Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stanowisko serwisów w sprawie nadmiernego zużycia oleju w silnikach 1.2 DIG-T.


colins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyśleć, że prawdziwie japońskie silniki nawet po wielu latach pracy potrafiły być suche jak pieprz na zewnątrz.

Z tego powodu pokrywały się patyną czy nawet rdzą, ale nadal gwarantowały pełną szczelność i mechaniczną sprawność.

A tu w nowych wycieki. :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie twierdzą że to wina fabryczna słabo uszczelnione  :|  a ja widzę to inaczej serwis leje za dużo oleju ,teraz będę bardziej czujny  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśleć, że prawdziwie japońskie silniki nawet po wielu latach pracy potrafiły być suche jak pieprz na zewnątrz.

Z tego powodu pokrywały się patyną czy nawet rdzą, ale nadal gwarantowały pełną szczelność i mechaniczną sprawność.

A tu w nowych wycieki. :thumbsdown:

A co dziś robią na dłużej niż pięć lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kredyty Panie Kolego.... :D

To nawet na 30 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zaczęło się ubytek 1.5 l na 10.000 km. Dolałem do pełna i teraz śledzę ile ubywa na 1000 km, 2000 km. Na bagnecie widoczny ubytek około 2 do 3 mm od maximum po 2000 km. Nietypowe pytanie może ktoś odpowie. Ile wchodzi oleju pomiędzy minimum a maximum w silniku 1.2 DIG-T. Dzwoniłem do 2 serwisów i dwie różne odpowiedzi pierwszy około 1 litr drugi 0,8 l. a jak jest faktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubytek 2-3 mm na 1000??? Jakbyś miał pustą miarkę to mógłbyś się martwić.Ja bym to zaliczył do normalnych zużyć.U mnie czasami po tysiącu było poniżej minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się ubytek 1.5 l na 10.000 km. Dolałem do pełna i teraz śledzę ile ubywa na 1000 km, 2000 km. Na bagnecie widoczny ubytek około 2 do 3 mm od maximum po 2000 km. Nietypowe pytanie może ktoś odpowie. Ile wchodzi oleju pomiędzy minimum a maximum w silniku 1.2 DIG-T. Dzwoniłem do 2 serwisów i dwie różne odpowiedzi pierwszy około 1 litr drugi 0,8 l. a jak jest faktycznie.

 

To podobnie jak u mnie 1,5 l / 11 000 km.

Ja sprawdzam patyk co 1 tys.  km i średnio co 3 tys dolewam 0,5 l oliwy.

Serwis twierdzi że takie zużycie jest jak najbardziej ok. - nie wiem co o tym sądzić - gwarancja do kwietnia br.

Rocznik 2014, silnik 1,2 przebieg 43 tys km.

Edytowane przez rtoip10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają normę 0.5L na 1tys i nic nie zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że skłoni silnik do zwiększenia apetytu na olej. ;)

Oczywiście nikogo nie namawiam do kombinatorstwa. Tak tylko sobie głośno myślę co by było gdyby. :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają normę 0.5L na 1tys i nic nie zrobisz

To chyba jacko29 przesadziles może 0.05L na 1tys dla diesla 0.1-0.2L na 1 tys!

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jacko29 przesadziles może 0.05L na 1tys dla diesla 0.1-0.2L na 1 tys!

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Przecież masz ten zapis w książce serwisowej...a może nawet masz już 1L,bo Nissan miał to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nierealne ze przy 20tys moze maksymalnie spalic 20 litrów oleju i jest ok a jak spali 21 to nie przecież to jest absurd. Ja bym się martwił jakby spalił z 2 litry na 20tys

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety,masz rację,ale w wielu przypadkach tak producenci się zabezpieczają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyczytał na jednym z forum UK, że użytkownicy QQ uzyskali informację, że w pierwszej fazie produkcji silników DIG-T 1.2 użyto za małych tłoków i dlatego dochodzi do dużego zużycia oleju. Nie wiem czy to polega na prawdzie. Zapewne Nissan tego nie potwierdzi ale warto zapytać centralę o ten fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiało być coś na rzeczy,bo tamten silnik był już na początku głośniejszy od tego co mam teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...