Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Jaki to silnik 2.2 YD22?


kic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledze Michał X-trail na hamowni wyszło że ma 149 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podana moc silnika jest chyba wg standardów USA (SAE), a nie DIN :)

Tylko PS to skrót z niemieckiego Pferdestärke i oznacza  dokładnie tyle samo co po polsku Km (koń mechaniczny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko PS to skrót z niemieckiego Pferdestärke i oznacza  dokładnie tyle samo co po polsku Km (koń mechaniczny).

 

Nie chodzi o jednostkę mocy PS, KM bo jej wymiar na całym świecie jest taki sam.Chodzi o sposób pomiaru mocy silnika na hamowni silnikowej.

 

Według norm amerykańskich (SAE) podaje się moc gołego silnika na wale przed sprzęgłem, bez zamontowanego osprzętu, a więc bez alternatora, kompresora klimatyzacji, filtra powierza, pompy wodnej, sprzęgła, pompy paliwowej, tłumika, itp. Po prostu goły silnik.

 

Według norm DIN (Niemieckich) i PN (polskich) moc silnika mierzy się z pełnym osprzętem, ale chyba bez sprzęgła.

 

Dlatego te same silniki mierzone wg norm amerykańskich mają moc większą o około 15%-20% od pomiarów wg norm europejskich.

 

Oddzielnym zagadnieniem jest hamownia podwoziowa, gdzie szacowana jest moc silnika na podstawie mocy generowanej przez koła pojazdu. Szacowanie mocy silnika odbywa się poprzez podstawianie odpowiednich współczynników oporów generowanych przez łożyska, reduktory, wały napędowe, skrzynie biegów, itp. i wyliczanie strat mocy jakie pojawiły się od wału silnika do styku koło-podłoże. O ile pamiętam to takie szacowanie obarczone jest błędem rzędu kilku procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

dzięki kolego.dopiero co kupiłem to autko i według papierów to jest 136 kM,ale po przyjrzeniu sie pompie z tyłu znajdują się 2 czujniki obok siebie takie jak pokazałeś niżej.tak że musze gdzieś podjechać i niech mi to ktoś przejrzy.ale za jakąś podpowiedż z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został połączony z innym podobnym. W pierwszym poście są fotki silnika 136 KM, w czwartym 114 KM.

Na pierwszy rzut oka widać różnicę w wielkości intercoolera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wpisaniu VIN dekoder pokazał rok produkcji 11.2002 .po intercoolerze i po SCV wychodzi że jest 114 KM a w książce że 136.i że rok produkcji 2003. tak że dosyć ciekawie to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była odwrotna sytuacja.

Auto sprowadzałeś czy od handlarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w dowodzie Vin jest taki jak na aucie to nie widzę większego problemu, byle samochód był sprawny.

Ktoś pomylił datę pierwszej rejestracji z datą produkcji.

Pewnie przy tłumaczeniu papierów, bo auto na pewno kiedyś tam przyjechało zza Odry.

Książka masz na myśli serwisowa? Mogła zostać dokupiona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto pochodzi z Danii.Kolego a jest może nr.silnika i gdzie można go znależć to może po tym numerze można by sie coś więcej dowiedzieć o tym silniku.numer VIN się zgadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na silnikach już od dawna nie ma numerów.

Jeszcze raz, skoro w dowodzie rejestracyjnym wszystko się zgadza a w książce serwisowej nie, tzn. że książka jest lewa i tyle.

Sprzedający mógł ją kupić by podnieść swą wiarygodność.

Wpisz jeszcze tu vin https://partsouq.com/en/catalog/genuine/locate?c=Nissan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie wyszło to co na tej drugiej.Ja nie za bardzo kumam co to wszystko oznacza i dalej nie wiem jaki tu powinien być silnik.jakbyś kolego miał chwile czasu i mi to sprawdził byłbym wdzięczny.VIn JN1TENT30U0032375.Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Dziwne, bo nawet serwis nie jest wstanie po VIN podać ile jest koni. Wiadomo że jest z 11.2002r i model silnika YD22ETI. Nic więcej nie są w stanie powiedzieć. Co prawda model silnika też ustaliłem sam, lecz myślałem że ASO coś więcej podpowie.

Zaryzykuj i sam zadzwoń do jakiegoś ASO koło ciebie, może coś więcej Ci powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie ma co dzwonić. Rocznik 2002 to motor 114KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik pośrednio można zweryfikować tu:

http://nissan4u.com/parts/x_trail/el_t30/2002_11/type_20/engine_mechanical/

 

Dla tego rocznika na wszystkich ilustracjach jest opis '01, June — '03, September', co niejako oznacza silnik z początkowej wersji, czyli 114 KM.

 

Tak z ciekawości jaki masz obecnie przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg mało realny i raczej nigdy nie dowiesz się ile ma naprawdę.

Pozostało doglądać i nasłuchiwać, a jak wszystko sprawne to jeździć i zdzierać opony  :jeep:  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

 

A opowiedz coś więcej o tym aucie.

Wygląd, praca silnika, hamowanie itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego no niby 132000 km.

 

Wyszły polskie realia.

Ten samochód na ostatnim przeglądzie w Danii w grudniu 2009 miał na liczniku 217 000 km

http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk/Sider/resultater.aspx?Vin=JN1TENT30U0032375

 

Pytanie ile zrobił przez kolejne 6 lat.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupłem go w krakowie z domu prywatnego

dlaczego sprzedajacy napisal w ogloszeniu: 'Poniewaz samochod aktualnie stoi nieuzywany, praktycznie od maja 2015, moze miec juz nieco zapieczone hamulce'?

(dotyczylo to okresu od maja do wrzesnia ubieglego roku) jakas usterka czy uzywal innego auta?

 

Pytanie ile zrobił przez kolejne 6 lat.

6 lat w Polsce to od 60 do 120 000 km, na liczniku cos okolo 300 000 km

ciekawe w ktorym miejscu go cofneli? : /

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...