Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

1000KM Nissan 350Z by Kaktuss


kaktuss_ML
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coobcio a da rade założyć turbo do zetki i zostawić przepustnice po oryginalnej stronie bo ten widok przełożonej na druga stronę przepustnicy razi mnie niemiłosiernie w oczy

To trochę jakby zaczesywac grzywkę w lewą stronę :D

Po lewej jest więcej miejsca na turbine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, nie zadawalby sobie trudu z przelozeniem przepustnicy gdyby bylo inaczej.

Pozatym dzieki temu orurowanie jest krotsze i tak sie nie grzeje jak wypadku gorowych kit-ow turbo, ktore oplataja silnik.

Do mnie to przemawia.

 

Jakub350, a Ty jakie Turbo masz u Siebie wrzucone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, zapytam jutro to Ci powiem, hehe.

Jaka moc teraz?

Heh, zapytam jutro to Ci powiem, hehe.

Jaka moc teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Jakuba brałem z re5ectu dokladnie to z zeliwem .63

http://re5pect.pl/turbosprezarka-gt3582-0-82.html

 

Na wiekszym pewno ze 30KM by było wiecej ale kosztem laga plus 150-200obr.min

 

A do Ciebie Kaktusie pakujemy dokladnie to:

http://www.tomson.com.pl/product-pol-2336-Turbosprezarka-Precision-Turbo-PT6266-CEA-T3-0-82-A-R.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://performance.k64.pl/gt35-63ar-antisurge-duzy-wirnik-wydechowy-6268-p-29.html


20160130_090241_zpsxjnffdkf.jpg

No Kaktuss był maszynę zostawił, odrazu na dzień dobry wrzuciliśmy ją na rolki hehe 8 rano sobota :P
Coby sprawdzić czy zdrowa baza jest no i:
kaktuss%20start_zps8oahncct.gif

 

Wychodzi że mamy do czynienia z najmocniejszym fabrycznym egzemplarzem REVUPA !!

Moment obrotwy nie dał mi spokoju wynosił on początkowo 350,2Nm, no nie możliwe, na nowo skalibrowałem hamownie tym razem z podłączonym laptopem i z niego zczytałem obroty...
Po naniesieniu korekt wyszło 348,8Nm - i tak dużo jak cholera :)

Przy okazji ECU zostało odblokowane i wrzucona licencja UPREV-a coby można było grzebać w fabrycznym sterowniku:

20160130_175101_zps6rkydygj.jpg

 

20160130_175121_zpsaovz1pxc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria wyszla niezle, ale na poczatek pojdziemy z soft turbo, bez zakucia pieca.

 

Troche potestujemy i pod koniec roku kucie... Wtedy zaczniemy bawic sie na powanie.

 

W miedzy czasie musze pomyslec o kilku detalach estetycznych.

Ostatecznie przeszla mi juz ochota na przemalowanie auta, wiec kilka detali musze pozmieniac.

 

Pomaluje klameczki na czarno, nie wiem czy spoiler tylni tez dac na czarno czy zostawiac tak jak jest.

Do zatanowienia zostaje jeszcze dach i maska, ale nie wiem czy nie zaduzo tego bedzie.

Seria wyszla niezle, ale na poczatek pojdziemy z soft turbo, bez zakucia pieca.

 

Troche potestujemy i pod koniec roku kucie... Wtedy zaczniemy bawic sie na powanie.

 

W miedzy czasie musze pomyslec o kilku detalach estetycznych.

Ostatecznie przeszla mi juz ochota na przemalowanie auta, wiec kilka detali musze pozmieniac.

 

Pomaluje klameczki na czarno, nie wiem czy spoiler tylni tez dac na czarno czy zostawiac tak jak jest.

Do zatanowienia zostaje jeszcze dach i maska, ale nie wiem czy nie zaduzo tego bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaktuss_ML, dnia 31 Sty 2016 - 10:42, napisał:

Pomaluje klameczki na czarno, nie wiem czy spoiler tylni tez dac na czarno czy zostawiac tak jak jest.
Do zatanowienia zostaje jeszcze dach i maska, ale nie wiem czy nie zaduzo tego bedzie.

 

Ja właśnie chce iść w czarny dach i maskę bo kocur niezły sie robi 

post-96289-0-54201300-1454237559_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrny kolor bardzo fajny jest - powiem że jest to rzadkość, na 60 zetek z którymi do czenienia miałem w swoim garażu to większość ma kolor czarny oraz ciemno szary, pierwsza srerbna zawitała dopiero w zeszłym roku - pamietam ją jakby wczoraj była :)

Wersja USA o przebiegu 17 tyś mil, stan fabryczny !! Każda śrubka wyglądała jakby świeżo była pocynkowna i wkręcona na swoje miejsce, coś niesamowitego.

 

Więc bym jej nie przemalowywał :D
Dyskretnie tył tak zrobił czyli usunął ten duży spoiler i dołożył dyfuzor, o to mi się podoba:

_57_zpsvvowejfj.jpg

 

_57%201_zpspci3oqgb.jpg

 

a jak bardziej na sportowo to coś takiego:

fdkl03_zpsqou0lvdz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalone jest że będzie 3 cale na jednym tłumiku by to brzmiało trochę, bo niestety turbo wycisza niesamowicie, przykład to Turbo Formuly1 - teraz tego nie da się oglądać, nudy, cisza... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio a ten mój wydech będzie ok pod turbo? To jest podwójny 2,25 lub 2,75 cala nie pamiętam dokładnie ale Ty pewnie kojarzysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej szybciej taniej raz 3" puścić, no a dwa z turbiny jest jedno wyjście 3" potem trzeba by to rozdzielić na 2x2,5.

 

W sumie tej przeróbki dużo by nie było początek przerobić:

http://allegro.pl/uklad-wydechowy-wydech-catback-nissan-350z-usa-i5805454682.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie i tak bedzie wieksze orurowanie az do down pipa, wiecej jak 3 cale, tak?

Kaktuss a robisz teraz wydech od razu bo chyba masz oryginał? Dajecie 3 cale?

Tak robimy wydech odrazu, tylko zastanawiamy sie z Kuba jaki, a w zasadzie on mial cos pomyslec.

U mnie kryterium jest jedno, glosno i jak to napisales trzesienie ziemii. No moze drugie, brak w ograniczeniu mocy na pozniej.

Prościej szybciej taniej raz 3" puścić, no a dwa z turbiny jest jedno wyjście 3" potem trzeba by to rozdzielić na 2x2,5.

 

W sumie tej przeróbki dużo by nie było początek przerobić:

http://allegro.pl/uklad-wydechowy-wydech-catback-nissan-350z-usa-i5805454682.html

 

 

Wiesz co daj znac co najlepiej i dzialamy.

 

 

Srebrny kolor bardzo fajny jest - powiem że jest to rzadkość, na 60 zetek z którymi do czenienia miałem w swoim garażu to większość ma kolor czarny oraz ciemno szary, pierwsza srerbna zawitała dopiero w zeszłym roku - pamietam ją jakby wczoraj była :)

Wersja USA o przebiegu 17 tyś mil, stan fabryczny !! Każda śrubka wyglądała jakby świeżo była pocynkowna i wkręcona na swoje miejsce, coś niesamowitego.

 

Więc bym jej nie przemalowywał :D

Dyskretnie tył tak zrobił czyli usunął ten duży spoiler i dołożył dyfuzor, o to mi się podoba:

_57_zpsvvowejfj.jpg

 

_57%201_zpspci3oqgb.jpg

 

a jak bardziej na sportowo to coś takiego:

fdkl03_zpsqou0lvdz.jpg

Wlasciwie to dokladnie o czyms takim jak w tym bialym myslalem, ale to dokladnie.

 

Wypierdzielic spoiler i ten dyfuzor dac.

Musze popatrzec po mozliwosciach zalatwienia takich gratow. Tylko teraz czy jakis dziur po stanie obecnym nie bedzie?

 

Ten na sportowo to troche przesadzone jak dka mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być głośno to można zrobić Screamer pipa, jak turbina full naładuje to będzie trzęsienie ziemi masakryczne a przy normalnej jeździe w miarę cisza, tutaj masz dobre porównanie:

 

BEZ SCREAMER PIPA:

 

ZE SCREAMER PIPEM:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...