Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ2: Podświetlenie przycisków


Smakor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) Jestem tu nowy :) Czekam, na odbiór mojego QQ Visia 1.2 i tak się zastanawiam nad kilkoma kwestiami bo miałem okazję obejrzeć autko z salonu i ostatnio autko znajomego, ale krótko.

 

Czy w QQ przyciski otwierania szyb i inne na drzwiach są podświetlane? Jakoś wydawało mi się, że nie ;/ Nawet w Seicento mojej żony są podświetlane ;/ Czy tak mają wszystkie QQ czy tylko Visia?

 

I drugie pytanie jak manipulować folderami odwtarzając muzykę z Pena? Czy można to robić z kierownicy jalkoś? (wersja z radiem bez NC).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlanie - nie wiem jak inne drzwi, ale od kierowcy jak pamiętam tylko ten AUTO.

Przyciskami z kierownicy można tylko przeskakiwać następny/poprzedni utwór. Słabo te przyciski sa wykorzystane do obsługi NCII.

EDIT. Aaa wersja bez NC - ale wg mnie tez tylko tyle będzie można zrobić. I też szkoda.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko auto od kierowcy jest podświetlone


I regulacja lusterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajefajny zaczyna byc księgowy nissana. Toż ja mam wszystkie w drzwiach "kierownika" podświetlane , a auto QQ2 , o dwie epoki nowocześniejsze ,przycisk AUTO .Żenada.  :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam gadasz Manixio. Chociaż jedna rzecz, która się nie popsuje. No bo jej nie ma. :D

Ale przy autku za 70 tys nie ma podświetlenia przycisków szyby jak w Siecento jest??? Sorki ale chyba ktoś się zagapił albo nie wiem co. raczej bym oczekiwał, że klamki są podświetlane, jezdnia przy drzwiach po otwarciu drzwi i takie tam... a tu widzę szukamy oszczędności na wszystkim. Trochę to słabe, zwłaszcza jak na lidera i twórcę segmentu... w Q1 też tak było czy tam jeszcze było normalnie? To przypomina sytuacja jak oglądałem nowego Leona... Z zewnątrz fajne nowoczesne autko, a jak wsiadłem to jak obuchem w łeb... Golf II albo i gorzej. Środek jakby się przeniósł w czaeie z lat 80... przy czym jakość materiałów współcześnie beznadziejna... ale ten design ;/ Masakra. QQ2 przynajmniej fajnie wygląda w środku i na zewnątrz. Pstryczki jakoś przeżyję ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nissan dał pole do popisu złotym rączkom :D  Chyba że na Aliex  chinole już coś wymyślą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda więc na to, że QQ jest bardziej dopracowany od Leona.

Bo pozostawia dobre wrażenie na zewnątrz i wewnątrz, a dopiero po zabraniu go do domu pokazuje swoje prawdziwe oblicze.

Ale wtedy już za późno na refleksje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale da się dorobić. Na płytce drukowanej jest miejsce na ledy. Trzeba tylko poczekać aż gwarancja się skończy :D

 

To czemu angole tego nie wlutowują??? DIody im się skończły bo chinole wszystkie do żarówek wykupili czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim też nie ma, choć w Japonii montowany. Ja rozbierałem u siebie bo przycisk auto już nie świecił. Okazało się że dioda umarła. Wlutowałem nową, a pod resztą przycisków są miejsca na ledy i rezystory do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak podświetlenia przycisków sterowania szybami to przypadłość większości japońców - podobnie niestety jak brak kratki wentylacyjnej dla pasażerów z tyłu. 

Choć tu jak widać ( link) również producent przewidział taką możliwość... 

http://nissan.7zap.com/en/el/qashqai/j11e/11+1312+0/n/969/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeca Gregson nie ma nawiewów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 tak jak paskudne przyciski podgrzewanych foteli w QQ, brak automatycznych szyb poza kierowca itd. To pierwszy model QQ starajacy sie rownac do europejskich standardow wiec sila rzeczy nie wszystko moglo sie udac. Calkiem prawdopodobne ze w kolejnej generacji dostaniemy ledowe lampki w srodku, rolete bagaznika zamiast polki itd.

Co do rolety to ja o wiele bardziej wolę półkę od rolety i to akurat QQ bardzo się udało.

Tym bardziej, że półkę w razie potrzeby można schowac pod podłogę.

Oglądałem w X-Trailu roletę i jest wykonana beznadziejnie , trzeba ją zapinać do góry i nie  wyobrażam sobie celowania za każdym razem w otwory aby zapiąć roletę.

Auta wielkości QQ z półka mają u mnie od razu 10pkt więcej.

 

A propos włączników to ogrzewania foteli - to faktycznie rozwiązanie fatalne - i do tego trzeba bardzo na nie uważać bo jak pasażer włączy sobie podgrzewanie foteli i potem wysiądzie to tygodniami można jeździć z grzanym pustym fotelem pasażera bo kontrolkę słabo widać a auto mimo, że wie czy ktoś siedzi czy nie (czujnik od pasów) pozwala grzać fotel bez pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bo w tecnie są nawiewy

 

 

 

Tekna z tyłu ma schowek, a nie nawiew.

Edytowane przez Zając
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A propos włączników to ogrzewania foteli - to faktycznie rozwiązanie fatalne - i do tego trzeba bardzo na nie uważać bo jak pasażer włączy sobie podgrzewanie foteli i potem wysiądzie to tygodniami można jeździć z grzanym pustym fotelem pasażera bo kontrolkę słabo widać a auto mimo, że wie czy ktoś siedzi czy nie (czujnik od pasów) pozwala grzać fotel bez pasażera.

Proste zadanie dla elektryka,wbudować przekaźnik w obwód czujnika czterech liter, i grzanie będzie dopiero jak poczuje "szambo" :D

Tylko dla czego znowu my mamy o tym myśleć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W juke'u tekna też brak podświetlenia przycisków szyb, a tylna półka a raczej zasłona tego co w bagażniku to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

 

 

Tekna z tyłu ma schowek, a nie nawiew.

No i następna wtopa. Wyszedlem z zalożenia , że skoro taki pulsar ma nawiewy na tył w tecnie ,to QQ tym bardziej  :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie rozumiem tej polityki producentów. Tak jakby przyglądali się każdemu wydanemu na montażz auta funtowi... może tak jest? Myślałem, że to może urok Visii ale skoro nawet Tekna nie ma to sorry, masakra.

A co do ASX to też fajna furka, ale jakby nie tak nowocesna jak Q2.  Bardziej zachowawcza przynajmniej ta obecna. BTW Q2 wygląda z boku jak Lexus... nawet ostatnio z kumplem porównywalismy zdjęcia jedno obok drugiego, ewidentnie ktoś odgapiał...

A tak przy okazji: Jest jakis patent na wykładzinę bagażnika do Visii? Te na alledrogo chyba są do wyższych wersji z płaską podłogą. A może jest jakiś prosty, tani patent (no poza OSB ;P) na płaską podłogę w biedaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn,chodzi Ci o wykładzinę do dolnej części bagażnika?Nie masz dwóch półek nad kołem zapasowym? Jeśli tak tona Allegro była dostępna taka wykładzina do dolnej części,bo sam się zastanawiałem,czy nie kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam miejsce w garażu czekające na auto, ale z tego co widziałem w salonie i u kolegi co już odebrał to Visia ma niską podłogę nad kołem a pod fotelami taki próg. Coś takiego:

bagaznik-inne-ujecie-1.jpg

 

Autko będzie miało koło zapasowe dojazdowe, nie wiem czy to wpływa na wysokość tego dolnego bagażnika ale na pewno jest on niżej od tego progu pod fotelami. Szukając tego zdjęcia natrafiłem zresztą na wykładzinkę do dolnego bagażnika, choć pisze tam z zestawem naprawczym, ale to chyba kształtu czy wielkości jego nie zmieni - tak myślę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, choć dokładnie to chyba wersja podobna na innej aukcji tego kogoś: " NISSAN QASHQAI II  J11 od 02.2014 r.  mata na dolną półkę bagażnika, wersja z kołem zapasowym (podwójna podłoga wyjęta z bagażnika)".... szkoda, że nie za 50 bo od tylu widziałem, że ogólnie maty się zaczynają> tak czy siak fajna rzecz jak się ma dzieci i wozi różne dziwne rzeczy jak wózek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko będzie miało koło zapasowe dojazdowe, nie wiem czy to wpływa na wysokość tego dolnego bagażnika ale na pewno jest on niżej od tego progu pod fotelami. Szukając tego zdjęcia natrafiłem zresztą na wykładzinkę do dolnego bagażnika, choć pisze tam z zestawem naprawczym, ale to chyba kształtu czy wielkości jego nie zmieni - tak myślę :)

Tak jak zauważyłeś koło zapasowe wpływa na głębokość bagażnika. Fotka, którą pokazałeś jest rzeczywiście z zestawem naprawczym - wówczas bagażnik jest najgłębszy. Przy kole dojazdowym podłoga jest parę centymetrów wyżej ale nie wpływa to na kształt wykładziny. Zupełnie inna jest natomiast wykładzina na półkę równą z progiem za siedzeniami - i wtedy bagażnik jest oczywiście najpłytszy tzn. ma najmniejszą pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejjjj kolega będzie miał wersję Visia - a ta nie ma takiej pozycji cennikowej jak: "System aranżacji przestrzeni bagażowej" - czyli tych dwóch desek obitych wykładziną, które "robią" płaską podłogęi miejsce na schowanie tylnej półki bagażnika.. Ehhh znów przyoszczędzili. Może poszukaj na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...