Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Jaki to silnik 2.2 YD22?


kic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

ciekawe w ktorym miejscu go cofneli? : /

Wiadomo że w Polsce.

Kupując używkę z serwisu też nie mamy pewności co do przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co poradzisz. Takie życie :bezradny:


Na pocieszenie mogę koledze powiedzieć, że też nie jestem pewny przebiegu swojego auta.

Ale pierdziele to, leje paliwo i jeżdżę :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy auto faktycznie troche stało bo na podwórku już miał navare.Nie było większych problemów z hamulcami,były troche przyrdzywiałe,dałem nowe klocki i jezdże do tej pory.Zaczeły falować obroty wyczytałem o czujnikach SCV,dzisiaj je wyciągnołem i nie wiem czy dać do czyszczenia czy kupić nowe.co byście poradzili i gdzie to zrobić bo jest kilka ogłoszeń z warsztatów ale może macie już jakieś doświadczenia z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup nowe i załóż. Jak udało Ci się je wyjąć to z zamontowaniem też nie będzie problemu.

Później wg tego http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/87958-t30-22-dci-reset-pompy-po-wymianie-zaworu-scv/?do=findComment&comment=902174

choć ktoś wymienił zawory i nie resetował, ale ta procedura nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego.dostosuje się do twojej radymyśle że będzie troche klopotu z założeniem śróbki od strony bloku ale ktos to musi robić.trzeba sie postarać.dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Wszystkim, 

czy będą Szanowni Forumowicze mili i sprawdzą JN1TENT30U0031056. 

 

Rozumiem, że jest to silnik z CR? 

 

Będę zobowiązany,

Maciej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkim, 

czy będą Szanowni Forumowicze mili i sprawdzą JN1TENT30U0031056. 

 

Rozumiem, że jest to silnik z CR? 

 

Będę zobowiązany,

Maciej 

 

http://nissan-europe.epc-data.com/x-trail/t30/128-yd22eti/?frame_no=JN1TENT30U0031056

 

Data produkcji 10.2002 wskazuje na silnik 114 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzień dobry i dziękuję ślicznie za re. 

"Data produkcji 10.2002 wskazuje na silnik 114 KM" czyli Di. Skąd po VINIE Dci i czy jest tam Common Rail? 

Będę zobowiązany.

 

MS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry i dziękuję ślicznie za re. 

"Data produkcji 10.2002 wskazuje na silnik 114 KM" czyli Di. Skąd po VINIE Dci i czy jest tam Common Rail? 

Będę zobowiązany.

 

MS

Wszystkie X-traile diesel są CR. Nie było pomp VP w tym aucie - nigdy. Pisałem o tym wielokrotnie wystarczy poszukać, silniki różnią się mocą i osprzętem, ale oba są CR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
8 godzin temu, GregSz napisał:

Witajcie, pomóżcie proszę, jak na pierwszy rzut oka rozróżnić od siebie te dwa silniki.

114 ma mniejszy intercooler i brak części zakreślonej na załączniku.Screenshot_20230515-055441-243.thumb.png.ed3a5c0384e0c8fa8f5d3327dbf1717d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...