Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T32] Fabryczne audio


devilde
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Niestety tu nic nie pomoże. Byłem u fachowca. Słaba jest baza ( Daewoo). żadne wymiany głośników nie pomogą. Może "śiwrgotki" tylko na wysokie tony, ale nie tego w Nissanie brakuje. Nissan pozostał w tej dziedzinie kilka lat za konkurencją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fabryczne audio u mnie bardzo ok, jestem zadowolony. Jednak chyba zależy od poziomu audiofilstwa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nissan Connect jak na obecne standardy dźwiękowe, nawigacyjne i multimedialne jest fatalny. Działa. Tyle można o nim dobrego powiedzieć.

i dlatego z premedytacją z niego zrezygowałem. Dla wersji Acenta system inforozrywki z kamerami 360 kosztował ok. 6 tys. Zresztą nawigacja w telefonie i tak o niebo lepsza.

Fabryczne audio u mnie bardzo ok, jestem zadowolony. Jednak chyba zależy od poziomu audiofilstwa :-)

wersja z NissanConnect czy bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no proszę Cię. Zerowy poziom audiofilstwa jest wymagany, wystarczy przejechać się inną losową wybraną marką samochodów by poczuć różnicę - no może poza Renault i Dacią. :P

 

Nissan Connect jak na obecne standardy dźwiękowe, nawigacyjne i multimedialne jest fatalny. Działa. Tyle można o nim dobrego powiedzieć.

Kurcze nie wiem czy piszemy o tych samych systemach :-)

Jak się tu naczytałem przed odbiorem jaki to "shit" to mi trochę mina zrzedła, ale po odbiorze stwierdzam, że audio całkiem dobrze gra.

wersja z NissanConnect czy bez?

Tekna wszystko mająca chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla zwyklego sluchania radia to w zupelnosci wystarczy

Jesli ktos ma diesla to nic lepszego nie potrzeba ;)

 

Czy ktos kombinowal z kamera DVR np. taka:

 

https://www.aliexpress.com/item/1920-1080P-Car-DVR-for-Nissan-March-Tiida-Sylphy-X-trail-Teana-Qashqai-Livina-Built-in/32700946573.html?spm=2114.13010208.99999999.271.z6Jrfc

 

Zastanawiam sie nad czyms w tym rodzaju, jest niewidoczna (w niektorych krajach przeciez zabronione nagrywanie) i podlaczenie w miare poste.

Tylko cos mi sie wydaje, ze to nie bedzie pasowalo do naszych X'ow w Teknie.


Jak dla zwyklego sluchania radia to w zupelnosci wystarczy

Jesli ktos ma diesla to nic lepszego nie potrzeba ;)

 

Czy ktos kombinowal z kamera DVR np. taka:

 

https://www.aliexpress.com/item/1920-1080P-Car-DVR-for-Nissan-March-Tiida-Sylphy-X-trail-Teana-Qashqai-Livina-Built-in/32700946573.html?spm=2114.13010208.99999999.271.z6Jrfc

 

Zastanawiam sie nad czyms w tym rodzaju, jest niewidoczna (w niektorych krajach przeciez zabronione nagrywanie) i podlaczenie w miare poste.

Tylko cos mi sie wydaje, ze to nie bedzie pasowalo do naszych X'ow w Teknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze powtarzam, że wchodzenie na wyższy poziom jest zgubne :-). Ja w każdym razie jestem zadowolony, może przyjdzie czas na refleksje :-)

Kolego pomóż proszę rozwikłać, przyczynę dla której nie mogę odtwarzać z pendrive'a? Mam na nim mp3, a po włożeniu do gniazda komunikat systemu brzmi mniej więcej "nie obsługiwany format plików" W czym może tkwić przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę innej metody niż metoda prób i błędów:

 

1) sprawdź to samo na innym pendrivie - jaką masz pojemność?

 

2) jesteś pewien, że masz je zapisane w mp3, a nie w jakimś flac'u na przykład? :P

 

3) może masz jakąś nazbyt skomplikowaną strukturę katalogów?

 

4) w jakim standardzie plików masz sformatowanego pendrive'a? Przypuszczam, że powinieneś mieć FAT32.

ad.1 2GB

ad.2 na 100% mp3

ad.3 pliki wrzucone bezpośrednio, bez katalogów

ad.4 było FAT32, zmieniłem na NTFS - bez efektu

Chyba z innym pen'em jako pierwsze muszę spróbować. Nie podejrzewałem, że może być coś nie tak z pen'em bo w focusie działał bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z telefonu z androidem 7.1.1 od razu znalazł pliki muzyczne i zaczal odtwarzac -tez w mp3.

Zobacz z innym pendrive bo może cos nie tak z nim jest

Nie sadze żeby struktura plikow była jakims problemem -wówczas nie znalazł by plikow

Może masz jakiś nieobsługiwany bitrate itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W holandii chyba dostrzeżono problem i pojawiła się oferta poprawy audio przygotowana przez Focal, cena za podstawowy zestaw 230 E, średni 360 i z subem 820. Nie wiem czy warto się na to porywać.

Fotka z ofertą w załączonym pliku.

post-97565-0-53378200-1488955238_thumb.jpg

Edytowane przez peterp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skopiuj z różnych miejsc mp3 z różnymi jakościami i wtedy spróbuj


i oczywiście inny pendrive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na innym pendrive czyta te same mp3, pytanie czy to kwestia pendrive'a czy formatu plików, muszę jeszcze raz tego pierwszego pedrive'a sformatować na FAT32 (na NTFS nie działał). Ten drugi poszedł sformatowany na FAT32, ale ten pierwszy chyba też był na FAT32 jedynie co to może mu się struktura sypnęła. Dam znać...

 

Sprawa rozwiązała się, przyczyną jest brak kompatybilności usb 2GB ("no name" sprzed kilku lat) z NC. Nowsze, większe usb (4GB) w formacie FAT32 działa poprawnie.

Edytowane przez nori76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Szanowni koledzy jako że jestem tu nowy więc pragnę powitac wszystkich forumowiczów i chciałbym się wypowiedzieć w kwestii fabrycznego zestawu audio z nawigacja w t32 a mianowicie jeżeli chcecie znacznej poprawy jakości i głośności systemu to po swoim doświadczeniu mówię wzmacniaczom stanowcze stop szkoda kaski fabryczne radio ma jej całkiem sporo ja po długich konsultacjach (nie chciałem ingerować w instalację samochodu) zdecydowałem się wyciszyć drzwi wewnątrz mata Dynaudio na zewnątrz mata Gladen i wszystkie glosniki na Morel Tempo i koledzy uwierzcie mi nie trzeba wydawać majątku bo taka modyfikacja naprawdę daje radę i zadowoli dość wymagająca część forumowiczów.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, ze samo radio nie jest tragiczne ale glosniki no i oczywiście wyciszenie stanowią większy problem, tak?

Tez się zastanawiałem nad wyciszeniem ale nie wiem czy same drzwi daja rade czy trzeba by i podloge z nadkolami i bagażnik tez wyciszać bo to już kilka tysięcy kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz to pisałem wielokrotnie, podstawa wyciszenie drzwi minimum, dobry zestaw ze zwrotnicami i wzmacniacz. Cały sygnał idzie tylko na przód, tylnich papierzakow nie da się słuchać. Wtedy niewtajemniczony może na próżno szukac subwoofera.

U siebie po wyciszeniu wsadziłem zestaw DLS, ale bez wzmaka samo radio jeszcze sobie nie radzi z głośnikami. Oczywiście jest o niebo lepiej niż na fabrycznych.

Co do Morela, suuuper sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez się zastanawiałem nad wyciszeniem ale nie wiem czy same drzwi daja rade czy trzeba by i podloge z nadkolami i bagażnik tez wyciszać bo to już kilka tysięcy kosztuje

Bez przesady, no chyba, ze jesteś audiofilem i planujesz start w zawodach, jasne. Tyle, ze wtedy zostawiać jednostkę to jak wyłożyć kasę na zaje...e auto i postawić je na stalówkach z kołpakami z lidla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam tylko doradzam ze nie ma sensu wymieniać radia Bez wymiany glosnikow jednakowoż zostawiając fabryczne audio też można spowodować ze nowe glosniki będą bardzo ładnie grały jak w moim przypadku morele tylko ze jak Bez wzmacwzmacniacza to wersja tempo no i bez wytlumnienia się nie obejdzie ale na początek same drzwi wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj raczej trudno o inne czyt. lepsze radio, ja pisałem o podlaczeniu wzmacniacza po wysokich pod fabryczne, bo jednak same, nawet najlepsze głośniki niewiele zmienia jak nie ma czym ich napędzić.

Niemniej już samo wygluszenie dużo daje nawet na fabrycznych papierzakach i to opcja najmniej kosztowna. Wiem, bo po wygluszeniu mialem 1-2 dni stare głośniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie było mowy o ingerencji w instalację pod wzmacniacz więc zrobiłem to co mogłem najlepszego na moje nie audiofilskie ucho jest super więc podzieliłam się doświadczeniem z kolegami forumowiczami bo wiem że nagłośnienie w nowym ixie może przyprawić o ból głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomcio

Czy wygluszenie wykonales samodzielnie?

Jaki to koszt?

I poprosze o wyjasnienie szersze "wewnątrz mata Dynaudio na zewnątrz mata Gladen i wszystkie glosniki na Morel Tempo" jesli mozna zrobic to samidzielnie.

Faktycznie czasem max volume a muzyki nie słychac.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morele niestety wyjdą drogo. Jak 6 nowych + sub to czasem kosztują tyle co auto (przesada).

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów za wytlumienie plus glosniki Morela zapłaciłem 2200 zl z czego robocizna o ile się nie mylę kosztowała ok 700 zł ale musiałbym popatrzeć na fakturke na sam przud glosniki ze zwrotnicami to był koszt ok 600zl zrobiłem to w krakowie w firmie Teleradiomen bardzo ich plecak nie naciagaja a żona się na temacie chociaż m byłem pierwszy z nowym ixem i nie chciałem wzmacniacz a oni dali radę mnie zadowolić
Sorki za bledy w odpowiedzi ale jestem trafiony

 

Za tego niechlujnie postawionego "kloca" otrzymujesz ostrzeżenie z wpisem do akt. ze szlabanem na klawiaturę = 30 dni. (regulamin III / 6h)

Normalne bym to wywalił w kosmos, ale ku przestrodze innych w podobnym stylu piszących, zostawiam

Edytowane przez Andrzej G
Ostrzeżenie - regulamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym pochwalić Andrzeja, za to, że przed "ale" stawia przecinek. Kto to dziś jeszcze robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...