Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zamiana reflektorów LED (N-TEC) na Full LED (Tekna)


@ndy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, JACKO29 napisał:

Ta wiązka(dotarłem do źródła) kosztuje  180USD na obie lampy,czyli komplet.Dobre szkła led około 1500 zł.

Wymieniasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to w planach.Ale to jeszcze musi dojrzeć :D No i przede wszystkim,instalacja do przeróbki.Nie mam zamiaru ładować dodatkowe 180USD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zamierzam wybrać do aso i zapytam czy mogą przeprogramować ipdm pod ledy z autopoziomowaniem i ile to kosztuje. A jak gra nie będzie warta świeczki to chyba też kupię tą przejściówke albo w ogóle odpuszczę. Jeśli jednak by się okazało, że to kosztuje kilka stówek to pójdę w wymianę całej wiązki - problem jest tylko taki by dorwać wiązkę co najmniej ze swoim wyposażeniem + ledy. Na allegro wiązki z komory silnika chodzą po 3-4 stówki. Zastanawia mnie też jak ta przejściówka załatwia sygnał do sterownika led w lampie. Wg schematów do qq ledy od halogenów odróżnia to, że ledy mają dodatkowy kabel z ipdm na lampy i ustawianie poziomu też idzie na ipdm zamiast na ręczne pokrętło. No ale przejściówka nie ingeruje w instalacje. Tylko, że wyczytałem gdzieś, że światła ledowe mijania o świetle ponad 2000 lumenów wymagają autopoziomowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytam,bo może ktoś ma...Pytam,bo może ktoś wie...Pytam,bo może już ktoś robił???

Jaki jest rozkład pinów (połączenia ) w lampie full led?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jacko rozgryzłeś te kabelki? Kostka do full ledów (ale to piszę o przedlifcie). Jest 8-pinowa. Wszystkie piny są zajętę. Mam jedną fotkę wtyczki od góry. Jak będę miał chwilę to dopiszę co jest w drugim rzędzie i jaki kolor na co idzie. Wiem, że chyba 5 kabli halogeny mają wspólne z full led, znaczy idą na te same piny w ipdm e/r. 

IMG_20200519_102946.jpg

kostka full led RH.jpg

E91:

2060416678_kostkafullledLHE91.jpg.1dc36ddc86235897fa37c3418588653d.jpg

Niestety w tej wersji manuala, który posiadam jest coś poknocone. Kostka do waszych to E91, której chyba nie wrzucili do pdf'a. Na zdjęciu E93 to do wersji anglik, typ kości ten sam: RS08FB-PR. Z tego co analizowałem układ kolorów jest odwrotny na E91 niż na E93, więc brązowy (chyba brązowy = BR) jest na pinie 8, a GR (Chyba zielony albo szary na 1). Oczywiście mogłem źle przeanalizować i np. kolejność kolorów jest taka sama, a w LH pin 1, jest tam gdzie w RH pin 4, a 5 w LH to tam gdzie 8 w RH. A a jakby obie moje rozkminy były błędne to pomocne jest zdjęcie kostki i oznaczenia kolorów w kościach E90 i E96 halogenów.

kostka full led LH.jpg

No i wygląda, że:

8 pin to kierunek przychodzi z BCM (z pinu 167 po pinie 3 kości E11/ E89 (dla halogenów to samo,pin 6 w E90),

7 - kontroler LED z pinu 51 IPDM E/R (długie, dla halogenu też z pinu 51, pin 5 w E90),

6 - masa (prawdopodobnie łączy się w wiązce w jeden przewód z tym co idzie z pinu 2, pin 1 w E90, pin 2 w E96),

5 - to nie wiem jakaś kontrola do odpalenia dziennych z pinu 64 IPDM E/R (dla halogenów też idzie z pinu 64, pin 3 w E90), 

4 - znowu kontrola dziennych, przychodzi z pinu 57 IPDM E/R (dla halogenów idzie też z pinu 57, pin 2 w E90).

3 - to jest ten dodatkowy kabel do kontrolera, który idzie z pinu 61 IPDM E/R (dla halogenowych nie występuje).

2 - masa (idzie na ten sam pin 2 kości E11/E89 co z kostki pin 1 w E90, pin 2 w E96, następnie na E4).

1 - kontroler LED z pinu 58 ipdm e/r (światła mijania, dla halogenu też z pinu 58, pin 1 w E96).

Tak więc tylko 3 to dodatkowe. Reszta jest wspólna, z tym że w halogenach jest rozbite na 2 kości.

Halogen:

 

 

kostka halogen E90 E96 LH.jpg

 

kostka halogen E90 LH.jpg

kostka halogen E96 LH.jpg

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,ale do ledów Full po lifcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że nic się nie zmieniło poza jednym kolorem GR poszedł na niebieski... i inaczej działa reflektor. Biały dziennych czy tam postojowych zmienia się na pomarańczowy jak jest kierunek. Zastanawia mnie czemu tylko niektóre kolory w halogenach są takie same jak w ledach. Wygląda np. na to, że w halogenach brązowy to kierunek, podczas gdy w ledach to są mijania. Wspólne kolory są dla masowych (czarne), czerwony albo różowy, halogen długie - zielony, w ledach - seledynowy.

 

Jeszcze pytanko. Zostawiasz silniczek poziomowania na ręcznej regulacji?

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście.Nie mam zamiaru kombinować z modułem komfortu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku wypadku albo przeglądu? Nie boisz się, że ktoś ci to podważy bez autopoziomowania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autopoziomowanie to po prostu...relikt? Jeżeli jest jako warunek posiadania ledów to i spryskiwacze powinny być,a tych fabrycznie nie ma.Wniosek jest prosty,światła led nie mają więcej jak 2000 lumenów więc spryskiwacze nie są wymagane,tak samo jak i autopoziomowanie.Wszystko to co opisałem jest wnioskiem wysuniętym przez inspektora ze stacji diagnostycznej,zgodnie z wykładnią i przepisami o ruchu drogowym...który sam już u siebie zmienił H na ledy i właśnie część tego co opisałem wyżej odnośnie instalacji jest jego dziełem,podpowiedzią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...