Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Płytka pod miską olejową


Loxeal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Do czego służy płytka pod miska olejową w Serence benzyna 1,6, Wychodzą z niej dwa kabelki. Pod jedną miską w jednej serence jest taka płytka a pod drugą  nie ma. Czy to jest jakis czujnik, czy podgrzewanieoleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewanie oleju. Kwestia na jakie napięcie ta płytka chodzi, można to po zakończeniu, o ile jest, przewodów czyli po wtyku, poznać.  Lepszym rozwiązaniem jest oryginalna grzałka w blok silnika wkręcana, lub na przewody chłodnicze zakładana. Tyle ze te ciecz podgrzewają a ta o która Ty pytasz olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ida dwa kable więc to bedzie grzałka oleju.  Nie wiesz na jakie napiecie ona chodzi w nissanach na stałe z Akumulatora czy zewnetrzne 230 V.  Czy to jakaś specjalna wersja sereny np. na kraje skandynawskie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, nie spotkałem się dotychczas z autem by miał fabrycznie montowane taki gadżet, z reguły były to samoróbki z których jedna zakończyła się spaleniem samochodu wraz z garażem.  Czy kabelki zakończone są jakąś kostką wtykiem a jeśli tak to gdzie ona jest zamocowana, czy luźno wiszą ? Możesz sprawdzić podłączając najpierw 12V i sprawdzając czy nie ma przebicia na masę pojazdu,  jeśli nie będzie grzało można spróbować z 230V,


Z reguły takie grzałki są zasilane napięciem 230V bo podłączenie pod akumulator jest zabójstwem dla niego,  ale wszystko zależy od pomysłowości tego co montował urządzenie, może uruchamiał przez prostownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz wymieniam teraz silnik na drugi zapasowy który kupiłem kilka lat temu. Oryginalnie w mojej Serence nie było żadnego grzania miski. W silniku zapasowym jest coś takiego i bardzo mnie to zastanawia  co to za "patent".  Dla bezpieczeństwa najprawdopodobniej nie będę tego podłączał chyba że znajdę rzetelny opis tego patentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie końcówek przewodów i samej płytki. Szkoda że nie sprawdziłeś tego jak silnik był jeszcze zapasowym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu miski olejowej  wewnątrz jest wbudowany specjalny cylinder w którym pewno jest grzałka. Z płytki wychodzą tylkodwa zwykłe przewody. Na rysunkach w serwisówce też jest taka płytka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to by wyglądało na coś  fabrycznie zamontowane a w serwisówce nie ma opisu na ile wolt to jest i jak podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisówce ten dynks ro czujnik poziomu oleju.

Czy ktoś z kolegów ma w serence czujnik poziomu oleju ?  Gdzie wyswietla się informacja o niskim poziomie oleju.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmienia postać rzeczy, pytałeś o płytkę pod miska olejową a to by mogła być tylko i wyłącznie grzałka, choć przy benzynie takich raczej się nie stosuje ale na sybir czy inne skandynawskie kraje czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytka jest pod miską, kabelki ida do  płytki, nad płytką wewnatrzmiski jest cylinder gdzi e jest czujnik oleju.

Pytanie gdzie powinny iść kabelki od płytki ? Czy ktoś ma takie rozwiązanie w swojej Serence

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem w swojej coś takiego. Niski poziom oleju wyświetlał się na desce. Kontrolka pomarańczowa. Nie dobierałem się do miski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...