Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana gałki biegów T31


Gość X_S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja jak nówka co prawda tylko 30 tys.

Może masz obrączkę, sygnet i cały czas trzymasz rękę na lewarku ?

 

Pozdrowienia

Obrączkę mam, ale co z tego, albo nawet co z tego że częściej trzymam rękę na gałce niż przeciętny użytkownik samochodu?

Pocieszające jest to, że wymienią na gwarancji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalkaflowski

Obrączkę mam, ale co z tego, albo nawet co z tego że częściej trzymam rękę na gałce niż przeciętny użytkownik samochodu?

Pocieszające jest to, że wymienią na gwarancji :)

 

Zdecydowanie masz rację.

Chwała im za to że zrobią to na gwarancji!!

Szkoda tylko że pogiętych tarcz hamulcowych nie chcą wymieniać na gwarancji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam. 

Czy ktoś się orientuje w jaki sposób demontuje się fabryczną gałkę zmiany biegów? Moja już jest dość "zmęczona"i chciałbym ją zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie odkręca się przypadkiem jak w T30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem się odkręca w lewo albo ma niżej śrubkę imbusową (z boku) jak w navarze

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć na e-bayu wygląda, że są małe imbusy z boku. Nissan zaoszczędził malując gałkę, ale jak się zetrze oryginalna farbę, a rowki i oznaczenia wypełni srebrnym lub białym mazakiem permanentnym, to wygląda lepiej niż stan fabryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kurde, nie wiem jaki model oglądałeś gałki ale u mnie w oryginale nie ma żadnych otworów na imbusy i za cholere nie chce sie ani odkręcić ani odczepić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że będzie ciężko wymienić na nową bez zniszczenia starej: http://www.x-trail-uk.co.uk/viewtopic.php?f=9&t=6397

Trzeba rozerwać skórę i następnie rozciąć od dołu plastik gałki. Wtedy powinna wysunąć się do góry (prawdopodobnie gałka jest przyklejona, dlatego bez rozcięcia nie da się jej zdjąć).

Jak będziesz wymieniał, to proszę zrób i wrzuć tu fotomanual dla potomnych.

EDIT: gałka w serwisówce jest oznaczona symbolem, który oznacza: "po każdym rozebraniu/zdjęciu wymienić na nowy".:)

Edytowane przez Erdol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kangurzym forum jest DIY demontazu galki ale w automacie, pytanie o to samo w manualu pozostalo bez odpowiedzi

byc moze w 'manualnej' galce tez trzeba cos podwazyc :bezradny:

 

1-27.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować poratować się taką nalepką , jeśli oczywiście rozmiarowo podejdzie.

http://allegro.pl/3d-naklejka-nalepka-emblemat-na-galke-zmian-biegow-i6036724386.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować poratować się taką nalepką , jeśli oczywiście rozmiarowo podejdzie.

http://allegro.pl/3d-naklejka-nalepka-emblemat-na-galke-zmian-biegow-i6036724386.html

Tylka ta naklejka wyglada niemal dokładnie tak jak...wytarta,oryginalna gałka T31 ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem delikatny papier ścierny i delikatnie zacząłem szlifować. Pozostałości z czarnego lakieru przeszły na srebrną warstwę i gałka wygląda całkiem ok, wprawdzie nie błyszczy ale nie jest już łaciata :-) Nie mam chyba nerwów do demontażu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tak późno ale nie było kiedy napisać.  Poniżej fotki, nie jest to wiadomo nowa sztuka, ale była tragiczna..cała łaciata no i domowym sposobem udało mi się osiągnąć taki efekt  :lol:

 

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy nie przesadzacie, że tak się prowokacyjnie zapytam ?

Dajmy się zestarzeć z godnością naszym pojazdom.

 

Kojarzą mi się takie zabiegi z facetem po sześćdziesiątce, który na siłę stara się odmłodzić.

Zaczesuje te biedne resztki owłosienia, pożyczając znad ucha resztki, żeby przykryć łysinkę, albo maluje siwiznę na kruczo czarny, nienaturalny kolor.

 

Zaiste, powiadam Wam. Szczęśliwi, którzy nie mają większych problemów :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie marudz ; ) skoro szmolikowi przeszkadzalo to sobie poprawil a za dobre checi i podzielenie sie zdjeciami nalezy sie mu plusik

jesli jest  pedantem tym lepiej dla jego auta ktore ma szanse przejechac wiele tysiecy km w dobrym stanie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...