Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stanowisko serwisów w sprawie nadmiernego zużycia oleju w silnikach 1.2 DIG-T.


colins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mozna przeczytać na tym forum każdy z nas sie godzi na te dolewki, przy serwisach wygrywali nowe softu i mówili ze juz teraz będzie ok....

Na ten moment chodziło mi o to, żeby ASO  wystąpiło w moim imieniu do centrali opisali dobrze sytuacje i przy rozmowie sami wyszli z ta inicjatywa także oszczędzili mi (na ten moment) wytaczania ciężkich dział.  Każdy kto troche poczyta na temat działania tlokow, albo ma taka wiedzę wie ze w stosunkowo nowym aucie, gdzie olej, filtry sa wymieniane na czas nie ma prawa dojść do takiej usterki. Luzy ustawiane sa hydraulicznie, wiec musiała byc wada przy obróbce. 

Przebieg nie jest najmniejszy, ale to sa głownie jazdy „dookoła komina” - także auto nie było zylowane... 

Ponadto trzeba pamiętać, ze strona w sporze nie jest ASO tylko importer... 

Auto jeździło do ostatniej chwili, nie wydawało dziwnych dźwięków, skrzynia tez nie sprawiała kłopotów, nie było wzrostu spalania. Od ostatniego przegłosu z początku września przejechałam 4tys. Czyli co, nie znasz dnia ani godz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klanita,prawda jest taka,że za te 10 tys zł masz przynajmniej 3 silniki + wymiana...

https://allegro.pl/oferta/silnik-kompletny-1-2-hra2-2015-pulsar-juke-qashqai-7743976753   15 r

https://allegro.pl/oferta/silnik-kompletny-pulsar-qashqai-1-2-dig-t-hra2-7781255225  ,drogi ale już 16 r

https://allegro.pl/oferta/silnik-kompletny-pulsar-qashqai-1-2-dig-t-hra2-7236239425    ,dobra cena i silniczek jak z taśmy 4 tys przebiegu.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie czekam na decyzje centrali, podobno maja na odp 2 tyg, ale zwykle w ciagu 5 dni odpowiadają.  Jestem w stanie poczekac tych kilka dni a wtedy ewentualnie bede myslala co dalej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie inne terminy dot. zwykłego Kowalskiego a inne jesli zwraca sie do centrali ASO. 

Swoj opis sytuacji rownież wysłaliśmy do centrali i tak tez kazał zrobić serwis, aby to poszło z dwóch stron.

Bede informowała na bieżąco co w mojej sprawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sięgnę pamięcią, to znam tylko jednego producenta, który wprost przyznał się do wady produkcyjnej swoich samochodów i było to... Daewoo. Pewnie niektóre dziadki pamiętają, że wypuszczona została pewna liczba Lanosów z "lakierem zdrapką", a gdy ludzie zaczęli zgłaszać problem, to Daewoo nie bawiło się w ponowne lakierowanie tylko wymieniali całe samochody na nowe. To było dopiero honorowe wyjście z sytuacji. A potem pojawił się silnik TSI od VAG i honor się skończył :D, a i inni producenci poszli w ślady VAGiny, czego najlepszym przykładem jest choćby ten temat. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogole nie liczę, ze oficjalnie przyznają sie do wady fabrycznej - bo to dla nich miałoby zbyt poważne skutki. 

Wystarczy, ze w moim przypadku pogwarancyjnie wymienia mi silnik. 

Czytajac to forum i inne tez, mozna sie dowiedzieć, ze jest dużo osób, które nie pilnują serwisów, zrobią dwa, a na trzeci nie jadą... wówczas są z góry na straconej pozycji. A ponieważ chciałam tym autem troche pojeździć to dbałam o to wszystko. Ale nie ma co gdybać, w nadchodzącym tygodniu powinno sie wszystko wyjaśnić ;) 

Najgorsze, ze zanosi sie na miesiąc bez auta :( teraz miałam z assistance, ale jutro oddaje. Czy serwis powinien o to zadbać? Wiecie Panowie coś na ten temat? Jestem po gwarancji przypomnę ;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to już nie wiem co myśleć o tym silniku. Zaryzykowałem zakup z tym silnikiem, mimo że po lekturze forum miałem dużo strachu - awaria silnika to jedyne czego się w aucie boję bo z doświadczenia innych, rachunki za naprawy jakie znam są zazwyczaj najdroższe do reszty. No ale też mam w rodzinie i u znajomych qq i renówki z tym silnikiem (czy jego wariacją, bo nie wiem czy to identyczne silniki). Niektórzy dobijają do 200kkm i nie chwalili się by robili dolewki czy mięli jakieś większe problemy (w sensie że warte wspomnienia). Mój też póki co oleju łykać się nie wydaje., a pisałem że cholera wie kto na m wcześniej jeździł i jak traktował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie czytać forum i cieszyć się jazdą. Nie wszystkie egzemplarze tego silnika były obarczone problemem podwyższonego zużycia oleju i Twój pewnie też jest z tych pozbawionych wady. Dla mnie natomiast największą zagadką jest to, że te problemy pojawiały się w tych silnikach całkowicie losowo, bo raz w tych z początku produkcji, innym razem z końca, a na przykład w Pulsarach chyba nikt nie zgłaszał problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy kupnie handlowiec odradzil silnik 1.2 chodz mówił że jest lepiej niż na początku produkcji a był koniec 2016. Teraz na forum mamy właśnie żniwo tych niedoróbek które niszczą niestetu wizerunek nissana. Wtedy przy 1.6 brakowało mi tylko skrzyni dsg którą jest już dostępna w 1.33.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz, ile procent klientów czyta fora internetowe?
A silnik miał reklamę że ho ho

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tu nie o "wielkość" silnika chodzi, a o konstrukcję i jakość materiałów. (jakoś nie słychać o wielkich problemach np. 1.2 Peugeot /citroen czy 1.0 Forda czy Hondy)

Przykładem mój słynny wynalazek 1.5 dci. Gdy mimo super dbania o toto i tak się przekręcił, miły Pan kierownik aso powiedział mi rzecz taką, ten sam silnik jest w Mercedesach ale oni przebudowali go nieco, zmieniajac wal, panewki i coś tam jeszcze, co w efekcie wyeliminowało problem obracania panewek.

Nissan oficjalnie wysłał zapytanie czy można zmienić materiały zastosowane w silniku na lepsze, na co Renault odpowiedziało "współczesna wiedza w zakresie...ble, ble, ble... nie pozwala na zastosowanie innych (lepszych) komponentów.

Pomyślałem wtedy, że to celowe działanie, ma wytrzymać gwarancję i chwilę po, a jak komuś padnie wcześniej, to wymienimy najwyżej.

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2019 o 13:47, colins napisał:

Więc nie czytać forum i cieszyć się jazdą. Nie wszystkie egzemplarze tego silnika były obarczone problemem podwyższonego zużycia oleju i Twój pewnie też jest z tych pozbawionych wady. Dla mnie natomiast największą zagadką jest to, że te problemy pojawiały się w tych silnikach całkowicie losowo, bo raz w tych z początku produkcji, innym razem z końca, a na przykład w Pulsarach chyba nikt nie zgłaszał problemu.

Na zagranicznych forach chyba zgłaszali. Fakt, że Pulsar był robiony w Hiszpanii tak jak Megane, a QQ jak wiadomo w GB. Może nieco inne rzeczy szły do Hiszpanii, a inne do GB :D

 

https://www.pulsarforums.co.uk/viewtopic.php?t=109&start=20

Edytowane przez polonus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, była nawet partia pulsarow, gdzie "maniana" zapomniała wlać olej do skrzyń biegów

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bardzo krótkiej rozmowy z serwisem udało mi się dowiedzieć, ze Nissan przyznał nam wymianę głowicy w ramach gwarancji, dalsze i szersze info będę miała w piatek po wizycie w ASO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, klanita napisał:

Z bardzo krótkiej rozmowy z serwisem udało mi się dowiedzieć, ze Nissan przyznał nam wymianę głowicy w ramach gwarancji, dalsze i szersze info będę miała w piatek po wizycie w ASO. 

Dowiedz się o tłoki i pierścionki ,jak  pisał Szary,może też dorzucą,a jak nie to dalej walczyć.I podpierać się poborem oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piatek napisze co dalej - pisaliśmy rownież o pierścienie a dodatkowo juz od siebie muszę zrobić rozrząd,bo mam juz 90tys na liczniku. 

W każdym razie zależy im na ugodowym załatwieniu sprawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec w 100% zfinasowali nam głowice i uszczelkę oraz walki rozrządu.

Musimy pisac o sfinansowanie pierścieni (przecież brał olej)  i zaworów. Serwis powiedział ze moznaby było założyć nowa głowice i jeździć dalej No ale oni sie pod tym nie podpiszą, wiec wymiana rozrządu tez musi byc zrobiona plus świece. 

Musimy zapłacić za robociznę a to i tak 6tys. No cóż, ale moze w końcu odzyskam auto.... po 5 tygodniach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie horror...Taniej wyszedłby prawie nówka z rozbitka,+ wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, klanita napisał:

Tak wiec w 100% zfinasowali nam głowice i uszczelkę oraz walki rozrządu.

Musimy pisac o sfinansowanie pierścieni (przecież brał olej)  i zaworów. Serwis powiedział ze moznaby było założyć nowa głowice i jeździć dalej No ale oni sie pod tym nie podpiszą, wiec wymiana rozrządu tez musi byc zrobiona plus świece. 

Musimy zapłacić za robociznę a to i tak 6tys. No cóż, ale moze w końcu odzyskam auto.... po 5 tygodniach 

Weź kosztorys i zobacz ile ASO liczy sobie za części do rozrzadu. Porównaj cenę z zamiennikami w sklepach niezależnych. Możesz zaoszczędzić sporo. Zamontować części dostarczone przez ciebie zamontują. Nissan nie robi z tym problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozemy przywieść swoje części i nie robią z tym problemu, ale wówczas nie dają gwarancji, jesli robię na oryginalnych dostaje rok gwarancji. 

Dostalam całkowity kosztorys z cena części i wycena robocizny rozpisana na roboczo godziny. 

Silnik rozebrany jest cały także dokładnie widzieli juz co trzeba w nim zrobić - kosztorys który dali jest najgorszym wariantem. 

Jednak tak jak napisałam jutro kontaktuje sie z centrala w celu wynegocjowania kolejnych części. Autem chce jeszcze pojeździć wiec zależy mi aby było zrobione dobrze i u kogoś kto sie pod tym podpisze i przystawi pieczątkę, da gwarancje.

byla tez rozważana opcja włożenia całego silnika No ale... nie wiesz na co trafisz... 

Bede informowała co dalej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2019 o 11:47, klanita napisał:

 

 

Nie zazdroszczę dezycji. Wydanie jednak 6 tys na naprawę tej turbopierdziawki nawet z partycypacja Nissana w kosztach to ekonomiczne harakiri.

Uwzględnili Ci w kosztorysie zniżkę za udział w programie NissanAndYou i dodatkowy rabat za swoją indolencje podczas poprzednich przeglądów? Wypadałoby...

Edytowane przez zeke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...