Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akumulator


wysockip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie proszę o poradę, zamierzam wymienić akumulator przed zimą gdyż niedawno auto kupiłem a akumulator wygląda jeszcze na oryginalny, jaka powinna być prawidłowa pojemność akumulatora do rocznika 2004 silnik 2,2 dci, i czy po rozłączeniu akumulatora coś mi się może rozkodować w aucie ??? czy trzeba o czymś ważnym pamiętać przy wymianie w x-trialu. pozdrawiam paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

netbot

 

W prawie każdym sklepie z akumulatorami mają katalog więc nie powinno być problemu z wyborem.

 

Napięcie [V]: 12

Pojemnośćakumulatora [Ah]: 95

Prąd rozruchu wg EN [A]: 830

Długość [mm]: 306

Szerokość [mm]: 173

Wysokość [mm]: 225

Prawy Plus

 

http://sklep.intercars.com.pl/pics/030/K0092S40280.jpg

 

http://sklep.intercars.com.pl/pics/030/M0180095406.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość konradmatyja

OSTRZEŻENIE DLA T30 2,2Di

 

Cyt:

W prawie każdym sklepie z akumulatorami mają katalog więc nie powinno być problemu z wyborem.

 

Napięcie [V]: 12

Pojemnośćakumulatora [Ah]: 95

Prąd rozruchu wg EN [A]: 830

Długość [mm]: 306

Szerokość [mm]: 173

Wysokość [mm]: 225

Prawy Plus

 

otóż dla 114konnego X'a dealer podaje akumulator 80Ah i 680A, czyli mniejszy niż podają katalogi w sklepach.

Ale WAŻNE JEST TO ZE MUSI ON BYC ZNACZNIE MNIEJSZY ROZMIAREM bo 306mm nie wejdzie! Max jaki wchodzi to 26 czy 27cm.

Kupilem dzis Centre 77Ah i 760A i to byl max jaki się zmieścił

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

OSTRZEŻENIE DLA T30 2,2Di

 

Cyt:

W prawie każdym sklepie z akumulatorami mają katalog więc nie powinno być problemu z wyborem.

 

Napięcie [V]: 12

Pojemnośćakumulatora [Ah]: 95

Prąd rozruchu wg EN [A]: 830

Długość [mm]: 306

Szerokość [mm]: 173

Wysokość [mm]: 225

Prawy Plus

 

otóż dla 114konnego X'a dealer podaje akumulator 80Ah i 680A, czyli mniejszy niż podają katalogi w sklepach.

Ale WAŻNE JEST TO ZE MUSI ON BYC ZNACZNIE MNIEJSZY ROZMIAREM bo 306mm nie wejdzie! Max jaki wchodzi to 26 czy 27cm.

Kupilem dzis Centre 77Ah i 760A i to byl max jaki się zmieścił

pozdr

 

i jak sprawuje się te akumulatorek?

Sam mam 114KM T30 i przed zimą szukam czegoś sprawdzonego.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź,

A jak w Twoim przypadku rozwiązał się problem opisany poniżej:

Byłem w dwóch sklepach z akumulatorami, takich poważniejszych i w jednym zaproponowano mi

Centrę CB1004 o rozmiarach 302mmx172mmx223mm i pojemność: 100Ah; prąd rozruchowy: 720A

a w drugim:

Vartę 595 404 083 3132, 306mmx173mmx225mm i pojemność: 95Ah; prąd rozruchowy: 830A

 

żaden z nich się nie mieści, ale w sklepach uparcie przekonują, że jest odpowiedni. Nie dysponuję książką serwisową, a ze starego (jeszcze kręci, ale coraz kiepściej;) nie jestem w stanie nic wyczytać, bo to nissan z 2002 i pewnie akumulator od nowości to i naklejki kwas strawił. Jedynie to mogę go zmierzyć.

A pytanie:

W jaki sposób najlepiej dobrać ten akumulator, żeby potem nie był za słaby albo za mocny ( i potem niedoładowany, jak alternator go nie będzie w stanie zaspokoić)

 

I pytanie do pozostałych forumowiczów: O jakich parametrach (prąd rozruchowy i pojemność)mają akumulatory w swoich T30 z 114KM (2.2l diesel) motorem?

 

Pozdrawiam

 

otóż dla 114konnego X'a dealer podaje akumulator 80Ah i 680A, czyli mniejszy niż podają katalogi w sklepach.

Ale WAŻNE JEST TO ZE MUSI ON BYC ZNACZNIE MNIEJSZY ROZMIAREM bo 306mm nie wejdzie! Max jaki wchodzi to 26 czy 27cm.

Kupilem dzis Centre 77Ah i 760A i to byl max jaki się zmieścił

pozdr

A co do Centry 77Ah i 760A, którą kupiłeś i tak kręci mocno :) to miałeś jakieś problemy z montażem na tej płycie stalowej, która jest pod akumulatorem?

Edytowane przez perkozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość konradmatyja

A jak w Twoim przypadku rozwiązał się problem opisany poniżej:

Byłem w dwóch sklepach z akumulatorami, takich poważniejszych i w jednym zaproponowano mi

Centrę CB1004 o rozmiarach 302mmx172mmx223mm i pojemność: 100Ah; prąd rozruchowy: 720A

a w drugim:

Vartę 595 404 083 3132, 306mmx173mmx225mm i pojemność: 95Ah; prąd rozruchowy: 830A

 

Rozwiązałem dzwoniąc do ASO Nissana i tam mi podanie dobre wymiary i te wartości co napisałem (po VINie)

 

A co do Centry 77Ah i 760A, którą kupiłeś i tak kręci mocno :) to miałeś jakieś problemy z montażem na tej płycie stalowej, która jest pod akumulatorem?[/color]

Montowali go chłopcowie w warsztacie gdzie go nabyłem i poszło im b.sprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzięki Kolego za info. Ja dziś byłem w jakimś magicznym warsztacie i Pan mi powiedział (po serii testów), że jeszcze tą zimę na oryginalnym akumulatorze pociągnie, ale potem to kto wie. Tak, że na razie temat odwieszam na kołek:)

Pozdr

 

 

2009-11-06

Witam, wczoraj zakupiłem Centre PLUS 74Ah 680A do T30 z 2002, 114KM 2.2 Diesel. Zostałem postawiony przed faktem kupna od razu, bo rano odpalił z kabli od kolegi.

 

W poprzednim poście pisałem, że po serii testów mam przejechać jeszcze zimę na nim! A tu przy pierwszej okazji temperatury około 0 Celsiusa i mnie zawiódł!

 

Nowy kręci jak szalony, mieści się bez problemów, tylko musiałem wyrzucić plastikową podkładkę po oryginale i mocowanie obejmy wymaga drobnej przeróbki, ale jest OK.

Edytowane przez perkozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Szukałem do Nissana X trail 2,2 akumulatora. W sklepach powiedziano mi że jest to aku 95Ah i 830 A o wym. 306/225/173 (dł/wys/głęB). Zapewniam że taki akumulator nie wejdzie do Nissana X. Nie ma tam tyle miejsca. Zadzwoniłem do serwisu Nissana i dowiedziałem się że wchodzi tam aku 80Ah 680 A. Koszt oryg. japońca to 960 zł w serwisie. Zaproponowano mi zakup w sklepie np. Centry za 335 zł. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ponawiam pytanie: Czy po rozłączeniu akumulatora coś może sie rozkodować w aucie ??? Czy trzeba o czymś ważnym pamiętać przy wymianie w x-trialu

Witam, ja byłem skazany 'na żywioł' i wymieniłem bez podtrzymania napięcia. Nic się w moim przypadku nie stało. T30 2002r. 2.2 Diesel 114KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W mojej wersji T30 2006r. 2.2 dCi 136KM jest akumulator oznaczony kodem Nissana jako KE241-80E06-NY, a jego parametry to 80 Ah 680 ACC. Taki dostałem w Niemczech jak kupowałem X-a i zgłosiłem, że oryginalny jakoś kiepsko pali.

Na stronie http://www.nissan-safetysheets.com/ po podanym kodzie (w instrukcji bezpiecznego obchodzenia) znalazłem, że producentem jest Exide Technologies (w Polsce to Centra bo do nich należy). Natomiast w swoim E-Katalogu Exide Technologies proponuje akumulator o całkiem innych parametrach. :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość konradmatyja

miałeś jakieś problemy z montażem na tej płycie stalowej, która jest pod akumulatorem?[/color]

 

nie miałem. po prostu chłopcy sprzedający aku montowali w ramach sprzedaży więc wolałem się nie dotykać (żeby nic nie popsuć)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość MonteChristo

Koledzy odswiezam temat !

Podajcie dokładne namiary na model tej CENTRY jakis nr katalogowy czy cos !!

 

Bardzo prosze bo na dniach bede musial kupic a w sklepach w katalogach to jakies niestworzone rzeczy pisza !

 

Koledzy odswiezam temat !

Podajcie dokładne namiary na model tej CENTRY jakis nr katalogowy czy cos !!

 

Bardzo prosze bo na dniach bede musial kupic a w sklepach w katalogach to jakies niestworzone rzeczy pisza !

jeszcze jedno:

 

Ja mam z LEWEJ PLUS, zadne z wymienionych nie maja z LEWEJ PLUSA tylko z PRAWEJ.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy odswiezam temat !

Podajcie dokładne namiary na model tej CENTRY jakis nr katalogowy czy cos !!

 

Bardzo prosze bo na dniach bede musial kupic a w sklepach w katalogach to jakies niestworzone rzeczy pisza !

 

 

jeszcze jedno:

 

Ja mam z LEWEJ PLUS, zadne z wymienionych nie maja z LEWEJ PLUSA tylko z PRAWEJ.

 

Pozdro

Witam,

Centra Futura CA 770 !!! Pasuje jak ulał. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziś odwiedziłem serwis. Sprawdzenie akumulatora wykazało, że dość mocno spada na nim napięcie podczas rozruchu. Z tego co stwierdzili mechanicy i elektroniczny tester, akumulator niedługo może wymagać wymiany.

 

Pociesza mnie fakt, że poszukałem po internecie wg nr katalogowego Nissana: 2441088S72 i powinien być to akumulator (dane dla akumulatorów Exide znalezionych na jednej z kilku stron):

530CCA/665CA - RESERVE MIN = 90

550CCA/690CA - RESERVE MIN = 100

650CCA/810CA - RESERVE MIN = 98

720CCA/910CA - RESERVE MIN = 90

Ważnym parametrem i używanym w Europie jest CA - Cranking amperes - Prąd Rozruchu. Parametr RC - reserve capacity - rezerwa w minutach, to określenie jak długo akumulator będzie dostarczał prąd o natężeniu 25A pod stałym obciążeniem, w temperaturze 27oC, zanim napięcie spadnie do poziomu 10.5V - niestety nie przekłada się bezpośrednio na pojemność w Ah, która poza Europą nie zawsze bywa stosowana (w UE prawo wymaga podawania tego parametru).

Patrząc na parametr CA, można przyjąć, że do Nissana X-Traila (a także do wielu innych Nissanów - używany jest w nich również aku. o nr kat. 2441088S72) będzie pasował każdy akumulator, który ma prąd rozruchu w zakresie 665A do 910A (i oczywiście uda się go wsadzić).

Czyli bez problemów powinien wejść i działać np:

BOSCH SILVER S5 74Ah, 750A

Długość [mm] 278

Szerokość [mm] 175

Wysokość [mm] 175

BOSCH SILVER S5 77 AH / 780A

Długość [mm] 278

Szerokość [mm] 175

Wysokość [mm] 190

lub podobne.

Czy ktoś już przymierzał któryś z wyżej wymienionych? Bo zakładam, że żadnego 300mm+ wsadzić nikomu się nie udało (chyba, żeby jednak - to niech się koniecznie pochwali ;) ).

Czy jest jakieś ograniczenie na wysokość (na razie każdy narzekał, że na szerokość się nie mieszczą zalecane zamienniki)?

Czy wyżej wymienione Bosch'e występują z plusem po odpowiedniej stronie? Wydaje mi się, że powinny być OK - plus jest po prawej, ale gdy na akumulator patrzy się "od frontu", czyli strony bliżej klem, a w X-Trailu montuje się go jakby tyłem (czyli prawy plus będzie z lewej).

Jak akumulator mi padnie do końca, to chyba wybiorę tego: BOSCH SILVER S5 77 AH / 780A. Mam już jednego Boscha Silver w Skodzie od ponad 4 lat, przejechał około 60 000km, auto było trzymane głównie na dworze i jak na razie nigdy mnie nie zawiódł (nawet ostatniej zimy, gdy było czasem -20oC).

 

Mam nadzieję, że odświeżenie tematu się przyda - zima to ciężkie czasy dla akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do benzyny mogę kupić, któryś z powyższych omawianych akumulatorów? czy inne wymagania?

 

i czy mógłby ktoś podać rozmiar ramki? rano nie zmierzyłem, a po robocie od razu bym kupił...

Edytowane przez Szmiglo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja chwilowo mam włożony do Xa aku z VW Turana 74Ah i kręci ale na co dzień dorwałem i używam akumulator żelowy EXIDE 78Ah i ma 900A prądu rozruchowego, używam też WEBASTO i aku żelowe sprawdza się bardzo dobrze w dodatku ten akumulator jest bardzo mały gabarytowo i nie ma problemu z zamontowaniem go w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak akumulator mi padnie do końca, to chyba wybiorę tego: BOSCH SILVER S5 77 AH / 780A. Mam już jednego Boscha Silver w Skodzie od ponad 4 lat, przejechał około 60 000km, auto było trzymane głównie na dworze i jak na razie nigdy mnie nie zawiódł (nawet ostatniej zimy, gdy było czasem -20oC).

 

Mam nadzieję, że odświeżenie tematu się przyda - zima to ciężkie czasy dla akumulatora.

 

Odkurzę trochę temat :)

Na dniach przymierzam się do wymiany(2,2dci 136KM 2006r) i jak każdy początkujący użytkownik x-traila mam problem. Obecnie mam zamontowany oryginalny akumulator o wymiarach dł 25,5cm szer: 17,5cm wys: 19,5cm. Chyba najczęściej polecanym akumulatorem jest BOSCH SILVER S5 77 AH / 780A ale ma on długość 27,8cm, a to oznacza, że nie zmieści się na podstawce. Czy w praktyce udało wam się wsadzić taki trochę dłuższy akumulator nie wyrządzając żadnych szkód?:) A może przez ten rok udało się komuś dopasować jakiś ciekawszy/tańszy/lepszy akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie na rynku są dobre akumulatory Centra Future z 3-letnia gwarancjią + asistans http://www.akumulator.pl/warto-wiedziec/jaki-akumulator-wybrac.html.

Tutaj masz stronę.... http://www.akumulator.pl/showpage.php , po prawo masz zakładke "dobierz akumulator do swojego samochodu" - tam wpisujesz dane i uzyskasz wynik.

Dodam że ja osobiście teraz też zakupilem Centre Future, gdyż mam jakies zaufanie do marki. W poprzednim samochodzie miałem też Centre, jeździłem 5 lat i nie miałem zastrzeżeń i z tym akumulatorem samochod sprzedałem.

To są moje osobiste odczucia, a jak wiadomo sztuka, sztuce nie równa i zawsze może paść na ten, co siądzie lub się rozleci szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja wymienilem na Yuasa, gosc w sklepie powiedzial ze ida na pierwszy montaz do japonczykow i jak dotad nie mial jesczcze zadnej reklamacji. Zaplacilem cos w okolicy 350zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienilem na Yuasa, gosc w sklepie powiedzial ze ida na pierwszy montaz do japonczykow i jak dotad nie mial jesczcze zadnej reklamacji. Zaplacilem cos w okolicy 350zl.

 

Mi w sklepie powiedzieli to samo tylko, że akumulator był 2cm za wysoki i u mnie by nie było już jak nakręcić nakrętek na ten stelaż. Druga sprawa, żę ten który mi proponowali miał prąd rozruchu 570 a do x-traila zalecany jest od 680

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centra Futura - ta wzmocniona, według katalogu, to do X-triala - model CA-754---- Pojemnosć akumulatora: 75 Ah, Wys.: 222 mm, Szer. 1: 173 mm, Dł.: 270 mm, Prąd rozruchu wg EN: 630 A, Położenie biegunów: 0, Rodzaj bieguna: EN, Wykonanie strefy podłogowej: Korean B1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w sklepie powiedzieli to samo tylko, że akumulator był 2cm za wysoki i u mnie by nie było już jak nakręcić nakrętek na ten stelaż. Druga sprawa, żę ten który mi proponowali miał prąd rozruchu 570 a do x-traila zalecany jest od 680

 

Moj akumulator to 70Ah 570A P+ Yuasa PRO 030 JAP zgodnie z katalogiem, pasuje idealnie. Rzeczywiscie ma nieco mniejszy prad rozruchowy, ale nie sadze aby podawali go w katalogu gdyby znacznie odbiegal parametrami.

Jakiego producenta wybierzesz nie ma wiekszego znaczenia czy bedzie to Centra, Varta, Yuasa itp. wszystko zalezy na jaki egzemplarz trafisz i jak bedziesz dbal o akumulator.

Dlatego przy podobnych cenach i parametrach dlugosc gwarancji jest wazna.

Edytowane przez JBCool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Moj akumulator to 70Ah 570A P+ Yuasa PRO 030 JAP zgodnie z katalogiem, pasuje idealnie. Rzeczywiscie ma nieco mniejszy prad rozruchowy, ale nie sadze aby podawali go w katalogu gdyby znacznie odbiegal parametrami.

Jakiego producenta wybierzesz nie ma wiekszego znaczenia czy bedzie to Centra, Varta, Yuasa itp. wszystko zalezy na jaki egzemplarz trafisz i jak bedziesz dbal o akumulator.

Dlatego przy podobnych cenach i parametrach dlugosc gwarancji jest wazna.

 

Po niecałych 5 latach mnie także w wakacje życie zmusiło do zakupu nowego akumulatora.

Kupiłem jak kolega powyżej akumulator Yuasa PRO 030 (w cenie 265 zł), który ma rozmiary (DxSxW) 258x173x225 mm i jest prawie identyczny jak oryginał nissana, ale niestety słabszy (70Ah, CCA 570A). Poniżej tabliczka znamionowa Yuasa:

 

post-20227-0-77525700-1376127889_thumb.jpg

 

 

 

Niestety, nie mogłem znaleźć odpowiednika do oryginału nissana KE241-80E06-NY, który przy takich samych parametrach obudowy (260x170x200mm) osiągał by taką sama pojemność i prąd rozruchowy (80Ah, CCA 680A). Poniżej tabliczka znamionowa Nissana:

 

 

post-20227-0-19576400-1376127910_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...