Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

1000KM Nissan 350Z by Kaktuss


kaktuss_ML
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

 

Postanowiłem się podzielić swoimi przemyśleniami i postępami z moją 350ką.

 

Najpierw specyfikacja:

 

Nissan 350Z 2006r Salon PL - z salonu wyjechał dopiero w 2008r

Serwisowana do końca w ASO (nie ma powodu do dumy, ale ma pełną historię - przebieg 50tyś km)

Silnik Rev-Up

Oprócz widocznych dodatków w postaci ospojlerowania, kamery cofania i stacją multimedialną zamontowaną w centralnym schowku firmy Alpine całkowita seria.

 

Moje pierwsze kroki:

 

Wykonanie płukanki silnika LiquiMoly

Wymiana oleju silnikowego na LiquiMoly 10w60

Wymiana płynu hamulcowego na Motula

Filtr oleju K&N

Filtr powitrza K&N

 

 

Samochód kupiłem w październiku 2015r, był moim marzeniem szczenięcych lat, ale wtedy jeździłem DelSolem 125KM i Zetka wydawala się rakietą, ale teraz szczerze mówiąc jakoś brakuje mocy.

 

Postanowiłem go trochę wzmocnić i już podjąłem pewne rozmowy z jednym z naszych klubowych kolegów fachowców od hodowli koni.:-) ... Zobaczymy co nam z tego wyjdzie.

 

Poza częścią związana z mocą, chciałbym jeszcze poczynić jakieś zmiany estetyczne.

Zawsze podobały mi się Zetki w kolorze czarnym, ale co się na niego patrze zmieniam zdanie... (pod warunkiem ze jest czysty ;-) )

 

Zaraz po zakupie jakiś palant na parkingu puknął mnie w lewy przedni błotnik i uciekł (znalazłem go po kilku dniach - w moim mieście nikt nie będzie bezkarnie walił mi w samochód ;-) ) - no i ten fakt jeszcze bardziej skłonił mnie do zmiany koloru i jakiś przeróbek. Myślałem o tuningowych błotnikach, znalazłem fajne, ale niestety oczekiwania od rzeczywistości sporo odbiegają. Na fotkach jest to co obiecuje producent i to co w Realu z tego wychodzi – oceńcie sami.

 

Z racji tego że mam mieszane uczucia licze na Wasze podpowiedzi i sugestie.

Np., ostatnio w necie wpadło mi takie foto w oko, nie wiem czemu ale mi się podoba – Zielony, ale nie znam dokładnie kodu koloru, załączam foto.

 

W planach zmiana kół, już rozpoczęta, ale oczywiście Bremo za duże i dystanse musze podorabiać i zawias założyć gwintowany.

 

I tak naprawde to nie wiem co dalej, bo jeśli przemaluje to jakiś plan, ale jeśl pozostawie, nie wiem czy jakiś elementów na czarno nie wykończyć.

 

Poniżej załączam kilka fotek mojej Zetki oraz te wyżej wymienione, podpowiadajcie.

 

 

post-95317-0-73911700-1453328776_thumb.jpg

post-95317-0-36518500-1453328777_thumb.jpg

post-95317-0-10956600-1453328778_thumb.jpg

post-95317-0-77394800-1453328778_thumb.jpg

post-95317-0-31630100-1453328779_thumb.jpg

post-95317-0-95087900-1453328779_thumb.jpg

post-95317-0-52361600-1453328780_thumb.jpg

post-95317-0-60849500-1453328808_thumb.jpg

post-95317-0-44369900-1453328868_thumb.jpg

post-95317-0-58712500-1453328871_thumb.jpg

Edytowane przez kaktuss_ML
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem je pozdejmowac jesli bede go malowal, choc przod mi odpiwiada... Na tyl jakis dyfuzorek czarny bym wolal...

Nie wiem co ze spojlerem, zawsze podobala mi sie ta listewka oryginalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie podoba mi się dokładka tylnego zderzaka w dodatku działa jak niezły spadochron...

Fajne kolory są takie ala Chrom, coś jak bombki na choinkach.

 

Ps. Jak dojdzie moc to koło ciekawsze zapodać będziesz musiał i laczki o szerokosci 285-295 na tyle to trochę nabierze agresywności :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta dokladka tez mnie wk***ia, nie wiem czy takiego dyfuzora carbonowego nie poszukac.

 

Kolor Kuba nie wiem o jakim mowisz, ale jak folia to oklejac nie chce.

 

Co do kola to te czarne slabo? 10,5 cala na tyle, 9,5cala na przedzie.

Tylko gumka na tyle za waska teraz bo 265, ale sie ja usmazy i zmieni na wieksze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz gumkę masz dobra jakbyś wpakował teraz 285 to by Ci strasznie zamulal. Oczywiście jak założysz turbo to wtedy inna rozmowa tylko takie bo na wąskich nie będzie trakcji. Kolor zielony mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam jeszcze na oryginalnych felgach i oponach, czekam na dystans i zakładam te JR3, ori chyba się pozbędę, bo nie przewiduje w zime jeździć.

 

No zielony fajnie na foto wygląda, ale nie wiem co to za kolor, jakos w necie znalazłem tylko dwa zdjęcia i to z jakiejś strony w tapetami na kompa.

 

A jak Wam się widzą te błotniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No straszna lipa te błotniki  :wtf: Ja bym wolał iść w stronę poszeżeń w stylu rockett bunny bo mi sie podobają   :rolleyes: post-96289-0-00675900-1453398038_thumb.jpg

A odnośnie spoilera to ja znowu mam listewkę i chętnie bym sie jej pozbył i wstawił coś w stylu N1 NISMO

Edytowane przez filipm87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie błotniki poszły wp***u, zrezygnowałem jak mi real foto podesłali.

 

Jeśli chodzi o rocket bunny to wyjebane jest jak dla mnie, ale oryginał to Greddy to koszt 4000$, czyli 16tys, do tego transport 500-1000$ z USA

Nie wiem jak z felgami, jakie trzeba wpakować i jak poszerzyć żeby to tak wyglądało- nie mniej jednak wygląd kosa.

Znalazłem na Ebayu podróbkę, ale boje się ze nie będzie tak pasował jak Greddy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na to ze Greddy się spasuje jak bajka. W każdym bodykicie będziesz miał rzeźbienia oryginał czy podroba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wiem, dlatego daje spokoj, pozatym kasa kosmos.

 

Ta zielen chodzi mi po glowie... To jest jakis lime green. Juz go namierzylem na USA forum, ale dokladnie nie wiem jaki to kolor.

 

Zreszta na malowanie mam jeszcze czas, teraz chce troche poniesc mocy, wpakowac turbo, tylko ciagle zastanawiam sie jakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zadać sobie pytanie jaka chcesz moc :) a dwa czy auto na cwiartke czy musi byc elstyczne a nie ciągnąć dopiero od 4500obr.min...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mniej na cwiartke, więcej na normalna jazde, ale nie chciałbym oglądać d*py jakiegoś Audi TT ruszając z pod świateł. A jaką moc? Mówiłem Ci ze 700KM mnie zadowoli, ale na razie te 450KM może wystarczy.

 

A co do kasy, to wiadomo ze nie chce, ale czasem trochę trzeba. Auto już szykuje na długo, marzyłem o nim, a kolejny który mnie bardziej by zadowolił to Ferrari F355, ale chyba tego nie osiągnę :-), nie wspomnę o Veyronie hehehe.

 

Kiedyś postanowiłem ze będę miał 350Z i mam, i będę miał ją już naprawdę długo, bo nie jest to dla mnie samochód tylko zabawka która się nie znudzi, może tylko czegoś w niej zabraknąć, teraz najbardziej brakuje mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem bez kucia, na te 400-450KM, potem w miare apetytu może zakuć.

Też bym wolał nie rozbierać, u mnie 50tys nalatane dopiero, ale w sumie zanim dolatam do 100tyś trochę czasu zajmie, mam dupowóz na rope i dalekie trasu latam nim.

 

A z innej beczki, nie wiecie czy gdzieś u nas kupie odblaski białe do zderzaka - ale te po lifcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblaski to ASO. Co do turbo bez kucia to ja bym dał chyba sobie spokój bo gadalem ostatnio przez tel z Krzysiem-Jakub350 i też powiedział że za dużo już rozleciało się silników w ztkach żeby ryzykować a jak korba się up***doli to będzie cały silnik do wymiany.

Edytowane przez Bydle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez Kucia to maks 400KM a to wartość taka że szybko chce się więcej i więcej :D

W sumie to jak z motocyklami krosowymi co 40 motogodzin pracy silnika trzeba wymieniać korby to się nie urwą - ha przypomniała mi się kolegi Husqwarna 520ccm jak korba wyszła dałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie tez w Raptorze korba blok rozjebala, troche bylo przykro.

Ale Kuba pisales, ze 400KM bez kucia bedzie bezpiecznie, czy cos jednak sie zmienia?

 

Co do wymian i remontow w Crossach to raczej mowimy o dwusowach. W zetce mam nadzieje ze ta nie bedzie po uturbieniu.

 

Co do odblaskow w zderzaku, dostane biale w ASO? To nie jest jakis aftermarketowy produkt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wygląda to za dobrze, wymiana motoru chyba była, co?

 

Czyli rozumiem ze radzicie kuć i turbić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak trzeba zakuć, ja tego niezrobiłem i 630nm zgieło korby a jedna sie urwała i rozz silnik  

jednak trzeba być świadomy że zakucie silnika niesie też uboczne skutki  

 jest zwiekszone zużycie oleju , silnik przed jazdą trzeba nagrzewać   a silnik ze względu na lużne pasowanie tloków staje sie glośniejszy 

 i stuka tłokami  jeżeli auto ma jeżdzic na codzień  z dużą liczbą startów na zimno   to zużycie tloków jest sporea trwałośc silnika spada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...