Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stanowisko serwisów w sprawie nadmiernego zużycia oleju w silnikach 1.2 DIG-T.


colins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Andrzej G napisał:

To zapytam inaczej - czy ktoś słyszał, by ktokolwiek z użytkowników Pulsarów z silnikiem 1,2 Dig-t narzekał na ubytki oleju ?
Ja nie znalazłem takiego. Trochę to dziwne, bo niby te same silniki, również rocznikowo, a w QQłkach żrą olej, a w Pulsarach nie.

Stąd wniosek, że przy ewentualnych kłopotach QQ z silnikiem 1,2dig-t, po upływie gwarancji robić przekładkę silnika pochodzącego z Pulsara :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, polo32 napisał:

Stąd wniosek, że przy ewentualnych kłopotach QQ z silnikiem 1,2dig-t, po upływie gwarancji robić przekładkę silnika pochodzącego z Pulsara :) 

Wydaje mi się,że trochę przesadzili wkładając 1.2 do Qq,silnik nie wyrabia z rozmiarem i ciężarem tego auta, a w Pulsarze jest w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przesadzili ?

https://samochody.mojeauto.pl/nissan/wymiary-masy/nissan_pulsar.html

https://samochody.mojeauto.pl/nissan/wymiary-masy/nissan_qashqai.html

Niby różnica masy niewielka: 40-110 kg to ciężar pasażera - chociaż dla takiego wysilonego silniczka? Ciekawe jakie mają skrzynie biegów (przełożenia).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tyle tysięcy QQ 1.2 jeździ. Ja przejechałem 72tkm i minimalnie ubywa. Może niech więcej forumowiczów się wypowie. Ja czytam cały czas narzekania tych samych kilku osób. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, krzysrob napisał:

Panowie, tyle tysięcy QQ 1.2 jeździ. Ja przejechałem 72tkm i minimalnie ubywa. Może niech więcej forumowiczów się wypowie. Ja czytam cały czas narzekania tych samych kilku osób. 

Ale jednak ubywa przy naprawdę niewielkim przebiegu, a gdzie tam 100kkm? Już dawno będzie po gwarancji a serwisy będą już zmagały się z usterkami 1.3,które są z Mercedesa(tutaj będzie dopiero cyrk) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ale marudzicie w tym starym roku... :P 

Przejechane 106 000 km - nie bierze oleju i sprawuje się elegancko.

Lubi dobry olej i min 1x/rok wymianę filtra powietrza a nie tak jak jest w książce serwisowej 1x/2 lata.

 

A silnik 1.2 i 1.6 również jest zastępowany 1.33 + DPF bo nie spełniają już najnowszych norm Jurooo.

1.33 Merca to będą zdaje się ostatnie benzyny w Nissanie. Za chwilę rozpocznie się era elektryków, hybryd i innych takich wynalazków...

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 106 tkm to mój dopiero się dotarł :D (teraz 330 tkm - ostatnio wymieniałem rozrząd) - wątpię, czy teraźniejsze wynalazki osiągną ten przebieg, bez wymiany silnika B)

Konstrukcja silnika 1,2 dig-t jest taka sama, ale stopień obciążenia silnika i wykorzystanie jego momentu obrotowego (poprzez dobór odpowiednich przełożeń w skrzyni biegów) musi być różny w zależności od masy i gabarytów samochodu. Podejrzewam, że skrzynie biegów  w Pulsarze czy Quashai są takie same (ekonomia produkcji), stąd odbija się to rykoszetem na silnikach. W Pulsarze 1,2 dig-t wykorzystana jest skrzynia TL4-131 (nie wiem jak w QQ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El,najnowsze silniki Mazdy wolnossące mają wyższy stopień sprężania i przechodzą w trybie spokojnej jazdy lub biegu jałowego na spalanie jak w silniku wysokoprężnym,...Mieszczą się w normie euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko,

A dlaczego pijesz akurat do Mazdy?

Ten temat mam akurat obcykany... z powodu planow zakupowych na poczatku nowego roku... ;)

Jakies inne przyklady? :)

@polo,

Szacunek, ja tyle to swoja kosiarka na pewno nie zrobie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, elsebo napisał:

@polo,

Szacunek, ja tyle to swoja kosiarka na pewno nie zrobie ;)

O przepraszam, proszę nie obrażać ostatniego Mohikanina wśród ostatnich prawdziwych silników Nissana, nazywając go "kosiarką" :D 

Widzę, że następuje powolna rejterada od Nissana  - coś w tym musi być ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie, byłem ostatnio w serwisie i dostałem info więc się podzielę. Pan z serwisu powiedział mi, żeby w silniku 1.2 sprawdzać co jakiś czas olej bo te silniki potrafią łyknąć 1l oleju na 1000km, jak jest za mało oleju to rozrząd się może posypać. Tylko tyle, dziele się informacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się lepiej przejedź tą Mazdą najlepiej przez weekend to zobaczysz, że to nic nadzwyczajnego.

Tą Mazdą jeszcze nie sposób się przejechać, bo "ciepła bułeczka" której fizycznie jeszcze nie ma w PL Ale rzeczywiście rewolucja jeśli chodzi o benzynę. Zresztą do tego nowa 3 jest piękna, tylko te ceny z sufitu https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/583376,mazda-nowa-mazda-3-silnik-skyactiv-x-wideo.html 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strid,jeździłem Madzią 2.5  w automacie i dla mnie to była bajeczka...a działo się to tuż przed zmianą na nową Kaśkę...miała być Madzia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, świetny zestaw (napęd +skrzynia) do tego bardzo ekonomiczny, najmocniejsza rzecz w 6tce, która niestety jest dość głośna (trzecie słupki szum powierza) i trudna w wysiadaniu Ale my mamy przedliftową (2014) a tu już nawet jest następny model

 

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cos musi byc...?

Wg mnie Qashqai a zwlaszcza J11 to dobre auto ale 3-ciego juz raczej nie kupie a X to prawie to samo tyle, ze "kombi" ;)

Nie bardzo jest co dalej wybierac z oferty polskiego importera.

I koncze juz ten OT.

11 godzin temu, polo32 napisał:

O przepraszam, proszę nie obrażać ostatniego Mohikanina wśród ostatnich prawdziwych silników Nissana, nazywając go "kosiarką" :D 

Widzę, że następuje powolna rejterada od Nissana  - coś w tym musi być ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Strider napisał:

 

X-trail to odpowiednik dawnego QQ+2 w cenie dawnego X-trail'a. Nie mniej jednak X-trail to bardziej kompletne auto niż QQ.

Oj tak. Miałem okazję posiedzieć xtrailu w wersji na full wypasie z tego roku, jako pasażer na trasie 500 km. Zwłaszcza się mi podobały jasne skóry, tapicera i dywaniki w kolorze jak w markach premium. Niby większość tego wyposażenia jest w qq (nie piszę o kolorze wnętrza) , ale siedząc w tym x to nawet wypasiony qq wydaje mi się słaby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Strider napisał:

Tylko, że taki X-trail na pełnym wypasie wchodzi w okolice 180k co jest totalnym nieporozumieniem. Oczywiście są tam jakieś rabaty.

Przepraszam za OT

Ja moim znajomym do portfela nie zaglądam. Są ludzie kupujący audi a1, który na lekkim doposażeniu kosztuje ponad 100 tys. zł, a jest to mała popierdółka moim zdaniem nie warta tej kasy i może mieć kosmiczną technologię i miliard zwolenników vag za sobą. Awaryjność donych marek też jest dyskusyjna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Strider napisał:

Ja nikomu nie zaglądam, a jedynie oceniam jakość oferty Nissana w tym segmencie.

Patrząc po sprzedaży globalnej i ilości modeli (nie tak dużej moim zdaniem) to jednak wygląda, że ludziom nissan raczej pasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Strider napisał:

http://pim.pl/ranking-globalnej-sprzedazy-koncernow-samochodowych-w-2017-top-10/

Czy należy zatem założyć, że VWgeny to najlepsze samochody? ;) Mimo pewnej sympatii dla niektórych produktów VAG'a to chyba niekoniecznie tak musi być.

Poza tym Nissan robi ten wynik zapewne głównie rynkiem USA i Azji gdzie dostępne są normalne Nissany z normalnymi silnikami.

A w Europie własnie Qashqaiem z "nienormalnymi" silnikami... :P 

No dobra... idę powoli na jakiegoś szampana. :drinkchampagne:

Najlepszych wyborów motoryzacyjnych Wam życzę w Nowym Roku i najlepszego!!! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Narazie olej nie spada :) i dostalam dodatkowo 2 lata gwarancji w ramach rekompensaty :) takze cos na plus, wiec wlaczam tryb optimistic, oby :) Dzieki bardzo  za pomoc i Wszystkiego Naj w Nowym Roczku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

QQ 1.2 z listopada 2015 jeździł bez większych zarzutów, żarł olej, co zgłaszaliśmy na przeglądach od pierwszego serwisu, kazano nam dolewać raz w miesiącu. Wszystkie serwisy w ASO - ostatni we wrzesniu 2018. 

Bez ostrzeżenia wszedł w tryb awaryjny na autostradzie. Odwieziony na lawecie.

Wypalone gniazda zaworowe przy trzecim cylindrze. Głowica z przetarciami...

dzisiaj jesteśmy po rozmowie z ASO - robią pełna wycenę naprawy i sami zaproponowali, ze skontaktują sie z centrala opiszą przypadek. 

O przedłużonej gwarancji na ten konkretny silnik nic nie wiedza. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, klanita napisał:

QQ 1.2 z listopada 2015 jeździł bez większych zarzutów, żarł olej, co zgłaszaliśmy na przeglądach od pierwszego serwisu, kazano nam dolewać raz w miesiącu. Wszystkie serwisy w ASO - ostatni we wrzesniu 2018. 

Bez ostrzeżenia wszedł w tryb awaryjny na autostradzie. Odwieziony na lawecie.

Wypalone gniazda zaworowe przy trzecim cylindrze. Głowica z przetarciami...

dzisiaj jesteśmy po rozmowie z ASO - robią pełna wycenę naprawy i sami zaproponowali, ze skontaktują sie z centrala opiszą przypadek. 

O przedłużonej gwarancji na ten konkretny silnik nic nie wiedza. 

 

Wg mojej wiedzy, jeśli nie znajdą jakiś niedociągnięć formalnych klienta (np. spóźnione przeglądy) lub nie doszukają się nieprawidłowej eksploatacji (np. jazda ze zbyt niskim poziomem oleju),
to zaproponują darmową naprawę na koszt importera/producenta.

Obym się nie mylił. :nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, ze na to liczę. Przecież Nissan to solidna firma ;)

Wszystko było na czas, nawet juz po gwarancji w grudniu wymieniałam u nich akumulator, bo tez padł z dnia na dzien.

gdyby przyszło mi naprawić z własnej kieszeni 10tys by nie wystarczyło :( 

 

Edytowane przez klanita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...