Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11][P11.144] Ogrzewanie w primerze


james boond
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno kupiłem nissana primere z 2001 r auto posiada klimatronik . Problem zaczął się gdy cały czas dmuchał gorącym powietrzem nie mozna było ustawić temperatury a gdy auto sie nagrzało po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika w ogóle nie dmuchało chociaż  na panelu było pokazane ze dmucha na maxa a ostatnio dmucha tylko zimnym powietrzem. Nie mam pojęcia co to może być  z nagrzewnicy nie leje mi płyn bo sprawdzałem linka tak samo nie poluzowała sie na panelu środkowym ehh moze wy coś doradzicie :)

Edytowane przez james boond
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić reset odłączając aku na chwil kilka podłączając do odpiętych obu klem kontrolkę lub zwykłą żarówkę 12V by całkowicie odbarczyć układ z napięcia. (Może być potrzebny kod do radia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm a w czym ma to pomóc jeśli chodzi o dmuchanie cały czas zimnym powietrzem ?? Oczywiście jak wrócę z pracy to sprubuję pytam z ciekawości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twego opisu wynika, że masz problemy ze sterowaniem temperaturą a za to odpowiada sterownik który po zresetowaniu może, ale nie musi wrócić do normalności. Problem może tkwić także po stronie samej klapki a raczej silniczkiem nią sterującym. Może się przycina i na panelu wyświetla co innego jak jest w rzeczywistości. Ale tu trzeba by się dostać do owej klapki i sterującego nią elementu, ale najpierw spróbował bym z tym resetem, bo klapka dostaje sygnał se sterownika, więc jeśli problem nie tkwi fizycznie w niej to może to coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm masz rację więc to ten sterownik też by był odpowiedzialny za to ze chodz ustawie na panelu na grzanie to i tak dmucha zimnym powietrzem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym Ci, niestety, nie pomogę, ale na myśl mi przyszło  jeszcze sprawdzenie rezystora dmuchawy. Zastanowiło mnie to że dmuchał na maksa, tak się dzieje gdy poszczególne obiegi szlak trafia. Może coś z nim nie tak a ma to także powiązanie ze sterowaniem zimnym ciepłym powietrzem. Wygląda tak;

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=rezystor+dmuchawy+P11&bmatch=moto-koper-attr-aut-1-2-0204

a znajduje się w okolicach wentylatora nawiewu a raczej pod nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAk tylko ze u mnie na dzień dzisiejszy  sterownik działa jesli chodzi o siłe nadmuchu i tylko dalej wieje cały czas zimnym powietrzem 

a jeśli sie nie myle to ten  rezystor dmuchawy jest od siły nadmuchu ? 

Edytowane przez james boond
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...