Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana gałki biegów T31


Gość X_S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Panowie za miłe słowa, w gwoli ścisłości nie "zaczesuje resztek siwych włosów itp" :wtf2:   

,po prostu jak dla mnie mało estetycznie wygląda obdarta gałka, która po wejściu do samochodu od razu rzuca się w oczy i wręcz odstrasza. To chyba normalne że zużyte elementy się wymienia, naprawia itd. berater rozumiem, że Twoje auto godnie się starzeje razem z klockami, tarczami, filtrami i dziurami w dywanikach, ale innych do tego nie musisz przekonywać  :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę, ale pomarudzić mi wolno :).

 

A porównanie wytartej dźwigni zmiany biegów do zużytych tarcz czy klocków, bardzo odkrywcze, wręcz nowatorskie. Muszę to przemyśleć. :coffeenews:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Odkrywcze i nowatorskie" ? Posługuj się słowami w odpowiednim kontekście, bo nie ma nic gorszego jak nieudolne próbowanie ironizowania  :wave:

O dziurach w dywanikach zapomniałeś dodać.


Znalazłem foto jak wyglądała wcześniej, teraz można porównać:

 

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest git i też tak zrobię ze swoją ;)

Prawda jest taka że Nissan używa materiałów tandetno-lipnych i trzeba wiele poprawić, choćby dla własnej satysfakcji, nie koniecznie dla innych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
8 godzin temu, vitu napisał:

Witam!

Zabieram się za wymianę gałki skrzyni biegów w Nissanie X-Trail T31. Gałka w skórze, skrzynia MT. Czy ktoś wie jak się do tego zabrać? 

Najlepiej od przejrzenia forum ,bo są o tym wątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotrek3 napisał:

Najlepiej od przejrzenia forum ,bo są o tym wątki.

z tego co ja pamietam to wlasnie nie ma, chyba bylo cos o T30 ale nie o T31
wertowalem nawet autralijskie forum i nic nie znalazlem

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W T30 jest na gwincie, w T31 jest na wcisk.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vitu moglbys zrobic jakies zdjecia dzwigni i ew. galki w stanie rozdzielonym (i wrzucic na forum) zeby potomni wiedzieli gdzie i jak przylozyc 'sile'? ; )

sprobuje Cie skorumpowac ; ) bedzie plus : )

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

 

23 minuty temu, Zielon napisał:

To jak jest jakiś manuał jak zmienić gałkę ?

Będziesz czekał z wymianą do momentu, aż ktoś nagra Ci z tej czynności film ?
 

W dniu 9.10.2019 o 11:05, vitu napisał:

Rzeczywiście!!! działa. Tylko trzeba było gumowym młotkiem podbić bo gałka jest na zatrzask.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zielon napisał:

tak, albo poda dokładnie co i jak. 
Ja znalazłem coś takiego - za pare dni działam.


 

Zmieniałem miesiąc temu. Tak jak podali przedmówcy, gałka jest wcisk dlatego jest jednorazowa bo przy demontażu napewno kawałek plastiku z wewnątrz odpadnie. 

Nie żebym był pudzianem :D ale trenuje więc parę w łapach mam :D ale mojej w zyciu bym nie ściągnął gołymi rekoma.

Najlepiej zrobić to tak:

Metalowe kombinerki lub szczypce zacisnąć mocno na drążku zaraz pod gałką i zapierając o nie płaski duży śrubokręt podważać gałkę po trochu z obu stron. 

Przy tym nie trzymać głowy nad nią bo jak pod naciskiem wystrzeli to oprócz nowej gałki w aucie będzie trzeba jeszcze gałkę oczna skombinować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odpiąć mieszek ,chwycić dobrymi kombinerkami za drążek tuż pod gałką.Zacisnąc mocno i nastepnie najlepiej dużym, płaskim wkretakiem opartym o kombinerki podważać w około gałkę delikatnie.

Nigdzie nie wystrzeli ,wypnie sie z plastikowego zatrzasku i wtedy tylko wcisnąc nowa i to wszystko.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...