Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcja na poduszkę kierowcy


kules
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno tu nie pisałem, ale widzę że chyba nie zauważyliście, że będzie od nowego roku akcja serwisowa w związku z ewentualną wadą poduszki kierowcy w notku e11 - produkcja od 30 sierpnia 2005 r. do 31 grudnia 2011 r. UOKIK podał listę VIN notków objętych w Polsce tą akcją. Mój notek też jest na tej dłuuugiej liście prawie 10 000 aut, które będą wołane do serwisu sukcesywnie, a że jest daleko na liście VIN to pewnie trochę poczekam na telefon :)

Boją się, że poducha jak wystrzeli to może to zrobić mocniej niż producent przewidział i rozwalając przy tym obudowę zrobić jej odłamkami kuku kierowcy. Tu macie link do strony UOKIK z wiadomością i załączoną listą aut. https://uokik.gov.pl/powiadomienia.php?news_id=12079

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest taka akcja i nie dotyczy ona tylko Notków ale i Tino, X- T30 i jeszczekilku innych modeli. Przysyłają listy do właścicieli i proszą o zgłoszenie się do najbliższego serwisu celem naprawy. Kuzyn dostał taki list dot. Tino i właśnie dzisiaj dzwoniłem do serwisu i się umówiłem na 04,01,2016r. Oczywiście akcja jest bezpłatna, najbardziej mnie zaskoczyło (pozytywnie) to, że wysyłają listy do właścicieli aut już ponad 10 letnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pora do skrzynki zacząć zaglądać. W końcu coś wygrałem i jestem na jakiejś liscie. Ech. Do zobacaenia w salonie Szanowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i mój także jest na liście. Czekam na ponowny telefon z ASO...jak będą mieli bliższe informacje. Wstępnie już jest dogadane - dzwoniłem i potwierdzili...poduszka do wymiany w mym aucie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że pochodzenie samochodu nie ma znaczenia. Jeżeli samochód jest na liście, to ASO zapewne przeprowadzi naprawę. Tyle tylko, że sam będziesz się musiał do nich zgłosić, bo sami Cię raczej nie znajdą tak jak w przypadku pierwszych właścicieli, którzy nabyli samochód w polskiej sieci dystrybucyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochody sprowadzone też to obejmuje bo dzwoniłem i pytałem o swój. Wystarczy podać im vin i sprawdzą czy twój jest na liście bo mojego akurat nie dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jest na liście pod  nr 5096. Trochę poczekam, a póki co trzeba wypiąć poduszkę żeby nie wybuchła?? :( Będą wzywać listownie czy jak? Czy samemu trzeba zgłosić? W necie wyczytałem, że dotyczy to ok. 3,2 mln aut: toyota, mitsubishi i nissan. 

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK...kupione w Polsce...a te NISSANy kupione za granicą ? To mają inne poduszki ??

Czy w ASO mają też inne listy ?? czy tylko te Polskie ?

Bo Nissan to chyba wszędzie Nissan ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zadzwoniłem do ASO. Podałem numer VIN a Pani powiedziała mi że nie ma mojego auta na liście serwisowej... a ja go na liście z UOKIK widzę pod numerem 1280 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zadzwoniłem do ASO. Podałem numer VIN a Pani powiedziała mi że nie ma mojego auta na liście serwisowej... a ja go na liście z UOKIK widzę pod numerem 1280 :)

No i tu jest pies pogrzebany. Jest na liście, a nie ma go w ASO. Chyba też zadzwonię? :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowałem się z nissanem. Pomimo że jestem na wykazie uokik to w ogólnoeuropejskiej bazie do mojego auta nie jest przypisana żadna akcja serwisowa.

 

Podzwońcie żeby się upewnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może UOKIK ma listę wszystkich samochodów, których problem może  dotyczyć. A Nissan ma już listę, która zawiera pojazdy, których problem dotyczy. Może być też tak, że ASO dostają listy pojazdów podlegających akcji serwisowej sukcesywnie. Mój na przykład jest wytypowany na wrzesień. I może warto dopytywać się w ASO w okolicach terminu wskazanego na liście UOKIK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój na przykład jest wytypowany na wrzesień.

Taki długi termin? To powinien być priorytet, ponieważ w opisie jest "i spowodować rozerwanie obudowy urządzenia napełniania poduszki powietrznej kierowcy. Tym samym odłamki obudowy mogą spowodować obrażenia pasażerów lub kierowcy." Można oczywiście przypuszczać, że skoro przez tyle lat nic się nie stało to będzie OK, ale jednak ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam ,jest 33,8 miliona poduszek  do wymiany na całym świecie w różnych modelach., więc masz odpowiedź o terminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno odpytam salon raz jeszcze za czas jakis, tym bardziej ze moj note jest na przedostatniej stronie raportu uokik. Serwis sprawdzał w europejskiej bazie aut. Cieszy mnie to info ale pilnowac tematu będę dla pewności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki długi termin? To powinien być priorytet, ponieważ w opisie jest "i spowodować rozerwanie obudowy urządzenia napełniania poduszki powietrznej kierowcy. Tym samym odłamki obudowy mogą spowodować obrażenia pasażerów lub kierowcy." Można oczywiście przypuszczać, że skoro przez tyle lat nic się nie stało to będzie OK, ale jednak ......

 

Ale tylko podczas wypadku - a tym samym podczas wystrzelenia poduszki.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...