Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Elektryczne szyby podnoszą się z oporem.


Wlodar1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja &^%*$ to już taką lipę robią za tyle kasy co człowiek im zostawia za nowy wóz !?!? 

W pierwszej chwili myślałem że jakieś po powodziowe auto , że da się wszystko wysuszyć tylko nie kable , ale jak tak to pozostają jeszcze francuzy , bo niemce to już dawno chałturzą !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Oplach złego słowa nie powiem. Astra II kupiona w salonie przez tatę, później w moim posiadaniu. Zero rdzy (na QQ już jest więcej), nic się nie działo. Zawsze można było liczyć na ten samochód. Choć czuć, że to była inna jakość, lepsza jakość. Była wyprodukowana w niemieckiej fabryce, choć ponoć ta polska jest nowocześniejsza.

Teraz wszystko robione na ilość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam u mojego taty w Qasqhaiu jest inny problem. Otóz teraz jest coś takiego, że wszystkie szyby otwierają sie normalnie oprócz kierowcy. Zeby opuściła czy podniosła się szyba trzeba trzymać przycisk. I opuszcza/podnosi dopiero po jakimś czasie powiedzmy tak 3-5sec i można zauważyć ze jest za każdym taki sam czas a ze nie np raz odrazu raz po 10 sec czy raz po minucie. Jest to taki sam czas przy opuszczaniu czy podnoszeniu. Wcześniej były problemy z innymi szybami chyba podobnie. Czy ktoś wie co to może być? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odłączony był miedzy czasie akumulator . Jesli tak , to moze wystarczy zaprogramować od nowa szybe kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A odłączony był miedzy czasie akumulator . Jesli tak , to moze wystarczy zaprogramować od nowa szybe kierowcy.

 

po wymianie akumulatora trzeba programować przycisk szyby kierowcy, żeby szyba się podnosiła/opuszczała sama do końca ?

 

u mnie przestała się podnosić (jeśli dobrze pamiętam, to opuszczanie działa). Kwestia programowania czy padł przycisk ? (czuć i słychać "drugie" kliknięcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opuścić szybę i zamknąć trzymając cały czas przycisk, po zamknięciu przytrzymać jeszcze przycisk pięć sekund i powinno działać.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opuścić szybę i zamknąć trzymając cały czas przycisk, po zamknięciu przytrzymać jeszcze przycisk pięć sekund i powinno działać.

 

działa, dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam, w swoim QQ mam problem z szybami kierowcy i pasażera. Dałem do poprawki, bo bardzo ciężko chodziły, czy to zimą czy latem. Mechanik powiedział, że wymienił tez jakieś ramki. Od tej pory szyby nagminnie blokują się podczas podnoszenia i opuszczania, muszę próbować je ręcznie podnosić. Czy to wina tańszych części, czy może warsztat nie ogarnął sytuacji?

Teraz to tylko tylne szyby nie ruszane działają bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

podepnę się.... zacina mi się coraz częściej szyba od strony kierowcy-od czego zacząć szukanie? Przesmarowałem prowadnice-nie pomogło. Myślę o przełączniku, albo silniczku...Ale jak sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz wyzwania to:

- zdemontuj panel sterowania szybami (podważ od tyłu jak na zdjęciu),

- rozbierz moduł ( wszystko jest na zatrzaskach - bez obaw),

- rozbierz kostkę, zaznaczoną strzałką czerwoną 

- przemyj części np: kontaktem,

- ponowny montaż  i sprawdzenie. 

Ja miałem co prawda problem z tln. szybą lewą sterowaną z pulpitu kierowcy, ale po rozebraniu kostki wyczyszczeniu i przemyciu styków wszystko wróciło do normy.  

[  Rozebrałem mikroprzełącznik odpowiedzialny za szybę tln. lewą, strzałka "żółta" do podstaw i w yczyściłem. (tak na marginesie, tylko Japończyk mógł wymleć tak skomplikowaną krzywkę )]

IMG_20190619_181935lv1.jpg

IMG_20190619_181321l.jpg

Edytowane przez sk_slawek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2017 o 15:42, Jacek Adamczyk napisał:

Opuścić szybę i zamknąć trzymając cały czas przycisk, po zamknięciu przytrzymać jeszcze przycisk pięć sekund i powinno działać.

Nie zadziałało.

Zrobiłem zgodnie z instrukcją i oczywiście od razu musiała nastąpić kontrola. Szyba zjechała na ręcznym (czyli z przerwami) i tak została. Gdyby nie porady na forum to pewnie już bym spanikował. Odczekałem ze 2 minuty, podniosłem do końca i na razie nie ruszam.

Co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...