Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akumulator


wysockip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

moje pytanko to: który parametr jest istotniejszy pojemność czy rozruch,ponieważ zastanawiam się czy muszą one być takie jak instrukcji a jeśli nie to na czym to odczuje ? namierzyłem akumulator 95AH i 800A a powinno być 830A  co się stanie jak kupię np. 80AH i 600A ,DZIĘKUJĘ za wyjaśnienie tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amperaż rozruchu to marketing. Interesuje Cie tylko pojemność wyrażona w Ah. Jak będzie katalogowo numer niżej to nic się nie stanie wielkiego. Jak na krótkich trasach to nawet lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzis nie odpalil mi 1 raz aku 74ah, wymienilem na 72ah z innego auta bosch, odpalil elegancko tylko nie wiem czy moge go sostawic czy kupic inny, moge usywac 72ah? Bo poprzedni mialem 74ah. T30 2.2 114 2003

Edytowane przez Glorusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy byłby taki sam lub nawet 75Ah, ale 72Ah też da radę. Tylko że skoro Twój aku po raz pierwszy nie odpalił to możne wymaga doładowania po prostu. podłącz go pod prostownik i doładuj go.  Może o ile sytuacja się powtórzy trzeba będzie przyjrzeć się automatowi ładowania, może to on zaczyna niedomagać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mroz spory cala niedziele stal, w sobote krotki dystans robilem byc moze nie doladowany :) zobaczymy jak na tym bedzie, a jak sprawdzic czy aku sie laduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączasz auto, podpinasz miernik i odczytujesz wskazania. Jeśli miernik pokaże w granicach 13,6 do 14,5V to znaczy że ładuje. Tu masz filmik pogladowy jak się to sprawdza;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amperaż rozruchu to marketing. Interesuje Cie tylko pojemność wyrażona w Ah. Jak będzie katalogowo numer niżej to nic się nie stanie wielkiego. Jak na krótkich trasach to nawet lepiej.

 

W pełni zgadzam się z opinią kolegi. Po 3 latach używania akumulatora YUASA, ze stosunkowo małym prądem rozruchowym (CCA 570A) w stosunku do konkurencji nie widzę żadnych problemów przy uruchamianiu samochodu. Samochód zawsze stoi na zewnątrz i zawsze odpala. Przy obecnych mrozach (-16°C) po trzech dniach nieużywania samochodu odpalił za pierwszym podejściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto przed zimą podjechać do jakiegoś porządnego sklepu / serwisu z aku... Tam - jeśli aku był kupiony u nich , to za darmo ...w innych przypadkach za pare groszy sprawdzą poziom i stan elektrolitu oraz wskaxnik naładowania akumulatora. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie napięcie spoczynkowe 12,5 V ładowanie 14,7 V a aku i tak umarł po 5 latach - VARTA e23 wymieniona na równoważny bosch. Pojemność bakterii można sprawdzić tylko odpowiednim miernikiem albo mróz zweryfikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu carbomber ma racje. Też właśnie doświadczam tego.

porównanie testowe: dwa autka benzyny i jeden ma nowy aku a drugi stary 7 letni, w obu napięcie w nocy odpowiednio 12,1 w nowym i 12,7 w starym.

Odpalanie poranne: stary aku: zdechł, nowy: zakręcił.


i tu ja mam pytanie. Czy t30 przyjmie zwykły aku (nie azjatycki z chudymi klemami)?

Wygląda, że podstawa jest dość szeroka ale czy obejmy klem mają wystarczające, że tak powiem, rozwarcie?

 

edit po czasie: do komory lift2006 t30 2B wchodzi zwykły aku centra cb620 62Ah i ładuje mi go 14,3V. Utrzymuje 12,8V przy zero. Najmniej po kilku dniach -13 zszedł do 12,1v ale jak cieplej to wraca do 12,8v bez podładowania. Klemy są standardowe i miejsce też standardowe.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T30 z tego roku i z tym silnikiem wymaga akumulatora o wymiarach:

długość 278mm, szerokość 175mm, wysokość 190mm.

Wymiary złącz:

Dodatnie: średnica 19.5mm, wysokość 18mm

Ujemne: średnica 17.9mm, wysokość 18mm

 

Zalecane pojemności: 70-77Ah, Prąd rozruchowy: 640-780A

 

Generalnie co zastosujesz to będzie pod warunkiem że podstawa będzie spełniać wymiar długości i szerokości oraz przyłącza będą takiej samej średnicy

Edytowane przez sq9mcs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T30 z tego roku i z tym silnikiem wymaga akumulatora o wymiarach:

długość 278mm, szerokość 175mm, wysokość 190mm.

Wymiary złącz:

Dodatnie: średnica 19.5mm, wysokość 18mm

Ujemne: średnica 17.9mm, wysokość 18mm

 

Zalecane pojemności: 70-77Ah, Prąd rozruchowy: 640-780A

 

Generalnie co zastosujesz to będzie pod warunkiem że podstawa będzie spełniać wymiar długości i szerokości oraz przyłącza będą takiej samej średnicy

Tu chodzi o B i wtedy one potrzebują 60Ah ale wiem, że i na 55 pójdzie bezproblemowo. U mnie klemy są azjatyckie i mają DIN 2 o średnicy 12,7 i 11,1 mm

Standardowo auta europejskie mają duże bieguny stożkowe DIN 1, o średnicy 17,3 i 15,7 mm.
 

Barierą jest dla mnie wiedza czy moje chude obejmy ogarną te standardowe DIN1 grubsze klemy??????????? błąd okazało się ze są normalne klemy tylko takie dają wrażenie. Bateria też wejdzie standardowa centry.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  17,3 i 15,7 mm a   i 12,7 i 11,1 mm to trochę różnicy jest i nie ma co liczyć ze na końcówkę stożka klema wejdzie. Musisz pomyśleć także o wymianie klem chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli będę musiał przetrzeć ścieżki....wygląda na oko, że ok. 4-5mm na obejmie jest miejsce ale czy tak będzie?


Bo się pojawiła nowa opcja: mam zwykłe obejmy i są one mocno zaciśnięte na chudych biegunach azjatyckiego aku. Ale sprawdzałem katalogowo w ASO i ma aku z chudymi a nie standardowymi.

 

edit: okazało się, że pewnie pomyłka w katalogu bo ma jednak normalne klemy.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a co powiecie o akumulatorach fiamm, mam zamiar kupić 100ah 830a. ma on dlugość 35 cm ale wchodzi po wyjęciu tej rurki od filtra powietrza kolega tak ma założone i ładnie to zgrywa a ową rurkę zastąpił inną, która pochodzi z innego auta tak więc można dopasować aku jaki się chce a nie drogi orginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a co powiecie o akumulatorach fiamm, mam zamiar kupić 100ah 830a. ma on dlugość 35 cm ale wchodzi po wyjęciu tej rurki od filtra powietrza kolega tak ma założone i ładnie to zgrywa a ową rurkę zastąpił inną, która pochodzi z innego auta tak więc można dopasować aku jaki się chce a nie drogi orginał

 

Chciałbym zauważyć, że do twojego rocznika (2004) instrukcja serwisowa zaleca 64Ah. Dopiero od roczników 2005 zalecają 75Ah.

Ty fundujesz sobie prawie 2 razy większy. Jeśli permanentnie będzie niedoładowany to i tak padnie szybciej niż się tego spodziewasz.

Edytowane przez gkowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał pokombinować w  myśl powiedzonka, że jak się popieści to się wszystko zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegiąłeś z tą setką nawet gdybyś miał mieć instrukcyjne 75Ah a do 64 to już całkowite przegięcie. Za duży, w sensie pojemności, akumulator nigdy nie będzie doładowany a co za tym idzie jego żywot będzie bardzo, bardzo krótki. Instrukcja powinna określać przedział jego wartości. Im więcej odbiorników w aucie tym skłaniamy się przy zakupie ku górnej, określonej instrukcją, wartości ale nie powinniśmy jej przekraczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam jeszcze do wyboru 80 ah i 730a fiamm-a ten mieści się. Co do doładowania aku myślę, że alternator dałby radę to nie prądnica ze starego malucha. Sprawdzałem miernikiem i mój ładuje ponad 14v i kolegi audi gdzie zalecany jest 110ah też ma takie wartości. Mniejsza z tym może wezmę ten mniejszy, chciałem tylko zaznaczyć że na mocniejszym aku niż oryginał auto odpala rewelacyjnie szybciej kręci i pali "od strzału" moim skromnym zdaniem mogę się oczywiście mylić nissan podaje za słabą moc, rok temu teść wstawił do traktora alternator od malucha i aku 120 ah centry traktor stoi na dworze i pali w mrozy kręci jak wściekły mimo, że używa oswietleń roboczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegiąłeś z tą setką nawet gdybyś miał mieć instrukcyjne 75Ah a do 64 to już całkowite przegięcie. Za duży, w sensie pojemności, akumulator nigdy nie będzie doładowany a co za tym idzie jego żywot będzie bardzo, bardzo krótki. Instrukcja powinna określać przedział jego wartości. Im więcej odbiorników w aucie tym skłaniamy się przy zakupie ku górnej, określonej instrukcją, wartości ale nie powinniśmy jej przekraczać.

Można jeszcze, jak jest potrzeba, wymienić alternator na mocniejszy. Tak się robiło w ładach na skandynawię oraz ja kiedyś tak zrobiłem w kadecie d. Dałem mu alternator z omegi/rekorda (bo innego nie było). One wtedy mają więcej W.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zmiany altka, jak pisze Kari, szkoda kupować większe aku. Ja mam minimum z tego co zaleca producent i na ostatnich mrozach kręcił bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego auta to zwykła centra lub zap, jenox, byle firmowy wysraczy. Może być nawet mniej niz 70. S5 to się mu nie należy. Akumulator droższy niż samo auto....To ja mówię Karibox......

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie padł jak byłem w górach na sylwka jakiś marketowy spadek po poprzednim właścicielu. Teraz mam Bannera P7740 77Ah i rozruchu 680. Wchodzi na miejsce idealnie

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...