Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zamiana reflektorów LED (N-TEC) na Full LED (Tekna)


@ndy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie sprawdzałem jego vinu, ale nie jest prawdą, że nie było wersji ze spryskiwaczami. Nie każda tekna ma spryskiwacze, musi być tekna ze specyfikacją "cold2", jeśli ma musi mieć spryskiwacze bo jest to element tego pakietu. Ma wersje co sama parkuje, ma podgrzewaną szybę przednią, ma też na wyposażeniu wyłączanie czy zmianę natężenia długich jak coś jedzie z naprzeciwka. Widzę codziennie qq i żaden mi nie wygląda by miał drogowe ledowe. Dopiero po FL się to pojawiło.

Co do tych spryskiwaczy to się jeszcze upewnię, bo faktycznie jak patrze po ofertach to żaden nie ma. Może on też nie ma, a mi się coś popitoliło...

Jednak znalazłem:

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-qashqai-prywatnie-ID6CUM3w.html#b2dbcc9063

ponoć z Polski. ntec 2015

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-qashqai-z-gwarancja-tekna-plus-xenon-kam-360-navi-radar-asystent-panorama-ID6CBcBU.html#ef28763cf1

SJNFEAJ11U1-254980 tekna wyposażenie FRLALCYJ11UGAMAFBA lampy 26060-4EH1B- ledowo halogenowe za autopoziomowaniem, spryskiwacze, obszar europejski, litera F 3 od końca wskazuje na spryskiwacze i podgrzewaną szybę w pakiecie.

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tomkek1912 napisał:

 Widzę codziennie qq i żaden mi nie wygląda by miał drogowe ledowe. Dopiero po FL się to pojawiło.

Ehhh… ciekawe jak Twój sokoli wzrok to rozróżnia... ;-) jeszcze w mijanych samochodach widzisz jakie jest źródło światła... ehhh

W każdym razie - bo ta dyskusja w tym zakresie nie ma sensu - od początku produkcji Tekna miała FullLED - czyli mijania i drogowe ledowe. I już nie pisz co Ci się wydaje - bo to nie ma sensu.

EDIT

W ogłoszeniu jest napisane, że samochód SPROWADZONY. Więc tak jak pisałem: na Polskę nie było opcji spryskiwacze, a wszystkie FullLED miały i mijania i drogowe ZAWSZE ledowe.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co się obruszasz. Najpierw pisałeś o rynku poza europejskim i Rosji. Jak ci pokazałem. To zmieniłeś na samą Polskę. Twierdzisz, że są full led w każdej teknie od początku. Jakoś dziwnie wertując kilka vinów, gdzie ewidentnie wychodzi wersja tekna wyskakują konkretne numery reflektorów przednich, które można znaleźć na aukcjach ze zdjęciami. Z każdej strony włącznie z nalepką z numerami i homologacją. Wszystkie numery jakie znalazłem dla świateł ledowych na zdjęciach widać na długich ewidentnie odbłyśnik halogenowy z żarówką po środku - halogenową. Patrząc od tyłu widać ewidentnie złącze pod żarówkę H7, reflektory każdej tekny od 02 2013 do 06 2017 miały numery 26010(60)-4EH0B  /4EH1B. Ja tam ledów na długich nie widzę.

Co do mojego kolegi - twierdzi, że spryskiwaczy jednak nie ma.

A tak na marginesie czemu na mnie naskoczyłeś? Uraziłem Cię jakoś, uraziłem twoje wozidło? Jedyne co błędnie napisałem na początku, że kolega ma spryskiwacze. Nigdzie nie pisałem, że każdy qq tekna ma spryskiwacze przed twoim napastliwym postem. Wyraziłem jedynie wątpliwości co do full ledów. może faktycznie błędnie piszę, ale to nie powód by kogoś się tak czepiać.

Już widzę z czego jest nieporozumienie. Wklepując numery ledowe znajdowało mi głównie zdjęcia z halogenami z twierdzeniem, że to led. Dopiero jak pogrzebałem głębiej to widzę, że odbłyśnik jest inny i źródło światła chyba od góry, a nie żarówka cenralnie. Z tyłu też nie ma gniazda za odbłyśnikiem długich.

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2014 tekna. przód same ledy ( postojowe, mijania i  długie ). Z tego co się orientuje na PL nigdy nie było spryskiwaczy na reflektory. Być może są to samochody sprowadzone.

Mam porównanie z rynku Rosyjskiego to tam można było take dostać. Dodatkowo nawiew na tylną  kanapę. Podgrzewane i schładzane miejsce na kubki. Silni 2 .0 benzyna. Połączenia automatu i napędu na 4x4. Ta wiedza jest z roku 2014 / 2015

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem. Nie przyjrzałem się, stąd napisałem co napisałem w poście wyżej. Jednak twierdzę, że do pierwszego postu Karminadela przy niczym się nie upierałem.

Jednak to co pisałem wcześniej nie miało w założeniu negowania czegokolwiek tylko podzielenia się tym co można czy należy zrobić jak ktoś chce zrobić podmiankę, bo w serwisówce są ładnie pokazane różnice, piny, przewody i gdzie są kostki. Wystarczy sprawdzić co się ma i ewentualnie dodać co wynika z różnicy, a czego nie ma. Tak jak ja mam wiązkę w kabinie z tekny, na desce mam opcje zasilania pod składane lusterka. Niestety mam za ubogą wiązkę drzwi i komory silnika - mam pod halogeny, a nie ledy. No i nie mam pewności czy jak się wszystko by przerobiło zgodnie z serwisówką to ASO to zaprogramuje, bo tak wynika z opisów fast'a, że należy zaprogramować.

Acha, to dla Karminadela - ja się światłom kolegi nie przyglądałem, ani nie patrzyłem jak świecą, to on mi powiedział, że ma halogeny z dodatkiem słowa "chyba".

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomkek1912 napisał:

Nie bardzo rozumiem co się obruszasz. Najpierw pisałeś o rynku poza europejskim i Rosji. Jak ci pokazałem. To zmieniłeś na samą Polskę. Twierdzisz, że są full led w każdej teknie od początku. Jakoś dziwnie wertując kilka vinów, gdzie ewidentnie wychodzi wersja tekna wyskakują konkretne numery reflektorów przednich, które można znaleźć na aukcjach ze zdjęciami. Z każdej strony włącznie z nalepką z numerami i homologacją. Wszystkie numery jakie znalazłem dla świateł ledowych na zdjęciach widać na długich ewidentnie odbłyśnik halogenowy z żarówką po środku - halogenową. Patrząc od tyłu widać ewidentnie złącze pod żarówkę H7, reflektory każdej tekny od 02 2013 do 06 2017 miały numery 26010(60)-4EH0B  /4EH1B. Ja tam ledów na długich nie widzę.

Co do mojego kolegi - twierdzi, że spryskiwaczy jednak nie ma.

A tak na marginesie czemu na mnie naskoczyłeś? Uraziłem Cię jakoś, uraziłem twoje wozidło? Jedyne co błędnie napisałem na początku, że kolega ma spryskiwacze. Nigdzie nie pisałem, że każdy qq tekna ma spryskiwacze przed twoim napastliwym postem. Wyraziłem jedynie wątpliwości co do full ledów. może faktycznie błędnie piszę, ale to nie powód by kogoś się tak czepiać.

Już widzę z czego jest nieporozumienie. Wklepując numery ledowe znajdowało mi głównie zdjęcia z halogenami z twierdzeniem, że to led. Dopiero jak pogrzebałem głębiej to widzę, że odbłyśnik jest inny i źródło światła chyba od góry, a nie żarówka cenralnie. Z tyłu też nie ma gniazda za odbłyśnikiem długich.

Nie oburzam się.

Masz rację - nie śledzę wszystkich rynków - jedynie z początków tego forum w zakresie J11 pamiętam, że (ktoś wrzucał tu cenniki z Rosji) były tam nie tylko spryskiwacze reflektorów, ale także podgrzewane/chłodzone uchwyty na kubki, nawiew na tył czy... silniki 2.0

W PL na pewno takich opcji nie było co tłumaczyliśmy sobie by QQ bardziej odróżnić od X-Trail.

Nie chce mi się rozkminiać tych numerów części - bo od początku full ledy na Polskę miały ledy na drogowych (długich).

Nie naskoczyłem - może tak to wyszło - tylko piszę Ci, że nie było wersji (przynajmniej na Polskę) mijania ledowe, drogowe halogenowe. I tyle.

Jutro obadam jak to wygląda.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę po zdjęciach miedzy innymi z Rosji pod wskazanymi przeze mnie numerami ewidentnie są ledy. Jak masz teknę to nie ma opcji by było co innego. Popatrzyłem też na ruskiego qq j11r i one mają te same światła montowane co w naszej części europy. Co do spryskiwaczy na pewno wersje z tym dostępne były w Skandynawii. Przypuszczam, że wiązka z tekny ma doprowadzone przewody do spryskiwaczy reflektorów. Nie ma co drążyć. Odeszliśmy od tematu. Ja będę chciał podmienić u siebie na led, jak ja to w pulsarze ogarnę jakimś cudem to myślę, że w qq będzie komuś łatwiej podjąć decyzję by bawić się w to samo. Póki co widzę, że słabo z tym :)

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekna 2016 przód full led no oprócz kierunku , akurat to Nissan przeoczył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda,żeby w światłach mijania były halogeny - światło jest zbyt jasne, zbyt jednolite oraz ma bardzo ostro kończące się pole oświetlone, poza tym sam czas rozświetlania przy włączeniu jest krótszy niż w halogenach i jest od razu pełna jasność. 

QQ Tekna z z 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z szukaniem obrazem w gogle wychodzi, że:

26060-4EH1B - full led (mijania i drogowe)

26060-4EH0B - halogenowe (wg mojej wiedzy i mijania i drogowe) bo nie widziałem i nie czytałem by była wersja fabryczna mieszana pół na pół: czyli mijania ledowe, a drogowe halogenowe. 

Numery części różnią się cyfrą 1 (LED) /0 (halogen) przed litera B.

Zdjęcie zrobiłem reflektora, sprawdzę jeszcze czy jest numer reflektora i czy to się pokrywa z tymi co wychodzi z zdjęć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś kolegi auto. Ma długie na ledach. Ledy są u góry odbłyśnika. Zarówno 0 i 1B to full led. Soczewka halogenowa to światła 0A i 1A. Albo się ma soczewkę, albo full led... Mieszanych jak np. w pulsarze faktycznie nie ma. Tak więc już wszystko co piszecie uwzględniłem w swoim rozeznaniu się. 

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, tomkek1912 napisał:

Sprawdziłem dziś kolegi auto. Ma długie na ledach. Ledy są u góry odbłyśnika. Zarówno 0 i 1B to full led. Soczewka halogenowa to światła 0A i 1A. Albo się ma soczewkę, albo full led... Mieszanych jak np. w pulsarze faktycznie nie ma. Tak więc już wszystko co piszecie uwzględniłem w swoim rozeznaniu się. 

Mam soczewkę i full led

IMG_20200519_165642.jpg

IMG_20200519_165657.jpg

IMG_20200519_165801.jpg

IMG_20200519_165804.jpg

IMG_20200519_165833.jpg

IMG_20200519_165901.jpg

IMG_20200519_165924.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomkek1912 napisał:

Sprawdziłem dziś kolegi auto. Ma długie na ledach. Ledy są u góry odbłyśnika. Zarówno 0 i 1B to full led. Soczewka halogenowa to światła 0A i 1A. Albo się ma soczewkę, albo full led... Mieszanych jak np. w pulsarze faktycznie nie ma. Tak więc już wszystko co piszecie uwzględniłem w swoim rozeznaniu się. 

Nie pisz, że znów na ciebie naskakuję...

… ale... co ty zaś piszesz?

Każdy reflektor w J11 ma soczewkę na mijania - czy LED czy halogen. Przecież soczewka czy odbłyśnik nie ma żadnego związku z źródłem światła, o którym tu dyskutujemy. Soczewka czy klosz ryflowany służy (czy nawet nie) tylko do kształtowania wiązki światła i nie ma znaczenia co jest tym źródłem.

Zaraz mi się dawne dyskusje przypomniały o Bi-ksenoanch i ciągłe tłumaczenie, że BI nie oznacza, że drogowe są na ksenonach, bo te ze względu na czas rozpalania światła ksenonowego itp. były na halogenach, lub przekonanie, że ksenon musi mieć soczewkę itp.

Pozdrawiam - bez atakowania :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karminadel dajże Ty mi żyć. No jak nie czepianie, jak tak? Napisałem soczewka halogenowa, ale to w żaden sposób nie neguje, że w ledzie mijania to też może być soczewka...rany. W tym poście do którego się odniosłeś nie powtarzałem słowa halogenowa, bo zgodnie z zasadami języka jest to niepoprawne. A podkreślałem dlatego, że halogenowa na początku, bo ciągle w aukcjach mimo, że halogen niektórzy sprzedając pisali led. Podobnie tutaj niektórzy pisali (na pierwszej stronie tematu przeczytałem) , że już sam nie wiedziałem czy soczewka, którą widzę to led czy nie led. Wielu sobie powrzucało bielsze żarówy, a ja wcześniej się temu tak nie przyglądałem. Wierz mi, rozróżniam te rzeczy z bliska. Np. Almera po fl miała soczewkę, ale nie ledową, tylko z żarówką. Ja raczej jestem zorientowany w pulsarze i dopiero z 2-3 miesiące temu zacząłem się interesować bardziej co jest ww qq, ale bardziej ze względu na serwisówkę, bo do mojego nie ma i próbuje wyłapać różnice i podobieństwa. Cała afera się wzięła z tego, że autor tego tematu napisał led i full led, potem poczytałem odpowiedzi, zapytałem kolegę co ma w swojej teknie, powiedział, że chyba długie na halogenowych, potem zacząłem szperać w numerach katalogowych i szukać w necie bliżych zdjęć. Wyświetliły mi się nie te co trzeba do zadanego numeru i dalej już wyszło co wyszło... Nie drążmy już tego. Qq ma fullled lub same halogeny. Halogeny mają ręczne poziomowanie mijania, ledy mają czujnik poziomowania na tylnej belce zawieszenia z lewej strony. Spryskiwacze były na powno co najmniej na skandynawie, na Polskę może nie były, ale ja szat o to nie darłem :)

Dzięki Makrys za foty, dokładnie tak samo to wygląda w teknie mojego kolegi. 

Szukam intensywnie wiązek do mojego - drzwiowych na lusterka i do komory silnikowej pod spryskiwacze i ledy. Dmuchawe chyba też mam z tekny więc może będe mógł dodać nawiewy na tylne siedzenia, o ile mam nakładkę pod kanał środkowy. 

 

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karminadel napisał:

Zaraz mi się dawne dyskusje przypomniały o Bi-ksenoanch i ciągłe tłumaczenie, że BI nie oznacza, że drogowe są na ksenonach, bo te ze względu na czas rozpalania światła ksenonowego itp. były na halogenach, lub przekonanie, że ksenon musi mieć soczewkę itp.

Ja w Audi miałem tak mijania jak i drogowe na ksenonie. I czas rozpalania nie miał niczego wspólnego bo miałem przesłonę do świateł drogowych w soczewce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomkek1912 napisał:

Karminadel dajże Ty mi żyć. No jak nie czepianie, jak tak?

 

Przecież się do czepiam - wszystko już rozumiem.

:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkek,po co sobie życie utrudniać ,chyba że chcesz założyć spryskiwacze,to OK! Ale do lamp full led nie są wymagane,lampy te mają do 2tys lumenów więc spryski i samopoziomowanie nie jest wymagane.Gdyby miały powyżej musiałyby mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie tyle chce założyć co zachować, bo mam w pulsarze - o dziwo te w Polsce często miały tą opcję. Spryskiwacze nie były związane z ledami tylko ogólnie z opcją z pakietu zima. Tyle, że są dwa pakiety zima. Nissan to nazywa cold2 i cold3. W pulsarze już cold2 miał spryskiwacze. W qq wygląda na to, że dopiero cold3 miał spryskiwacze, a w Polsce, jak piszecie, wygląda na to, że jest to tylko cold2 i nie miał spryskiwaczy, ale za totej opcji towarzyszyła możliwość dorzucenia grzanej szyby (pisze o wszystkim poniżej tekny). Jak mi się to uda przełożyć wiązke i uruchomić leda to myślę, że znajdą się odważni w qq do przeróbki, bo po temacie widzę, że są tacy co o tym myślą, a takich co zrobili raczej tutaj wśród klubowiczów nie ma. Na razie nie mam wiązki, więc zabrałem się z inne rzeczy.

Edytowane przez tomkek1912
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Nie do końca kumam o co tutaj chodzi, więc napiszę krótko i mam nadzieję, że na temat.:rolleyes:
Mój Pulsar to Tekna odebrana z salonu w styczniu 2015. Taśmę opuściła bodajże w październiku 2014.

Mijania mam LED z soczewką, reszta zwykłe żarówki. Mam samopoziomowanie przednich reflektorów, ogrzewanie przedniej szyby (nadmuch) i spryskiwacze reflektorów i tylnej kamerki.

Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju,koledzy wyżej w postach zastanawiają się nad uruchomieniem funkcji samopoziomowania i sprysków do reflektorów led,dlatego napisałem co napisałem,a info miałem od...rzeczoznawcy i diagnosty ze stacji w Kędzierzynie ,któremu zakładałem siłowniki pod maskę w Qashqaiu.Wymienił właśnie reflektory na ledy full...i zje***ł mnie jak łysą świnię za,zarówki ledowe w reflektorach,przez co postanowiłem ,ja biedny żuczek dostosować się do przepisów i założyć zwykłe H.....:D

Do czasu aż sam nie wymienię na full ledy :D 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektory full led mają automatyczne poziomowanie. Czujnik wysokości jest zamocowany do tylnej belki i nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie reflektory,a instalacja.Równie dobrze można podpiąć pod sterowanie ręczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.04.2020 o 05:44, Marek@ napisał:

Tez bym chetnie wymienil halogeny na lampy led ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wiązka(dotarłem do źródła) kosztuje  180USD na obie lampy,czyli komplet.Dobre szkła led około 1500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...