Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Rozciągnięty łańcuch rozrządu 1.8?


krajesiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam ten sam problem co " MariuszR1" z tą różnicą że czasem gaśnie podczas jazdy głównie przy wysokich obrotach (podczas wyprzedzania) lub pod odpaleniu w ciągu 15 sekund jak po zgaśnięciu odczekam koło pół minuty czy minuty to odpala normalnie i chodzi już dobrze (Check raz się zapala raz nie, jeżeli się zapali to po trasie ok 100-150 km gaśnie). Dzieje się tak nieregularnie może być co dzień lub co 3-4 dni nie ma zasady żadnej. Błąd ten sam.

 

Mam w związku z tym 3 pytania:

1. Czy sposób z zamianą czujników jest pewny? tzn. czy jeżeli błąd przeskoczy to na 100% wina czujnika?

2. Czy żeby skontrolować wysunięcie napinacza wystarczy tylko odkręcić pokrywę w poście #6? Czy trzeba jeszcze coś demontować?

3. Wymieniać cały komplet czy sam łańcuch ew. ślizgi?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem około tydzień temu. Zaryzykowałem i zamontowałem inne czujniki - używki ze szrotku. Wszystkie opisywane objawy zniknęly, tzn:

- gaśnięcie po odpaleniu,

- gaśnięcie po schodzeniu z wysokich obrotów,

- zniknął błąd 0340,

- falowanie ustało,

Miałem czyszczoną przepustnicę i obroty lubią się lekko przywiesić na 1100 ale po 1s opadają do 900/800.

 

Także możesz je podmienić, nie jest to dużo roboty a są identyczne. Nowe czujniki kosztują ok 120zł sztuka.

 

Za to wczoraj padł alternator (chyba) i Primera wróciła na lawecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć. Mam podobny problem z moją primerą. Mianowicie  roku temu wymieniłem czujnik położenia wału korbowego bo taki błąd mi wywaliło a objawy były takie że auto traciło moc jak tylko się rozgrzało. Ciężko też odpalał aczkolwiek odpalał. Po ostygnięciu paliło od razu do czasu ponownego rozgrzania się i traceniu mocy. Po wymianie na nowy czujnik ( zamiennik ) auto jeździło sprawne przez jakieś pół roku.Ponownie to samo , ponownie wymiana czujnika ( zamiennik delphi ) . Po wymianie wszystko gra aż do dzisiaj i znowu ten czujnik położenia wału korbowego. Łańcuch rozrządu wymieniany przy 185 000   teraz auto ma 265 000 . Gdzieś się doczytałem , że często zamienniki czujników padają po jakimś czasie tak jak to u mnie właśnie jest.Mam zamiar kupić oryginalny czujnik. I tu moje pytanie ! Czy warto kupować oryginalny ? Czy może przyczyny "padania" czujników szukać gdzieś indziej? Proszę o jakieś podpowiedzi,rady.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam auto do 4000 tyś obrotów pracuje normalnie , powyżej brak mocy i jakby silnik dostawał zbyt dużo powietrza .Czy najwyższy czas na wymianę rozrządu bo niepokoi mnie tak duże wysunięcie napinacza

IMG_20200121_092810.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...