Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Panel sterowania klimatyzacji


fzr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum jestem od niedawna i postanowiiłem się przywitać i napisać pierwszego posta. :wave: :wave: :wave:

Mam taki panel od sterowania klimy jak na dołączonej fotce i w nocy nic na ekranie nie widać .Pytanie czy tak ma być czy u mnie jest spalone podświetlenie ekranu?(bo przyciski są podświetlone).A jeżeli jest spalone to czy jest to do zrobienia czy nowy panel lepiej kupić

Pozdro :wave:

post-93416-0-60895900-1448489746_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyciski są podświetlone a jedynie ekran nie, to do wymiany są dwie żaróweczki, przyciski mają osobne żarówki nieco inne. Żarówki masz schowane pod tymi szarymi plastykami na górze, musisz delikatnie przekręcić aż poczujesz opór i wyciągnąć. Ja osobiście nie mogłem dostać oryginalnych żarówek to zamontowałem nieco mniejsze.

Edytowane przez Dziarski Henk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyciski są podświetlone a jedynie ekran nie, to do wymiany są dwie żaróweczki, przyciski mają osobne żarówki nieco inne. Żarówki masz schowane pod tymi szarymi plastykami na górze, musisz delikatnie przekręcić aż poczujesz opór i wyciągnąć. Ja osobiście nie mogłem dostać oryginalnych żarówek to zamontowałem nieco mniejsze.

Dzieki wielkie.Miałem oddać do elektronika od rtv bo myślałem że tam są jakięś diody.Dzięki tobie zrobie to sam i  browara wypije za twoje zdrówko :drinkchampagne:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witaj Dziarski Henk,poradz jak wyciagnac ten caly panel bo mam ten sam problem z podswietleniem klimatyzacji, tzn nie jest podswietlona i po ciemku nic nie widze, to samo z radiem, wyswietlacz widze tylko w dzien czy tak ma byc czy powinien tez byc podswietlony? Mam X-a z 2002r radio jest ze zmieniarka, ktora jest umieszczona pod panelem klimy. Moze ktos doradzi i podpowie jak to zrobic o ile jest tyo do zrobienia :-)

Edytowane przez Malaren
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-a już nie mam więc mogę powiedzieć jedynie tyle ile pamiętam. :) Boczki po bokach tunelu ściągasz ciągnąc wzdłuż tyłu auta, odsłonią się śruby (4) które trzymają stelaż do którego jest przykręcony panel klimatyzacji, zmieniarka i popielniczka. Dostęp do podświetlenia jest od góry więc nie musisz wykręcać panelu ze stelaża. Radio powinno być podświetlone, ale z nim nie pomogę bo go nie demontowałem nigdy. Wydaje mi się że gdzieś na necie widziałem instrukcje jak się do niego dobrać, musisz poszukać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszła taka fazka że parę dni po zamieszczeniu zapytania na forum wsiadam do auta po pracy wieczorem i nie mogę uwierzyć panel podświetlony i działa do tej pory :punk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszła taka fazka że parę dni po zamieszczeniu zapytania na forum wsiadam do auta po pracy wieczorem i nie mogę uwierzyć panel podświetlony i działa do tej pory :punk:

 

He he... nissan czuł pismo nosem i wolał podświetlić...nie lubi być rozkręcany :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedz, jak tylko bede mial chwilke wolna postaram sie do tego dobrac i podswietlic bo dla mnie jest to dosc uciazliwe jak cos nie dziala a powinno. Poprzedni uzytkownik chyba bardzo oszczedzal na energii el. zeby za duzych rachunkow nie placic ;-) bo u mnie w tym Nissanie ciemno jak w dzungli, nawet kontrolka od wlaczonych swietel mijania nie dziala (a chyba takowa powinna byc) a zegar wskazjacy temperature silnika i poziom paliwa w zbiorniku swieci tylko poowicznie i w nocy nie mam pojecia ile mam paliwa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, u mnie również spalone są żaróweczki...gdzie mogę takie nietypowe dostać...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie, mam pewien problem od wczoraj mam jakby sklejone dwa przyciski wiatraczka i mode. Wcześniej było wszystko okej, przez 2 tyg nie używałem panelu bo nie był mi nawiew potrzebny. Nagle patrze że dwa przyciski są jakby sklejone, klikam jeden i ruszają się dwa. Przec chwile nawet pozostają oba wciśnięte próbowałem je rozruszać ale nic z tego. Czy ktoś może demontował i czyścił taki panel? Bo zastanawiam się czy demontować go i próbować rozkręcić czy wystarczy podważyć przyciski aby wyszły, wyczyścić i założyć spowrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramka cała srebrna ładnie odchodzi jak ja pociagniesz. Cała jest na zatrzaskach więc nic nie połamiesz. I tam jest dostęp do owych pokręteł i przycisków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekdh12 proszę uzupełnij w stopce rocznik samochodu, bo panel klimatyzacji był w dwóch wersjach i trudno coś podpowiadać.

Ty masz chyba tą pierwszą wersję jak poniżej (wnioskuję po wersji silnika - di) i dlatego twoje zapytanie przeniosłem do tego wątku.

 

163100598138.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przeniesienie i odpowiedź, tak u mnie x trail 2.2 di z 2002 roku. Będe próbował na dniach rozmontować panel ale z tego co widzę nie po schemacie chyba uda się bez wyciągania go z konsoli. Jak się wszystko uda przy okazji zrobie fotki i wstawie  w temacie.

 

 

edit.

Wystarczyło podwazyc nozem przycisk, z boku miał jakis syf wyczyścić i wsadzić spowrotem.

x trail.jpg

Edytowane przez jacekdh12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...