Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Relingi do Qashqai J11 bez wiercenia


piciu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od około miesiąca poszukuję relingów do mojego QQ J11. Niby trochę tego jest ale 99% co naturalne, wymaga interwencji wiertarki. Auto na gwarancji więc takie rozwiązanie przez najbliższe 3 lata nie wchodzi na rachubę bo wiąże się z automatyczną utratą gwarancji.

Generalnie pozostaje klejenie lub ostatni wynalazek znaleziony przeze mnie na Aliexpress. Szukam rozwiązań sprawdzonych i przede wszystkim bezpiecznych. Nie chciałbym aby na autostradzie przy 140km+ coś mi odleciało z auta, tak samo nie chciałbym jakby odleciało komuś innemu i wylądowało na moim samochodzie.

Po poszukiwaniach nawet mnie pokusiło aby wziąść oryginał w ASO, ale w przypadku QQ J11 jest to niemożliwe ( brak fabrycznych otworów montażowych).

 

 

Znalazłem też firmę ze Swarzędza zajmującą się relingami, wygląd OK, ale klejenie tego relingu budzi moją obawę ( podstawy relingu nie są płaskie). Poniżej foto z przymiarki. instalacje zlecają oni zew. warsztatowi co mnie jeszcze bardziej zniechęca.

Na pocieszenie do klejenia proponują klej montażowy do szyb samochodowych, a ten jest bardzo elastyczny i wytrzymały na warunki zewnętrzne.

 

I moja najnowsza zdobycz:

http://www.aliexpress.com/item/Quality-New-For-Nissan-Qashqai-2014-2015-2016-aluminium-alloy-and-plastic-Roof-Rack-Side-Rails/32540301960.html

Wygląda najsensowniej... ( przy okazji można podejrzeć na naszego QQ po lifcie)

 

 
Jakie macie doświadczenia z instalacją relingów? Jak to wygląda w praktyce i w użytkowaniu.
 
PS.Od razu pisze - dla mnie relingi pełnią funkcje ozdobną, nie mam potrzeb związanych z transportem.
Koniecznie srebrne- takie mi się podobają i pasują do mojego koloru QQ.. 
 
 

post-95594-0-39237600-1448366679_thumb.jpg

post-95594-0-11111900-1448366691_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli relingi te mają być tylko  "olistwowaniem" dachu to zawierzyłbym firmie ze Swarzędza . Dodatkowo będziesz miał gwarancję a koszty tych relingów są porównywalne z tymi które ewentualnie sam zamontujesz . Chyba ,że bardziej wierzysz w swoje zdolności ... :)

Prawie każdy  element chromowany jakimi są samochody "ozdabiane" przyklejane są dwustronną taśmą klejącą i nie słychać by się odklejały więc i nie ma obawy by te na dachu były bardziej narażone na taką ewentualność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak listwy chromowane klejone do karoserii/ plastików mają bardzo małą masę, dużą powierzchnię klejoną i bardzo małą powierzchnie narażoną na "wiatr".

W relingach mamy odwrotnie - duża (stosunkowo) powierzchnia narażona na wiatr z każdej strony+ mała powierzchnia klejenia+ jakieś 3-5kg masy.

Używane auto ( bez gwarancji) wierciłbym i się nie oglądał, ale za dużo się naoglądałem TVN Turbo by narazić się na brak gwarancji.

 

Może ktoś jednak ma podobne dylematy?

Jest już po albo jeszcze w trakcie poszukiwania rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś w pewnym pojeździe pęd powietrza wyrwał fabryczną listwę z jednej strony szyby. To był taki Mercedes blaszak, w którym przy przedniej szybie (a w zasadzie przy rynience odprowadzającej wodę) był przyklejony taki gumowo-plastikowy fartuch. Ot, taki patent, ale fabrycznie montowany. Samochód dostawczak więc prędkość w porywach 100 km/h, a mimo to tylko kątem oka zauważyłem jak pęd powietrza listwę podrywa i tylem ją widział. :D

Tak więc byłbym ostrożny w montowaniu dość ciężkich przecież relingów na "super glue". :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po poszukiwaniach nawet mnie pokusiło aby wziąść oryginał w ASO, ale w przypadku QQ J11 jest to niemożliwe ( brak fabrycznych otworów montażowych).

 

 

jeżeli tak bardzo chcesz mieć relingi to ja bym skusił się na fabryczne + wiercenie otworów bo w innym przypadku po jakimś czasie albo zejdzie z nich chrom albo inny babol się pojawi a np. nie będzie można już dokupić gdyż producent się zawinie no i zawsze będą się różniły od tych fabrycznych czy to wysokoscią czy nachyleniem itd. i wg mnie będzie to wyglądało kiepsko - albo oryginalne albo wcale moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno tylko relingi przykręcane będą trwałym mocowaniem!

Przyznam się ,że po kupnie swojego planowałem taka "ozdobę" (w kolorze czarnym wydawało mi się że auto wyglądało jak karawan ;) ) i też wszystkie możliwości analizowałem .

Był też ukłon w stronę ASO z montażem ale mi odmówiono gdyż straciłbym gwarancję na blachy.Więc zupełnie naturalnie plan takiego tuningu upadł.Zamontowałem chromowane listwy na drzwi, klamki oraz okna i takim sposobem samochód "poweselał" :)

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.ASO odmawia montażu,musi to być nie tylko podyktowane brakiem otworów,ale i pod otworami musi być jakieś wzmocnienie,co by nie wyginało dachu przy założonym bagażniku,no i na pewno nowe uszczelki,a nie podcinane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam Jacko - nie ma możliwości zamontowania fabrycznych relingów jeżeli ich tam wcześniej nie było. Ich cena nie ma tu znaczenia. Brak wzmocnień, brak fabrycznych otworów, ASO od ręki odmawia i przy okazji informuje że wiercenie w dachu spowoduje utratę gwarancji.

 

Coraz bardziej przekonuję się do tych relingów z Aliexpress i ich mocowania "mechanicznego". 

 

Znalazłem również listwo-relingi ( a`la Q5 czy Sportage), klejone na całej długości.

Jak to widzicie?

http://www.aliexpress.com/item/For-Nissan-Qashqai-Dualis-2014-2015-2016-Roof-Rails-Bar-Luggage-Carrier-Rack-Bars/32544815440.html?spm=2114.01020208.3.109.V3jnyB&ws_ab_test=searchweb201556_2_79_78_77_80,searchweb201644_5,searchweb201560_7

 

Przy okazji- kolejny dzień i teraz poprzednio wyszukane są po 147 z przesyłką... hmm - może zaryzykować...

http://www.aliexpress.com/item/2014-2015-2016-For-Nissan-Qashqai-Top-Roof-Racks-Rails-Luggage-Carrier-Bars-Aluminium-Alloy-with/32541586192.html?spm=2114.01020208.3.10.2vo9Ym&ws_ab_test=searchweb201556_2_79_78_77_80,searchweb201644_5,searchweb201560_7


a jakby się ktoś zastanawiał "na co Ci to?" to użyje odpowiedzi od chińczyka z Aliex -Special Features: make the car more charming :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też patrzyłem wcześniej na te przykręcane .

Jest tam tylko jeden słaby punkt ! Ta boczna srubka ...czy dokręcając ją jako kontrę dla głównego mocowania nie wgnieciemy blachy w tej powiedzmy rynience , przez co z czasem powstanie załamanie światła na dachu w tych miejscach ?

druga sprawa ,jak twardy jest ten alu odlew ?

Może moje obawy są na wyrost , ale , zaryzykowałbym montaż jako dekorację , bo jako bazę do transportu trumny to mocowanie nie wytrzyma przeciążeń przy ostrym hamowaniu np awaryjnym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli tak bardzo chcesz mieć relingi to ja bym skusił się na fabryczne + wiercenie otworów bo w innym przypadku po jakimś czasie albo zejdzie z nich chrom albo inny babol się pojawi a np. nie będzie można już dokupić gdyż producent się zawinie no i zawsze będą się różniły od tych fabrycznych czy to wysokoscią czy nachyleniem itd. i wg mnie będzie to wyglądało kiepsko - albo oryginalne albo wcale moim zdaniem

 

Fabryczne też potrafią zaprezentować niezłe babole, o czym pisałem TUTAJ.

Co ciekawe w moim przypadku owe rysy raz się pojawiają, a innym razem znikają. Cuda jakieś. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kłopot ?

wybierasz , rejestrujesz się z adresem ,bo muszą wiedzieć gdzie wysłać , nie ma opcji że wyśla gdzie indziej niż podany adres przy rejestracji , płacisz Vizą , albo paypalem (chyba) jest tam kilka opcji , maser card też chyba jest i czekasz 3 tygodnie .

Przesyłka droga , bo to gabaryt , możesz wybrać DHL no ale to kolejne $$ w opłacie plus 100pln przy odbiorze w PL , ciekawe czy celnicy cło naliczą o zadeklarowanej sumy na przesyłce ? Teraz czekam na 3 paczuszki :) 

A , w razie niezgodności towaru z opisem lub wad , zakładasz spór , motywujesz dlaczego i odsyłasz , zwrot kasy gwarantowany + doliczona opłata za odesłanie , tylko znów czekasz , aż sprzedawca odbierze towar .

Ja kupiłem rzecz 28 września , po tygodniu odesłałem do Chin , zwrot kasy był 18go listopada czyli coś około 6ciu  tygodni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z Ali paczka idzie miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyną,płyną - ostatni ślad z 12 grudnia, przesyłka jest już do śledzenia już na http://emonitoring.poczta-polska.pl/, jest więc nadzieja. Siostrzeniec zamawiał już jakieś 40 razy drobnicę na Ali. Jego średnia oczekiwania na paczkę to 3 tygodnie, rekord 12 dni, maks 5 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko Urząd Celny zrobi zatrzymanko (bo teraz trzepią już chyba wszystko) i będą czekać aż prześlesz im dowód zakupu aby mogli naliczyć należny podatek i impreza przeciągnie się do przyszłego roku. :devil:

Oczywiście nie życzę takie przebiegu sprawy, ale jest niewykluczony niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

piszą "nadzieja" miałem na myśli to że w ogóle jest. Ucieszyłbym się jakby dotarło w tym roku, ale tak naprawdę po 10 stycznia będę dopiero wypatrywał kuriera


Dla oczekujących - przyszło zawiadomienie z poczty że jest towar już w Poznaniu i przysłali dokumenty do oclenia - wysyłam papiery i czekam na listonosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kurde dobrze mówiłem, że trzepią już chyba wszystko. Mi jakiś czas temu telefon też zatrzymali i musiałem im udowadniać, że nie ukradłem ;), wysyłać dowody zakupu i jeszcze miałem obawy czy aby puszczą, bo były przypadki, że nie puszczali towarów nie posiadających magicznego znaczka CE (certyfikat europejski czy jakoś tak wymagany w przypadku urządzeń elektronicznych). Na szczęście po tych wszystkich czarach i przetrzymaniu paczki przez ponad tydzień puścili i na poczcie uszczupliłem się o 100 zeta celem podatku. 

Swego czasu śledziłem temat i dowiedziałem się, że szczególnie trzepią paczki zza granicy w Zabrzu i właśnie w Poznaniu. Niektórzy wobec tego kombinowali i zamawiali je na adresy w innych zakątkach kraju. W ten sposób często udawało się uniknąć podatku, bo w przykładowym Gdańsku celnicy byli bardziej leniwi i nie trzepali wszystkich przesyłek. Ja nie kombinowałem i moja przesyłka poszła przez Poznań. No i trzepania nie uniknąłem. :D

Obecnie chyba nie ma już znaczenia, gdzie paczka się pojawi w naszym pięknym kraju. Gdzieś czytałem o uszczelnieniu systemu celnego i chyba już mało komu udaje się "przemycić" swoje zakupy bez podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie moja córa dostała(dotarła przesyłka do mnie) poduszkę w kształcie kota.opakowanie ostemplowane przez cło,ale puścili wolno.Poducha szła 30 dni ze Szwecji,albo połowę tego przeleżała w komorze celnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jakieś tam pierdoły o niskiej wartości (do kilkadziesiąt euro) puszczane są wolno. 

Swoją drogą z tego co pamiętam, to tak naprawdę cło naliczane jest od jakichś większych kwot.

W przypadku niższych kwot nie zapłacimy cła, ale za to Urząd Celny może naliczyć nam podatek. Tobie za podusię nie naliczył, bo wartość niska, a koledze od relingów już tak, bo zapłacił worek dolarów. ;)

Taka mała różnica, ale zawsze mnie denerwowało, gdy ktoś mówił o cle, gdy w rzeczywistości chodziło o podatek. :D

No ale ja "szczególista" jestem. :P  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz jeszcze na A2 i test prędkości ;)

Na zdjęciach wygląda jak oryginał. Ciekaw jestem jak będzie z wytrzymałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...