Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ładowanie akumulatora


ozo71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, YATES napisał:

Gdzie są te kreseczki które pokazują naładowanie akumulatora. ?  Przełączam przycisk z Climate na D-Mode i na wyświetlaczu pojawia się jakieś menu i w co trzeba wejść. 

Na programie NORMAL pokazuje stan akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem czy to dobry temat ale brałem pierwszy z góry z akumulatorem . Chodzi o to ze ostatnio podczas jazdy wyskoczył mi błąd akumulatora po czym straciło sie wspomaganie i pasek klinowy strzelił , wymieniłem pasek klinowy na nowy i teraz jak skrece kierownica na maksa to pokazuje sie ta kontrolka akumulatora a jak do tego włącze jeszcze klimatyzacje to traci sie wspomaganie i pasek klinowy staje , co mam zrobic bądź jeszcze wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz alternator czy swobodnie sie obraca bez obciążenia, może się zaciera łożysko lub jakaś rolka prowadząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

3 letni juke stał 3 miesiące bez odpalania pod niebem, próba odpalenia - bez reakcji, światła działały moim zdaniem normalnie, nie zwróciłem uwagi na wskaźnik akumulatora na ekranie led, klima na off bo gasło wszystko. 

Wczoraj - bez odłączania akumulatora ( też miałem obawy) - podładowałem akumulator prostownikiem z Biedronki BC-2000 , najpierw podłączyłem czerwoną klemę, potem czarną klemę, następnie prostownik do sieci 230V. Po około 20 godzinach ładowania małym prądem 2A, odłączyłem najpierw sieć 230v, potem czerwoną klemę, następnie czarną klemę. Odpaliłem i wszystko ok. Polecam. ( Wspomniane obawy trochę przeszły gdy przeczytałem w sieci, że prostownik ma jakieś zabezpieczenia  przed przeładowaniem.) Moja porada nie jest reklamą prostownika.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta, najpierw minus (czarna lub niebieska) a dopiero plus (czerwona) . Chodzi o to, byś przypadkowo nie zrobił zwarcia. (np. odkręcając najpierw dodani biegun, możesz przypadkowo dotknąć kluczem do karoserii i zwarcie gotowe.) co do samego ładowania minus dobrze jest podłączyć do masy w aucie a nie do samej klemy.

 Odłączamy na odwrót, najpierw plus.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎02‎-‎01 o 11:49, pulon napisał:

3 letni juke stał 3 miesiące bez odpalania pod niebem, próba odpalenia - bez reakcji, światła działały moim zdaniem normalnie, nie zwróciłem uwagi na wskaźnik akumulatora na ekranie led, klima na off bo gasło wszystko. 

Wczoraj - bez odłączania akumulatora ( też miałem obawy) - podładowałem akumulator prostownikiem z Biedronki BC-2000 , najpierw podłączyłem czerwoną klemę, potem czarną klemę, następnie prostownik do sieci 230V. Po około 20 godzinach ładowania małym prądem 2A, odłączyłem najpierw sieć 230v, potem czerwoną klemę, następnie czarną klemę. Odpaliłem i wszystko ok. Polecam. ( Wspomniane obawy trochę przeszły gdy przeczytałem w sieci, że prostownik ma jakieś zabezpieczenia  przed przeładowaniem.) Moja porada nie jest reklamą prostownika.  

Od lat stosuję taką automatyczną ładowarkę kupioną w L...u. Bardzo udany zakup i jest przystosowana( ma zabezpieczenia) do ładowania aku. w aucie. Stosując zasadę podłączania jak w instrukcji -patrz wyżej., nie ma żadnych obaw z dokonaniem zwarcia. A tak na marginesie pozostawienie auta " na pastwę losu" przez 3 miesiące to nie lada "wyczyn".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2019 o 00:57, Szary. napisał:

A tak na marginesie ,od dawna testuję odpinanie wtyczki ECO ładowania od klemy - aku .

A możesz się podzielić jakimiś wnioskami z tych testów?

Co do tego "ekologicznego" ładowania, to żadnych bezpośrednich objawów (typu trudności z uruchamianiem, itp.) nigdy mi się nie przytrafiły, natomiast na każdym przeglądzie w ASO, gdy wykonywana jest ta ich "diagnostyka", pojawia się informacja, że akumulator nie jest w pełni naładowany - mogę wrzucić skan takiego wydruku.

Problem jest ten sam, co roku - począwszy od pierwszego przeglądu :) - i zawsze w ASO doradzają doładowanie akumulatora. :) Zastanawiam się, czy to może mieć związek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...