304b.jpgf49e85683e3bebf5eb6166d118865afd.jpg3e1322730cdd746c42ffe78dcf6be0ed.jpg282c0b7e76c54c9cc69b2bffc491dc5e.jpg

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica jest czarna, na zdjęciu może to widać trochę inaczej.
Czarne błyszczące powierzchnię niestety tak wychodzą na zdjęciach.
Połysk był od początku i tak zostało.
Wolałbym mat, ale i tak jestem zadowolony z efektu. Powierzchniowe zadziory i przetarcia lakieru bardzo mi przeszkadzały. Udało mi się je usunąć i jest OK

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Spróbuję na swojej kierownicy i dam znać

Edytowane przez wal.st
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...