Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ 2.0 benz 09r - Błąd P0420


Cyran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przez OBD2 się nie podłączał. Ale podłączając się przez złącze komputera LPG na monitorze mógł zaglądnąć do nastawów PB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz sterownik od LPG, no to powinien pokazać korekty silnika, jak ma podgląd i od tego bym zaczął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"DINO" z całym szacunkiem do ciebie i twojej wiedzy, ale albo się nie rozumiemy albo twoje czytanie ze zrozumieniem jest na bardzo niskim poziomie. 

Napisałem Ci wcześniej, że ustawienie LPG są praktycznie identyczne z PB i było to sprawdzane przez gazonika. Na PB błąd się nie świeci a na LPG błąd wywala. Więc zakładam, że ustawienia są takie jak powinny być.  Więc w temacie ustawień zakładam, że temat został wyczerpany oraz, że tu już nie da się wiele zrobić.

Wracając do tematu tulejki ponawiam swoje pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SUPER.DAWID napisał:

 ale albo się nie rozumiemy albo twoje czytanie ze zrozumieniem jest na bardzo niskim poziomie. 

 

widocznie tak

5 godzin temu, SUPER.DAWID napisał:

Napisałem Ci wcześniej, że ustawienie LPG są praktycznie identyczne z PB i było to sprawdzane przez gazonika.

 

czyli jak tak, to dlaczego??

 

5 godzin temu, SUPER.DAWID napisał:

 Na PB błąd się nie świeci a na LPG błąd wywala.

 

 

5 godzin temu, SUPER.DAWID napisał:

Wracając do tematu tulejki ponawiam swoje pytania?

zakładaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
7 godzin temu, SUPER.DAWID napisał:

"DINO" z całym szacunkiem do ciebie i twojej wiedzy, ale albo się nie rozumiemy albo twoje czytanie ze zrozumieniem jest na bardzo niskim poziomie.

Szacunek dla innej osoby nie polega na ubliżaniu jej.
Już po Twoim nicku można wnioskować, że Twoje EGO jest tutaj priorytetem.
Przychodzisz tutaj z problemem, prosisz o pomoc, więc szanuj ludzi usiłujących Ci pomóc. To, że Twój gazownik nie znalazł rozwiązania nie oznacza, że inny go nie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Andrzej G" co napisałem w pierwszej mojej wypowiedzi w tym temacie. Bo jestem na 100% pewny, że jej nie przeczytałeś, ba skłonny jestem stwierdzić, że nawet ostatnią wypowiedź przeczytałeś po łebkach. 

"DINO" dziękuję za poświęcony czas. Ale widzę, że nie umiesz przekazać wiedzy którą posiadasz. No ale cóż skoro nie chciało Ci się wrócić do strony wcześniej, żeby zaglądnąć na zadane przez mnie pytanie (przytoczę je tu: "O ile na jednym portalu jest tego bardzo dużo o tyle czy macie doświadczenie jaka będzie najlepsza do w/w QQ? Prosta czy kątowa? Z jakim gwintem? Z jakim otworem?") tylko od razu Pan i Władca wielce obrażony FACHOWIEC rzuca tekstem "zakładaj".  

Żegnam widzę, że zmarnowałem czas rejestrując się na tym forum w nadziei, że ktoś pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, SUPER.DAWID napisał:

 "O ile na jednym portalu jest tego bardzo dużo o tyle czy macie doświadczenie jaka będzie najlepsza do w/w QQ? Prosta czy kątowa? Z jakim gwintem? Z jakim otworem?") tylko od razu Pan i Władca wielce obrażony FACHOWIEC rzuca tekstem "zakładaj".  

 

nie ma dedykowanych do QQ, prosta powinna podejść, ale zajrzyj pod spód auta

nie jestem obrażony tylko chciałem pomóc, bo nieraz się zdarza, że lekko przelane auto, potrafi wywalić 420, a to wskażą korekty jak są na minusie :D to tyle w kwestii wyjaśnienia dlaczego pisałem o korektach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze tylko informacyjnie, jakiś czas temu kupiłem takie auto z tym samym silnikiem, zostało odrazu zagazowane, ma przejechane prawie 60kkm i 420 nie zaświecił się ani razu, dlatego tylko podpytywałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"DINO" dziękuję i przepraszam, że trochę mnie poniosły emocje. Teraz jest to dla mnie wyjaśnione konkretnie. A przynajmniej na tyle na ile wydaje mi się, że zrozumiałem. Drążąc dalej temat. Przy założeniach, na podstawie tego co mi przekazał gazownik. Jeśli teraz ustawienia LPG i PB się pokrywają czy dobrze wnioskuję, że sugerujesz delikatnie zubożyć lub wzbogacić mieszankę paliwowo powietrzną (na LPG) w porównaniu do PB tak żeby wykresy trochę się rozjechały? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko :D

jaką masz instalację?? jaki sterownik LPG,

te dwie linie (mapy PB i LPG) są tylko poglądowe aby było widać czy w miarę jest OK, ważne są korekty silnika aby były takie same albo bardzo zbliżone na PB i LPG a jak nie ma OBDII w aucie to wtedy kontrolujemy czasy wtrysku PB,

ważny jest też stan I lambady bo ona odpowiada za mieszankę

niektóre auta są bardziej inne mniej wrażliwe na takie odchyłki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalację mam STAG choć patrząc w Świadectwo Homologacji to główne elementy są STAG a te mniej ważne innych producentów (ale zakładam, że STAG nie robi takich podzespołów jak zbiornik). Komputer sterujący AC S.A. STAG-4 Q-BOX

To puki co wiem (a przynajmniej mi się tak wydaje) w którym kierunku mogę coś zasugerować gaziarzowi. Teraz w twojej wypowiedzi znalazłem gdzie nie zrozumieliśmy się i co było powodem niezrozumienia. 

Co do OBD2 to w QQ z 2013r powinno być zamontowane fabrycznie. 

Edytowane przez SUPER.DAWID
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o ster, czyli masz Q-BOX a on powinien mieć podłączenie pod OBD w aucie (QQ ma to złącze) to jak jest podłączone i gazownik twierdzi, że korekty na PB i LPG są OK, to trzeba zobaczyć jak faluje I lambada, jak też będzie OK, to załóż tulejkę, choć spróbowałbym to jeszcze raz wystroić, nieraz trzeba trochę pojeździć aby było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, jeżeli gaz jest prawidłowo wyregulowany i wywala błąd to tulejka załatwia sprawę. Teraz są dostępne z "wkładem" . A poza tym jakość katalizatorów w Japończykach jest słaba i przy przebiegach ok 100-150 tyś wywala błąd : niska skuteczność katalizatora. I to nawet w autach bez gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...