Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Key is not detected-Problem z kluczykiem i trybem awaryjnym


'Jerry'
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem Nissana X-Traila T31 2.0 DCi 173KM 2013/14 r. wersja LE bez kluczykowa (ręczny przycisk LOCK). Kupiłem go po wypadku (wymieniane lewe nadkole, zderzak, obie lampy i poduszki powietrzne) i mam dwa problemy.

 

Problem pierwszy:

Nie mogę przejść z trybu LOCK na tryb START. Gdy wciskam hamulec i chcę przełączyć stacyjkę na liczniku pojawia się napis :KEY IS NOT DETECTED" no i oczywiście elektromagnes nie "odbija". Stacyjkę można odblokować tylko "manualnie" wkładając kluczyk do stacyjki. Ponadto gdy stacyjka nie jest w trybie LOCK samochód można odpalić bez kluczyka w samochodzie

post-97679-0-31810800-1455562164_thumb.jpg

 

 

Problem drugi:

W samochodzie włączył się tryb awaryjny. Czyli oczywiście max 3tys obrotów/min i nie działa tempomat. Po skasowaniu błędów u mechanika wszystko było ok przez 2 tyg. no i znowu to samo... na panelu świeci CHECK i pomarańczowy trójkąt.

 

 

Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam sie bo mam auto od niedawna ale samo kasowanie bledow bez usuniecia przyczyn chyba niewiele pomoze

wrzuc jakie bledy to moze ktos z kolegow bedzie mial wiedze co naprawiac

oczywiscie na drugim kluczyku dzieje sie to samo? bateryjki sprawne?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeżeli jest to samochód powypadkowy to możliwe że komputer zapamiętał wypadek i cały czas wchodzi w tryb awaryjny. W niektórych samochodach ale ciężarowych przy włączonym trybie awaryjnym nie potrzeba kluczyka w samochodzie (z powodu np. holowania) nie wiem czy stosowane jest to też w samochodach osobowych, ale poszperam w internecie na ten temat.  A wracając jeszcze do kluczyka. Może w kodach usterek pisało "brak łączności między sterownikiem a kluczykiem immobilizera" ?

 

Pozdrawiam.

Diagnosta/Mechanik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi zamykają się przez naciśnięcie przycisku na drzwiach lub na klapie bagażnika tylko wtedy gdy stacyjka jest w trybie LOCK. Gdy jest ona w trybie 1 (stacyjka wyłączona ale nie ustawiona na zablokowanie) po naciśnięciu przycisku słychać krótkie powtarzające się "pikanie" tak jakby były otworzone drzwi lub kluczyk był w środku

Edytowane przez 'Jerry'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat to nie jest bledem, ma byc w trybie LOCK zanim zamkniesz drzwi przyciskiem na klamce albo pilotem, zerknij na Instrukcje obslugi (3-17, 3-18)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@borge ja w swoich nissanach mogę zamknąć drzwi i przez pilota i przez przycisk gdy nie mam na LOCK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, i nie sygnalizuje Ci tego brzeczyk? nie pojawia sie zaden komunikat?

nie mam pojecia czy to wada czy zaleta,' Instrukcja obslug'i w rozdz.' System inteligentnego kluczyka' i dalej 'Przewodnik opisujacy mozliwe problemy' (3-17, 3-18) nakazuje ustawienie wylacznika zaplonu w pozycje LOCK, w przeciwnym razie rozlega sie dzwiek brzeczyka a na ekranie pojawia sie komunikat ostrzegawczy

zreszta wydaje sie to logiczne zeby ustawic na LOCK, uzywajac systemu z tradycyjnym kluczem, zanim wysiadziesz z auta i zabierzesz ten klucz ze stacyjki tez przekrecasz go maksymalnie w lewo zeby go wyciagnac

 

kupujac auto zostalem uczulony przez sprzedajacego zeby ustawiac zaplon na LOCK gdyz w przeciwnym razie moze dochodzic do poboru pradu co przy dluzszych postojach moze skonczyc sie szybszym wyladowaniem akumulatora

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem wczoraj trochę i w T31 przed liftem można było zamknąć drzwi na trybie 1. Po lifcie już nie było to możliwe. U mnie to było możliwe ponieważ przy "składaniu" nissana musiałem zrobić ręczne odłączanie elektromagnesu na dwa przyciski, dlatego mogłem zamknąć samochód na trybie 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzeba wcisnąć sprzegło i hamulec

Jak wymieniłeś poduszki naprawiłeś centralkę od poduszek ?

Mozna zamknąć gdy nie ma pozycji LOCK popika i przestanie a na tablicy mruga okrągła czerwona kontrolka i akumulator po kilku dniach pada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralka byłą naprawiana. Skontaktowałem się z panem diagnostą i problem jest ze sterownikiem. Nie ma komunikacji pomiędzy kluczykiem a komputerem. Możliwe że w trakcie wypadku sterownik też "dostał".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...