Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan , Mazda czy może ... nasze rozterki .


toruńczyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miło zaskoczony częstymi dyskusjami na tematy innych marek samochodów w wielu tematach pozwalam sobie założyć nowy 'tytuł" , który mam nadzieję uporządkuje nasze rozmowy i będą  "na temat" :)

Wiem ,że mój wybór  Mazdy jest częstokroć tematem do dyskusji i to wbrew mojej woli . Absolutnie nie chcę prowokować ale rozumiem innych i dlatego zachęcam tutaj wszystkich do rozmowy   :0recourse:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to chyba bym musiał przestudiować Twoje wszystkie tematy i posty żeby wiedzieć o co chodzi w tym temacie.

Czyżby to bolączka że wybrałeś Mazde i dlaczego inna marka jest lepsza od Nissana?

Edytowane przez camello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trudż się ... bo skoro  ich nie czytałeś a już wyciągnąłeś tak daleko idące wnioski to byłoby bez sensu .

Wystarczyłoby Ci przeczytać ostatnie strony tematu o silniku 1.6DIG-T w Qq by się przekonać ,że to jest tylko banalny sposób na to by nie zaśmiecać innych tematów...i tylko tyle albo AŻ !

Kolego !

Skoro już nie "studiowałeś" to dowiedz się ,że nie traktowałem i nie traktuję nikogo i nic w kategoriach lepszy czy gorszy bo szanuję wszystkich wybory ! Najważniejsze są nasze preferencje  i to dla każdego powinna być "najlepsza marka" !!!  Myślę ,że i dla Ciebie ....choć z tego co napisałeś to .... ? :bezradny:

Jeżdziłem i cieszyłem się  Nissanem bo to był mój wybór !  I nie czułem się "gorszy" od  innych marek aut i tych "większych" ani lepszy od Twojego czy podobnych i  na pewno już tak pozostanie .

Ponieważ pochodzę ze Szczecina i tam często wracam to jeśli czegoś nie dopowiedziałem to mogę  jeszcze Tobie "wypłakać" te "moje bolączki" :D

A puki co to miło pozdrawiam Ciebie i Wszystkich Szczecinian !

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednemu Kaśka drugiemu Maryśka.Kolego nie mam kasiory na taką mazdę jak ty będziesz śmigał.Ale miałem Xedosa 9 2.5 v6.Boże.....Cudo.Po rozstaniu ciągle tęsknię za tym autem.Żadna ,,fałeczka'' nie brzmi jak xedos.Auto,którego za rogiem nie spotkasz.Oglądając auta z silnikiem v6 wszystkie mierzyłem miarą mazdy.Nie ukrywajmy-inne v6 mogą co najwyżej mażdzie felgi czyścic.Teraz murano-dla żony.Ech...może jeszcze kiedyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

QQ2 nie braliśmy pod uwagę, bo: „japończyki są strasznie drogie i na pewno w standardzie będzie bieda a za dodatki trzeba będzie zapłacić krocia”.

 

Japończyki może tak, ale tu ślimakami jedzie z każdego zakamarka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierr

...z Nimi źle a bez nich jeszcze gorzej :)

A jakby cos nie tak to ...wiadomo kto tu winny ;)

Natomiast w żadnym razie nie porównuj każdego nowego Nissana do poprzednich .

Stare Qq "pachniały winniczkami" ale obecne to ( z żalem to mówię) tylko logo mają z "japończyka" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy watek, chetnie sie dorzuce z moimi przemysleniami.

 

Kupujac QQ w pewnym sensie naiwnie myslalem, ze awansuje do segmentu premium. To co oferuje Nissan jest samochodem klasy sredniej. Ciekawym zabiegiem marketingowym jest instalowanie rozwiazan z klasy premium, jak 360 view, ale w budzetowej wersji (niska rozdzielczosc). I to dziala, kupilem samochod. I dla wiekszosci uzytkownikow to bedzie wszystko czego potrzebowali, auto pelne nowoczesnych gadzetow i do tego swietnie wygladajace. Nie wiem czy jestem zwyczajnym malkontentem czy tez osoba, ktora kupila niewlasciwy funkcjonalnie pojazd ale nie samym prestizem czlowiek zyje. Samochodowi brakuje bagaznika, bylem przekonany ze 430 l zaspokoi potrzeby 4ro osobowej rodziny, bylem w bledzie. No i ten lakier. Tego lata zamierzam dokupic box dachowy i jakos zmniejszyc problem z brakiem ladownosci (nie chodzi o meble z ikei ale o zwyczajny wyjazd na kemping).

 

Gdy znow stane przed wyborem samochodu wowczas bardzo chetnie przejade sie nowym Golfem Alltrackiem i Superbem Kombi, Passat Alltrack za wysokie progi. Lekko podniesione auto o ladownosci kombi z napedem 4x4 powinno w koncu zaspokoic moje zdeprawowane potrzeby ;). Czyzyby QQ byl autem dla kobiet? Moja zona rowniez jest zachwycona wygladem, ja staram sie jakos wyposrodkowac teraz punkt widzenia i myslec rowniez o praktycznej stronie naszego samochodowego hobby.

Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przeczytalem artykul w Top Gear i przepadlem, musialem miec. Teraz po roku czasu mam mieszane ale generalnie wciaz pozytywne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy się tak czepiacie tych francuskich samochodów? ;) Ja nie wiem, czy to, że Mazda jest jeszcze prawdziwym Japończykiem to taka wielka zaleta? Jeździłem kilkoma francuskimi samochodami w moim życiu motoryzacyjnym i złego słowa o nich powiedzieć nie mogę, a pod wieloma względami wyprzedzały japońską konkurencję o lata świetlne.

 

Jak zwykle - urban leegend ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest coś, co zawsze pisałem i wszyscy się ze mnie nabijali jak porównywałem sensowność zakupu QQ czy X-trail'a w stosunku do powiedzmy właśnie Superb'a Kombi z napędem 4x4. Zostałem wręcz zlinczowany, bo QQ i X-trail są przecież lepsze, bo są SUV'ami, co oczywiście usprawiedliwia zawyżoną cenę względem podwyższonego kombi z napędem 4x4. Jak dla mnie QQ jest bardzo fajnym samochodem, ale jest trochę za mały w stosunku do tego ile kosztuje.

 

SUVy sa teraz na fali wiec producenci wiedza, ze mozna podyktowac troche wyzsza cene. Problem jest taki, ze kiedy entuzjazm opadnie i zacznie sie zwykla codzienna eksploatacja, zaczynamy odkrywac, co tak na prawde jest potrzebne. I sam samochod w sobie nie ponosi za to zadnej winy. Tak, SUVy sa fajne ale czy sa praktyczne? Mam na mysli, ze QQ lansowany byl jako praktyczny samochod rodzinny. Przynajmniej w brytyjskiej prasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) trafnie  ranger-sie to ująłeś :spoko:

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przeczytalem artykul w Top Gear i przepadlem, musialem miec. Teraz po roku czasu mam mieszane ale generalnie wciaz pozytywne odczucia.

U mnie było równie smiesznie i strasznie. Z żoną odwoziliśmy teściową po świętach i zaproponowałem, że po drodze wstąpimy na chwilę do salonu Nissana. Pół godziny później podpisałem umowę kupna. Wcześniej tylko poczytałem i pooglądałem w internecie co to za auto (poprosiłem też o opinię 2 kolegów i nie wyśmiali tego wyboru), a ponieważ w realu wyglądało tak jak w necie, to tylko szybko ze sprzedawcą rozwialiśmy wątpliwości żony i problem kupna nowego samochodu miałem już z głowy :) . O swoich mieszanych uczuciach po roku użytkowania auta, napiszę niedługo w dziale   

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?

 pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hura. Wreszcie chopoki zaczynają się rozpisywać. Bo do tej pory, to tylko Jacek i Edek trzymali forum przy życiu.

No i nieskromnie dodam, że ja. :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie przy wyborze auta ogromne znaczenie miało wnętrze - jego wzornictwo i jakość. Inne japońce wyglądają wyglądają delikatnie mówiąc średnio ( z Toyotą na czele) w Mazdzie poprawiło się dopiero ostatnio, Subaru, Mitsubishi - to już totalne dno ( jak dla mnie).

Mogłem kupić poprzedniego QQ bo z zew nic mu nie brakuje, ale ten ocean plastiku w środku totalnie u mnie go wyeliminował.

A nowy to francja -elegancja.

Nie raz czyta się że wnętrze w QQ J11 jest klasy premium...

 

 

`

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie przy wyborze auta ogromne znaczenie miało wnętrze - jego wzornictwo i jakość. Inne japońce wyglądają wyglądają delikatnie mówiąc średnio ( z Toyotą na czele) w Mazdzie poprawiło się dopiero ostatnio, Subaru, Mitsubishi - to już totalne dno ( jak dla mnie).

Mogłem kupić poprzedniego QQ bo z zew nic mu nie brakuje, ale ten ocean plastiku w środku totalnie u mnie go wyeliminował.

A nowy to francja -elegancja.

Nie raz czyta się że wnętrze w QQ J11 jest klasy premium...

 

Wzorniczo jest bardzo dobrze ale to nadal jest klasa srednia, premium to nowy passat np. Dla mnie samochodem premium bedzie taki, ktory nie stuka plastikami po przejechaniu 10.000 km. I tutaj niestety wnetrze QQ sie wyklada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jestem godzien tutaj dyskutowac,bo wszyscy furki salonowe-to gdzie ja z moim murano?Ale...Moja żona chciała suv'a.Suv to ,suv tamto.Będzie czuła się bezpiecznie,bo 4x4 i wysoko siedzi.Same ochy i achy.Ale jak jedzie do dużego miasta to wtedy mondeo jest cacy bo suv za duży,nic nie widac.Mondeo zwinniejsze ,mniejsze....same ochy i achy.Ale w sumie ...po murano na pewno nie będzie suv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jestem godzien tutaj dyskutowac,bo wszyscy furki salonowe-to gdzie ja z moim murano?Ale...Moja żona chciała suv'a.Suv to ,suv tamto.Będzie czuła się bezpiecznie,bo 4x4 i wysoko siedzi.Same ochy i achy.Ale jak jedzie do dużego miasta to wtedy mondeo jest cacy bo suv za duży,nic nie widac.Mondeo zwinniejsze ,mniejsze....same ochy i achy.Ale w sumie ...po murano na pewno nie będzie suv.

 

Moze kazdy musi przejsc swoja faze SUVnictwa zeby zrozumiec czego tak na prawde potrzebuje od samochodu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Passat B6, którego ujeżdżał od nowości mój teść, a który w spadku trafił się mnie, trzeszczał od nowości.

Przy 100 tys.km skończył się silnik.

Żeby być sprawiedliwym napiszę, że porównując QQ do Passata wychodzi mi, że QQ skończy się jeszcze przed osiągnięciem 100 tys.km. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze passaty czy golfy mialy wiele wad, ale od momentu kiedy na rynku pojawila sie VIIma generacja, wszystko sie zmienilo. Dla mnie taki look jest premium. Do tego dochodzi jeszcze wirtualny kokpit czyli full TFT zamiast analogowych zegarow. Patrzac na to zdjecie i na zdjecie wnetrza QQ nie ma mwieksze rozterki z osadzeniem co jest premium a co nie. Co nie zmienia faktu, ze gdyby wnetrze mojego QQ nie wydawalo dziwnych odglosow swiadczacych o kiepskiej jakosci materialow i raczej miernym spasowaniu to nie dalbym na auto zlego slowa powiedziec.

 

2015-vw-passat-interior-design.jpg

Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem,że murano jest be.Jest kilka plusów i kilka minusów.Ale jakoś nie wiem......Dla żony pasuje-dla sąsiadów nie.Więc niech się cieszy.

Edytowane przez ROBERTJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Dla mnie te plastiki nadal wyglądają na twarde jak deska od kibla.

I założę się, że te białe (czy kremowe) takie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kolegom naoczne zbadanie nowego Passata. Albo chociaz obejrzenie testow na YT. To juz sie kwalifikuje do premium, cena dobrze skonfigurowanego Alltracka kosztuje dobrze ponad 200.000 pln. Oczywiscie mozna sie z tym nie zgodzic :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli VW pasek to premium, to trzeszczenie też jest premium ;) Słuszną sugestię usłyszałem w salonie Suzuki - jeśli w kokpicie są ładne, wymienne dekory, to prędzej czy później zaczną skrzypieć. Brzydkie monolityczne kokpity mają szansę być długo ciche.

 

A co do ślimaków: ja do ślimaków nic nie mam, nawet smaczne są - polecam spróbować. 10 latek w cytrynie upoważnia mnie jednak do własnego zdania o wytworach z nad Sekwany... i nie jest ono aż takie najgorsze, stąd zakup QQ2 ;)

Edytowane przez Jurand15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o Suzuki, to szpiegowałem ostatnio ich forum i właściciele nowych Vitar strasznie burzyli się, że nie ma w nich nawet podłokietników.

Oficjalne stanowisko Suzuki było takie, że podłokietnik przeszkadza przecież w aktywnej jeździe, do której stworzona jest Vitara.

Osobiście nie wiem o co im chodziło, bo z dzielności terenowej w Suzuki pozostał już chyba tylko znaczek na masce. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,bardzo zeszliście z tematu długodystansowego pamiętnika na "na co zamienilbym Qashqaia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...