Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyprawy - przeróbki i wycieczki [wątek wydzielony]


nissterr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nisster, jaki masz rozmiar tych duratraców u siebie? to jest 245/75R16 na oryginalnych alu? Wiesz moze jakie et maja twoje felgi?

245/75/16 na oryginalnych felgach (nie wiem jakie et).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prawie skończone home made całkowity koszt nie przekroczył 400 pln przestrzeń jest całkowicie wykozystana niestety zabudowa nie mogla byc ani cm dłuższa ani szersza dwie suflady o dl 60 cm na prow. pelny wysuw plusdwa schowki za siedzeniami w przedniej części zabudowy całość wykończona wykladzina obiciową i profilami z laguny. Jestem w stanie samodzielnie to wyjac bo waży niespełna 60 kg. Ja jestem zadowolony a Wy sami ocencie

4efdc54b77f5283cccea9787b73347d4.jpga4aaf8836b420c7f028b98373902cdd0.jpg2ef7da6f19c47055440c4dd975d3e941.jpg

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Że ja na coś takiego nie wpadłem, w bagażniku psy jeżdżą a pod psami idealnie by się zmieścił sprzęt do polowania. Super sprawa.Brawo Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 

Panowie właśnie wróciłem z objazdówki po Italii i faktycznie tak jak Nissterr pisał bywa różnie. Ogromnym zaskoczeniem dla mnie są Apeniny gdzie można śmiało jeździć samochodem po Górach natomiast w Alpach nie próbowałem nawet bo odnosiłem wrażenie że nie zbyt przyjaźnie na nas patrzą - może mi się tylko wydawało :) . Przepiękny region do jazdy off to Toscana setki km szutrowych. jedynie z tym spaniem problem jeśli chcecie rozłożyć namiot to pozostają tylko kempingi niektóre bardzo drogie nawet 50 euro za noc  ale sa tez bardzo przyjemne polecam jeśli ktoś się wybiera to np w Bracciano nad samym jeziorem nocka 14 euro. dosyć zanudzania jeśli będą pytania chętnie odpowiem

a poniżej kilka fotek

 

post-99033-0-67126100-1471880792_thumb.jpg

post-99033-0-06243100-1471880806_thumb.jpg

post-99033-0-39986500-1471880820_thumb.jpg

post-99033-0-66755800-1471880834_thumb.jpg

post-99033-0-98374900-1471880848_thumb.jpg

post-99033-0-77136900-1471880868_thumb.jpg

post-99033-0-09186200-1471880882_thumb.jpg

post-99033-0-56534600-1471880896_thumb.jpg

post-99033-0-24787900-1471880909_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne fotki B)

Cena paliwa we Włoszech nadal zabija?

Nigdzie nie dało się na dziko rozbić?

Na tych nad wodą jest wystarczająco miejsca na namiot, o ile to odludzie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na autostradzie bo nie jechałem nimi przez italie ale nawet w małych miastach cena jest wysoka zwlaszcza jesli nie tankujesz selfservice (czyli sam) cena srednio wyzsza o 20-30 €cent przykladowo w pisie za 1l ON zaplacilem 1,439 z platnoscia przy kasie na innej stacji tankowalem w czasie siesty musialem skorzystać z self'a i placilem 1,239€cent dla porownania po przekroczeniu granicy z Austrią nie na autostradzie za litr placilem 0,894 ( na autostradzie 1,233) tak ze ceny sa dosyć rozbieżne i wysokie

Co do noclegu to w apeninach spotkałem Włochów TLC i jeep GC twierdzili ze spali u szczytu monte carchio dwie noce nad morzem wydaje mi sie raczej nie możliwe tymbardziej w miesiącu sierpniu -urlopowym dla Włochów za to plusem jast to ze. W zadnym miescie nie ma korkow wrecz niewierygodnie pusto jest na drogach tłumy są tylko nad morzem.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wreszcie powstał opis jakby nie patrzeć skrócony budowy mojej zabudowy http://hcd-customdevices.pl/index.php/c ... imitstart=

mP1130336.jpg

a foty z wycieczek wrzucam tutaj https://www.facebook.com/movadocamper/

 

od siebie powiem tyle że jest super !

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej.

 

Kolego Nissterr, czy zdradziłbyś gdzie założyłeś drugi aku? Pod maską przesuwając wlot powietrza?

 

Przymierzam się do takiego rozwiązania i nie chciałbym wyważać otwartych drzwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Kolego Nissterr, czy zdradziłbyś gdzie założyłeś drugi aku? Pod maską przesuwając wlot powietrza?

 

Przymierzam się do takiego rozwiązania i nie chciałbym wyważać otwartych drzwi :)

Zerknij tutaj .... http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/71580-dwa-akumulatory-w-terrano-ii/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może tutaj .. nagle się okazało że mam wolne 10-16 luty, wypadałoby zagospodarować ten czas - ktoś ma pomysł na wyjazd, albo jedziemy z nami ?

 

Jeszcze czas dołożyć ogrzewanie :) podpowiem jakby coś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodał bym Islandię, jest co prawda "egzotycznym" krajem Europy, dodatkowo drogim i oddalonym, ale to co oferuje w zamian (oprócz silnego wiatru i deszczu lub śniegu padającego pionowo), dużo rekompensuje poniesione koszta.

Dużo dróg off-roadowych i stricte terenowych, gdzie osobówki nie mają nawet zgody na wjazd, chyba że na własną odpowiedzialność w razie w :)

Akurat zdjęcie przedstawia jedną fotkę z okolic Thórsmörk, raczej poruszałem się do tej pory po południu kraju, niżeli po centrum i północy, a obecnie prawie nigdzie, z racji tego że moim zdaniem auto jest jeszcze za słabo przygotowane do takiego terenu, plus nie mam z kim jeździć w duecie, a lepiej czasem mieć pomoc jak wiadomo :)

post-103620-0-81033000-1485166520_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugh_H - fakt niestety dojazd sam do Danii już kosztuje, a jeszcze trzeba liczyć prom w dwie strony, który poza sezonem kosztuje mniej i płynie 3 dni zamiast bodaj prawie tygodnia, ale i tak słono kosztuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo odkrywczo nic ciekawego nie napiszę, ponieważ dużo jest uzależnione od daty przyjazdu.

Dojazd do Danii - każdy liczy według własnego auta i odległości.

Prom - tu koszt można policzyć na stronie on-line (Smyrill line) ceny od 450 eu w górę za osobę z pełnym wyżywieniem w jedną stronę;

Na wyspie - noclegi w zależności od terminu wahają się od 15 tyś. ISK (ok.550 zł) za dobę na 4 osoby w guesthousie, do naprawdę dużych sum, dlatego lepiej spać w aucie lub mieć namiot.

Jeśli ktoś będzie bardziej zainteresowany, to mogę coś tam nieco popisać, pododawać fotki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może by tak zorganizować jakiś zlot fanów terrano, do tego jakaś delikatna traska turystyczna też by siadła. Ma ktoś zdolności organizacyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego pisze o trasach turystycznych bo nie kazdy ma furmane przystosowana to offroadu (na przykład ja), w kazdym razie ja bym sie pisał na taki wypad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do turystyki to chyba nie trzeba miec auta przystosowanego jakoś szczególnie, wystarczy jakies spanie (z tym nie ma problemu) kuchenka gazową mam. Tak naprawde to nigdy nie uczestniczyłem w takiej wyprawie wiec zawsze przyjme jakies porady. Ja tak myslałem na początek o wyprawie 1 dniowej, góra 2 dniowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do turystyki to chyba nie trzeba miec auta przystosowanego jakoś szczególnie, wystarczy jakies spanie (z tym nie ma problemu) kuchenka gazową mam. Tak naprawde to nigdy nie uczestniczyłem w takiej wyprawie wiec zawsze przyjme jakies porady. Ja tak myslałem na początek o wyprawie 1 dniowej, góra 2 dniowa

To zależy z mojego doświadczenia wiem że ludzie są różni i taka jest zależność że im więcej samochodów bierze udział w wyjeździe tym wiecej problemów się pojawia. Dlatego ciężko zorganizować takie wypady. Najlepiej wychodzą takie spontaniczne

Nie wiem jak na autostradzie bo nie jechałem nimi przez italie ale nawet w małych miastach cena jest wysoka zwlaszcza jesli nie tankujesz selfservice (czyli sam) cena srednio wyzsza o 20-30 €cent przykladowo w pisie za 1l ON zaplacilem 1,439 z platnoscia przy kasie na innej stacji tankowalem w czasie siesty musialem skorzystać z self'a i placilem 1,239€cent dla porownania po przekroczeniu granicy z Austrią nie na autostradzie za litr placilem 0,894 ( na autostradzie 1,233) tak ze ceny sa dosyć rozbieżne i wysokie

Co do noclegu to w apeninach spotkałem Włochów TLC i jeep GC twierdzili ze spali u szczytu monte carchio dwie noce nad morzem wydaje mi sie raczej nie możliwe tymbardziej w miesiącu sierpniu -urlopowym dla Włochów za to plusem jast to ze. W zadnym miescie nie ma korkow wrecz niewierygodnie pusto jest na drogach tłumy są tylko nad morzem.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...