Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 z Almery w Serenie


Gość Ryni1

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak się udało.

 Na wstępie muszę się zgodzić z kolegami, że silnik GA16DE w Serenie różni się od silników w Primerze czy Almerze. Udało się go na szczęście zamontować w mojej Serenie.

Teraz kilka informacji co należy zmodyfikować;

-Uszczelka kolektora ssącego od Almery ze względu na różnice w kształcie kanałów dolotowych w głowicy.

-Łapa prawa silnika. trzeba wykonać płytkę adaptacyjną gdyż nie wszystkie otwory w bloku pasują, mają mniejszą srednice (fi8) i jest ich mniej. do płytki przyspawana została łapa. Chce jeszcze wykonac dodatkowe wzmocniene do 2 śrób mocujących skrzynie.

-Smok oleju należy zamontowac od Sereny ma inny ksztełt ze względu na wzdłużne ustawienie sinika.

-Wałek skrzyni biegów trzeba skrócić o jakieś 2cm.

 Przyczyną całej tej operacji była pęknieta głowica, a w zasadzie jej dostępność i cena. koszt przeróbki zamknąl się w kwocie 1000zł w tym silnik 200zł.
Do tej pory po wynianie przejechałem około 500km zauważyłem, że podczas przyśpieszania w przedziale obrotów około 2000-2500 (nie mam obrotomierza) auto nie przyśpiesza wrecz sie dławi. I tu prośba do kolegów o pomoc w diagnozie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podpiąć się komputerem i zobaczyć co pokazuje sonda Labda i dopiero wyciągać wnioski. Generalnie może być wszystko i nic - wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...