Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stanowisko serwisów w sprawie nadmiernego zużycia oleju w silnikach 1.2 DIG-T.


colins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji zmiany kół na letnie pomierzyłem czasy przyspieszeń:

0-100-km/h           12.4s

60-100km/h

III bieg - 8,8s

IV - 12,5s

V - 19,7s

 

80-120km/h

IV  - 14,6s

V  - 24,7s

VI - 39,1s

 

Może sobie  ktoś z nowym softem porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym krakać, ale coś mi to wygląda tak trochę na szukanie po omacku przez Nissana złotego środka. 

 

Myślę, że raczej przez Renault ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć...szukają...chyba dlatego olewają zapytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zmiany kół na letnie pomierzyłem czasy przyspieszeń:

0-100-km/h           12.4s

60-100km/h

III bieg - 8,8s

IV - 12,5s

V - 19,7s

 

80-120km/h

IV  - 14,6s

V  - 24,7s

VI - 39,1s

 

Może sobie  ktoś z nowym softem porównać.

Coś dziwnie mi te wyniki wyglądają. Od razu mówię że w QQ tego nie mierzyłem, ale moje plecy mówią zupełnie co innego. Moje drugie auto z dieslem od 60 do 100 na 4 biegu przyspiesza w ~6,3 sekundy, na piątce (ostatni bieg) 80 - 120 zamyka się w dziesięciu sekundach. No a na pewno trójka w QQ wciska znacznie mocniej niż piątka w dieslu, a zgodnie z pomiarami byłoby prawie podobnie. Nie miałeś czasem pod górkę? 

 

EDIT: daleko nie trzeba szukać: http://www.autocentrum.pl/filmy/nasze-nagrania/przyspieszenia/nissan-qashqai-1-2-dig-t-115-km-acceleration-0-100-km-h/#t=0m1s

 

60 - 100 na czwartym biegu to 9,4 sekundy... pewnie robione na pierwszym sofcie, bo różnica drastyczna na niekorzyść Twojego egzemplarza.

 

A testy robione są na driftbox'ie, więc wyniki "licznikowe" byłyby minimalnie lepsze.

Edytowane przez bamaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu  serwisu.Po wczytaniu drugiej wersji softu,stwierdzam,że samochód stał się żwawszy,tak jak pisałem,ale też ma większy apetyt niż na poprzednim programie.Nie jest to wielka róznica może jakieś 0.3l-0.4l na 100km.Czyli wróciłem do dawnego spalania zaraz po kupnie :D

Oleju jeszcze nie sprawdzałem,zrobię to jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak przewidywałem. Jeszcze ze 3 aktualizacje metodą prób i błędów i może coś z tego softu będzie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie,gdyby nie brał oleju może tak być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu  serwisu.Po wczytaniu drugiej wersji softu,stwierdzam,że samochód stał się żwawszy,tak jak pisałem,ale też ma większy apetyt niż na poprzednim programie.Nie jest to wielka róznica może jakieś 0.3l-0.4l na 100km.Czyli wróciłem do dawnego spalania zaraz po kupnie :D

Oleju jeszcze nie sprawdzałem,zrobię to jutro.

No to znając moją z**e z takim softem dojdzie do 10l spalanie bez problemu :(

Teraz już średnie z tankowań jak jedzie sama ma równe 9. Ja jak jadę i to nie jak emeryt to do 7,8 maksymalnie dochodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem nareszcie odpowiedź z Nissana...i dalej nic w temacie o który pytałem:

Budapeszt, dnia 31 marca 2016 r. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

                                                                         Nr sprawy: 1-640362809

 

 

Pan Jacek Ś.

jacek0959@interia.pl

 

 

dot.: samochodu Nissan Qashqai, VIN: 

 

 

 

 

 Szanowny Panie,

 

 

W odpowiedzi na Pana kolejne pismo reklamacyjne ninejszym przedstawiamy nasze stanowisko:  

 

 

Z informacji przekazanych nam przez Autoryzowanego Dealera „PGD” w Dąbrowie Górniczej wynika, że dnia 22 marca b.r. serwis wgrał najnowsze oprogramowanie, na skuteg czego silnik w Pańskim samochodzie stał się mocniejszy w zakresie obortów.

 

 

Serwis ponadto zobowiązał się do sprawdzenia poziomu oleju silnikowego po przebiegu 5000 km.

 

 

Mamy nadzieję, że na dzień dzisiejszy potwierdzi Pan prawidłowe funkcjonowanie w pracy silnika.

 

 

W razie dalszych wątpliwości, prosimy o kontakt z naszą infolinią.

 

 

Z poważaniem,

 

 

 

 

Agnieszka Asztalos

Dział Obsługi Klienta

 

Co by nie mówić,podparli się znowu serwisem,ciekawe czy jakbym się nie zgłaszał na wgranie dostałbym odpowiedź???


Ręce mi już opadły,daruję sobie na razie dalszą przepychankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić,podparli się znowu serwisem,ciekawe czy jakbym się nie zgłaszał na wgranie dostałbym odpowiedź???

To jest zapewne pytanie retoryczne...? :whistle:

i tak jest nieźle - do mnie polska centrala Forda się odezwała, dopiero gdy pożegnałem się z Ford of Europe GmbH w Kolonii parafrazą piosenki Demisa Russosa  :whistle: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! K***a! Walę łbem w ścianę z rozpaczy ,cóżem najlepszego zrobił!,o ja nieszczęśliwy!Po com jechał!? Chyba tylko po to,żeby się dowiedzieć tego co wiem...a czego nie wiedzieli w Dupapeszcie...Oooo matko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście odpowiedź polskiej centrali brzmiała "na drzewo" - i kij, że miałem gwarancję...


Goodbye my xxx goodbye
I never will be true
So kiss me in my ....
I will never come back to you!

 

Wpisz w miejsce xxx nazwę marki....

 

U mnie się przynajmniej pięknie zeszło z rymem :):whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w trzeciej linijce miało być ass? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierszyk przedni  :)  JACKO29  nie załamuj się, może za mądre pytania im zadajesz, niemniej ciśnie się na usta niecenzura 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,olej sprawdzony po nocnym postoju,ubyło od przeglądu(miesiąc,przejechane ok 1200km) ok 1cm na patyku...Nieciekawie to wygląda.Mam zaproszenie do serwisu na uzupełnienie oleju i będzie kontrola od nowa.

Dochodzę do tego samego wniosku co część z Was,ani Nissan,ani Renault chyba nie wie tak na prawdę jak się za to zabrać i testują na żywym organizmie.


A tu znalazłem coś,tylko nie mogę jeszcze wyszukać czego dotyczy.Mój nr też jest.

https://uokik.gov.pl/download.php?plik=15770


Znalazłem....dotyczy haka,którego nie mam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widocznie nawet marka Nissan qq j11 nie nazywa samochodem :)

Moj o włos ....ale jednak na liście nie jest. Ciekawe co to oznacza....może spytam centrale nissana  :laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że nissan qashqai j11 to motocykl :rolleyes2:

No jak to!? Przecież mieści się z pojemnością wśród motocykli ! :D

Pieer,to dotyczyło haków,doszli do wniosku,że potrafiły się same odkręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj po przejechaniu od nowosci 17 000 ma ubytek stopniowy ale maly oleju. Jak go odebrałem olej był tak 3mm poniżej górnego poziomu. teraz jest 13mm niżej od max.

Zobaczymy co dalej bedzie się działo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie :wave: po wgraniu nowego softu minęło ponad 1000 km. Nie bardzo wierzyłem ,ze coś to pomoże na zużycie oleju :(

a jednak.... przestał żłopać całkiem :thumbsup: czary mary :D

jedyne co to w międzyczasie kazałem odsiorbać  troche, bo po przeglądzie wlali ponad stan - teraz jest na max i wszystko jest ok

Co do osiągów : też mi się zdaje, że moment uciekł do góry na jakieś 3 tys obrotów, a mimo to mam odczucia że lepiej ciągnie :rolleyes:

zużycie paliwa - raczej bez zmian - jednym słowem jestem zadowolony z tego oprogramowania :banan:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej pani to przydałoby się nalać pod czerep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@JACKO29,

@rozbef:

 

kojarzycie czy po wgraniu nowego oprogramowania skasowały Wam się liczniki przebiegów (TRIP A, TRIP B) i np średnie spalania (1,2) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...