Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stanowisko serwisów w sprawie nadmiernego zużycia oleju w silnikach 1.2 DIG-T.


colins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Robi się niesmacznie,forum jest dla użytkowników czy dla przedstawicieli nissana i serwisów,jeśli dla tych drugich to zrozumiałe jest oburzenie kierownictwa i forum nabiera innego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dobrą wiarą wtrąciłam się w dyskusję....ale jak widać wszyscy opacznie czytają moje intencje.

Jeszcze raz powtórzę :

"Przytoczyłam fakt z "historii Nissana" , abyś nie miał wygórowanych oczekiwań co do ustosunkowania się serwisów odnośnie Twoich maili.

I to wszystko."

 

a wcześniej post #17

 

Dopiszę tutaj dla jasności, aby nie ciągnąć tej dyskusji - bo widzę, że część ludzi ma problem z rozumieniem tekstu :

Nie bronię Nissana, mam go od 16 lat , wiem mniej więcej co działo / dzieje się na rynku.

I z pełną świadomością nigdy nie kupię już Nissana.

Nie znam nikogo z zarządu , serwisów, itd.

nie mam profitów , ani innych korzyści.

 

I dosadnie - sądzę, że będą mieć w doopie Wasz problem , tak jak miało to miejsce dawno temu w zw. z silnikami 1,8

Jaśniej się nie da.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym razie nie próbuje insynuować, jednak czytając odnoszę wrażenie jakiejś niechęci do inicjatywy beż zezwolenia administracji ,jeśli uraziłem przepraszam, nie było to moją intencją 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może trochę spokoju, babol został zrobiony i miejmy nadzieję, że się nie powtórzy, smród pozostał i trzeba go wywietrzyć i tyle a osobiste jazdy to na PW bo tu będą usuwane jak się znowu pojawią

 

 

 jednak czytając odnoszę wrażenie jakiejś niechęci do inicjatywy beż zezwolenia administracji ,

nie było na ten temat rozmowy rozumiem, ze będąc zalogowanym na innych forach i pisząc do kogoś to tez powołasz się jako przedstawiciel??? bez wcześniejszego uzgodnienia :D i do tego pisząc z normalnego maila a nie forumowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prośbę do Pani Moderator o przedstawienie procedury jaką trzeba wykonać aby uzyskać odpowiedzi na problem w niektórych QQII, o którym mowa. Pomoc Pani Moderator w tej kwestii byłby nieoceniona. Ps. Mój silnik oleju nie bierze ale może brać przy większym przebiegu, oczywiście po gwarancji więc wolałbym aby była jasność z tym problemem wcześniej. Jak na razie jesteśmy raczej zbywani, chyba rzeczywiście, na przetrzymanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi o mnie... :P Ja nie tłumaczę i nie usprawiedliwiam, ale staram się podchodzić racjonalnie do tematu. Co ja na to poradzę, że mi nowy soft pasuje i uważam go za lepszy i bardziej dopracowany? Tym bardziej jeśli ma poprawić żywotność tego silnika chociażby o 50km to uważam, że warto. Colins powinieneś się sam osobiście przejechać takim "tuningowanym" autkiem by ocenić jak to realnie wygląda.

Nie Striderze, nie pomyślałem tutaj wcale o Tobie. No może teraz, gdy się przypomniałeś. ;)

Rzeczywiście chętnie przejechałbym się takim QQ ze zmienionym softem. Gdyby tak było możliwe wgranie na próbę.

Nie mam jednak w okolicy chętnego do użyczenia samochodu z takim silnikiem, a do ASO troszkę daleko żeby jechać tylko po to.

Nie ukrywam, że kusi mnie to nowe oprogramowanie. Dlatego właśnie zadałem o nie pytanie dealerom.

Odzew jest mierny. Oni chyba też do końca nie wiedzą w czym rzecz.

Dzisiaj dostałem odpowiedź z centrali Nissana, że skierowali moje pytanie do Działu Technicznego Nissan. Może po tej odpowiedzi dowiemy się coś jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przy małym przebiegu poprawiony soft a jak te silniki nakręcą 100 tyś. to co będzie? wymiana na nowy ?, czy auto na złom ?. Ale z drugiej strony nie ma się co dziwić tak wysilone silniki za moment pokażą swoją drugą twarz. Miejmy nadzieję że silniki od kosiarek pozostaną w kosiarkach, a w autach znów zaczną montować normalne silniki jak to robi cały czas choćby mazda.

Colins to pytanie powinieneś zadać w centrali, bo diler będzie zawsze kręcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flood - jeszcze raz : przeczytaj moje posty #17 i #33

 

Odnośnie "procedury" - czytaj posty Administratora. (to ten na czerwono zaznaczony)

Nie rozumiem dlaczego do mnie uderzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQtico, pisałem już, że do centrali też wysłałem. Dzisiaj dostałem odpowiedź, że pytanie zostało przekierowane do Działu Technicznego Nissana.

Jeśli pojawią się nowe wieści, to "podczepię je" pod wpis na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelamy co odpowiedzą?

Ja stawiam na odpowiedź w stylu: "Proszę zwrócić się ze swoim problemem do najbliższej ASO Nissan".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to by była najciekawsza wersja odpowiedzi,proszę do ASO a ASO proszę do centrali bo my nic nie wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy do was to dociera że Nissan czy to Centrala czy ASO grają na zwlokę!!!!!

Do czasu gwarancji ściemnianko softami  1,2,3,4 itd a po gwarancji pucałuj nas w pupsko...................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, dramatyzujesz. :D Ja mam jeszcze prawie 2 lata gwarancji. Jeśli do tego czasu Nissan nie ogarnie tematu, to zdążę QQ sprzedać. ;)

 

PS.

Mój QQ nie pożera oleju w nadmiarze (był okres, że nawet produkował :P). Jednak kto pyta, nie błądzi.

Może zaspokoję swoją ciekawość, a przy okazji przyczynię się choć troszkę do wyjaśnienia problemu tym, których on dopadł.

Wtedy dostanę od nich medal zasłużonych, a zarazem trafię na tablice informacyjne w ASO z dopiskiem: "Tych klientów nie obsługujemy". :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki i z zainteresowaniem czekam na wyrachowaną nic nie wnoszącą do tematu odpowiedź ze strony centrali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Colins oni zastosują taką samą taktykę jak z 1.8 Skyller ma rację !!

Wtedy 1.8 wadliwe pierścienie i co 10W60 do czasu końca gwarancji !!!

A ja Pamiętam komisowe Almery z silnikami 1.8 w bagażnikach były bańki oleju!!

Dokładnie będzie tak samo z 1.2 DIG-T  będą stać w komisach a w bagażnikach po 5l bańce oleju  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy do was to dociera że Nissan czy to Centrala czy ASO grają na zwlokę!!!!!

Do czasu gwarancji ściemnianko softami  1,2,3,4 itd a po gwarancji pucałuj nas w pupsko...................................

Nie zgodzę się co do ASO ,im zależy na zarabianiu ,więc wymianie co się da .

niestety nie zawsze mają zgodę

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się co do ASO ,im zależy na zarabianiu ,więc wymianie co się da .

niestety nie zawsze mają zgodę

:)

Niestety to prawda.Najpierw muszą się wykazać dociekliwością,czy przypadkiem coś nie da się magicznie naprawić,a jak nie to po wielkich ceregielach(powiadomienie centrali) wymieniaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w aso,wymienili cześć plastiku od wewnątrz na klapie bagażnika (niechlujny montaź i odstawał ) notabene spasowanie tych plastików jest pod psem ale to tak na marginesie, i rozmawiałem ze sprzedawcą u którego załatwiałem formalności zakupu,przy luźnej rozmowie i pytaniu o branie oleju, dyskretnie dając do zrozumienia powiedział że warto sprawdzać olej,wniosek nasuwa się sam wiedzą ale no właśnie to ale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Edi. Tylko co my szaraki mamy zrobić? Problem nie występuje na szeroką skalę więc te kilka osób, których dosięgnął, to może sobie co najwyżej poszczekać wokół Nissana jak mały pudelek koło niedźwiedzia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...